Бөлім
|
Географиялық зерттеулер әдістері
|
Педагогтың аты-жөні
|
Жайлаубек Н.М.
|
Күні
|
11.09.23-12.09.23-13.09.23 ж
|
Сынып: 11
|
Қатысушылар саны
|
Қатыспағандар саны
|
Сабақтың тақырыбы
|
Өзекті географиялық зерттеулер әдістері
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
11.1.1.3 - зерттеу тақырыбына сәйкес модельдеу әдістерін қолдану;
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар географиялық зерттеулер әдістері тақырыбына сәйкес географиялық сараптама, эксперттік бағалау әдістерін қолданады. Географиялық сараптама жасайды, нәтижесі бойынша аудандастырады. Географиялық зерттеу әдістерін қолданып, нәтижелерін түрлі формада ұсынады.
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Ұйымдастыру
Кезеңі
Қызығушылықты ояту
8 мин.
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут
Ұйымдастыру кезеңі
-Оқушылармен амандасамын. Оқушылардың зейінін шоғырландыру үшін шаттық шеңберін ұйымдастыру: «Көршіме бір тілек» әдісі бойынша әр оқушы көршілеріне бір сөзбен тілек айтып шығады.
-«Қиынды қағаз» әдісі арқылы топқа біріктіремін.
Үй тапсырмасы: «Миға шабуыл» әдісі бойынша сұрақтар қою
-
|
Оқушы өз жұбын табады
Әдіс арқылы қайталау
Сұрақ жауап орындайды
|
Қалыптастырушы бағалау
Кері байланыс
|
Ұялы телефон
Және интернет желілері
Кітап
|
Сабақтың соңы
Қорытынды
Ой толғаныс.
Рефлексия
7 мин.
|
Экологиялық сараптама, экологиялық экспертиза (лат. expertus – тәжірибелі) – адам іс-әрекеттерінің табиғатқа зиянды әсер етуіне жол бермеу және табиғат қорғау саласында қабылданған заңдардың орындалуына қатаң бақылау жасау. Экологиялықсараптама мемлекеттік немесеқоғамдықнегіздежүзегеасырылады.
Сұрақтар:
Экологиялық сараптама деген не?
Неліктен сараптама жүргізіледі, қандай мақсатта?
Негізгі қағидаларын ата.
Экологиялық сараптама жүргізудің маңызы
Тапсырма1
Рөлдік ойын.
Әртүрлі маман иелері экономикалық даму деңгейі әртекті екі мемлекетке баға береді:
1.бүгінгі таңдағы жағдайына
2.себептерін атайды;
3.болашақта өзгерісіне болжам жасайды;
4. қай салаға/бағытқа түбегейлі өзгеріс қажет екеніндігіне дәлелдемелер келтіреді.
Мамандар:
Экономист
Саясаттанушы
демограф (әлеуметтанушы)
экологмамандары
Тапсырма 2
Қоршаған ортаға әсерді бағалау жөніндегі нұсқаулықты ескере отырып, атмосфера, су ортасы, жер ресурстары, жер қойнауы, өсімдік жамылғысы мен жануарлар әлемінің экологиялық жағдайына баға береді.
|