Бөлім
|
|
Педагогтың аты-жөні
|
Мергалиева Асель Темиргалиевна
|
Күні
|
|
Сынып 10 «Б»
|
Қатысушылар саны
|
Қатыспағандар саны
|
Сабақтың тақырыбы
|
Географиялық сараптама
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
10.1.1.4 зерттеу тақырыбына сәйкес географиялық сараптама әдістерін қолдану
|
Сабақтың мақсаты
|
Зерттеу тақырыбына сәйкес географиялық сараптама әдістерін қолдану;
|
Бағалау критерииі
|
Сараптама әдістерін біледі.
Зерттеу тақырыбына сәйкес географиялық сараптама әдістерін қолданады.
Географиялық үдерістер мен құбылыстардың өзгерістеріне сараптама жасайды.
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
|
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Психологиялық ахуал орнату арқылы сабақтың тақырыбына шығу:
Оқушыларға түрлі түсті фишкалар беру арқылы топқа бөліп отырғызу (жасыл, сары, қызыл, көк).
Слайдтағы суреттер бойынша сабақтың тақырыбын анықтау, мақсатын анықтау.
Бағалау критерийлерімен таныстыру..
Өткен сабақты пысықтау:
Ширату жаттығуы: Оқушыларды сыни тұрғыдан ойландырту үшін «Ой қозғау» әдісі арқылы сұрақ қоямын. Осы сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын айқындаймын.
|
Оқушы өз жұбын табады
Әдіс арқылы қайталау
Сұрақ жауап орындайды
|
Қол шапалақ
|
Ұялы телефон
Және интернет желілері
Кітап
|
Ортасы
|
Мұғалім жаңа сабақты бастау үшін оқушылардың назарын суреттерге аударып сұрақ қояды:
Оларды қалай дәлелдей аласыз?
Бұл карталарды қалай жіктеуге болады?
(Оқушылар карталарды атап шығады.)
Сыныппен өз ойларын бөліседі, бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқу мақсаттарын анықтауға жетелейді.
Оқу мақсаты мен бағалау критерийі таныстырылады.
Жеке жұмыс.
тапсырма:
Суретпен жұмыс.
Суреттегі литосфералық тақталардың түйісу түрлерін анықтаңыз.
Түйісу аймағын картада белгілеңіз.
Сол аймақта қалыптасқан жер бедерін анықтаңыз.
Оқушылар өз-өздерін даяр жауап бойынша бағалайды.
|