Сабақтың тақырыбы: Ілияс Жансүгіров «Күйші» поэмасы Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата27.01.2023
өлшемі218.42 Kb.
#468822
түріСабақ
26.01. 7 ж орыс


Қысқамерзімді жоспар

Бөлім:

8. Музыка. Қазақтың киелі домбырасы

Педагогтің аты-жөні:

Турганбаева Майра

Күні:

26.01.2023

Сыныбы:7 «Ж»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ілияс Жансүгіров «Күйші» поэмасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.2.2.1 кеңес беру, ұсыныс жасау, өтініш, талап, ету, бұйрық берудің түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана білу
7.4.2.1 эссе құрылымы мен дамуын сақтап, көтерілген мәселе бойынша келісу-келіспеу

Сабақтың мақсаты:

Барлығы: кеңес беру, ұсыныс жасау, өтініш, талап, ету, бұйрық берудің түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана біледі;
Көпшілігі: эссе құрылымы мен дамуын сақтап, көтерілген мәселе бойынша келісіп-келіспейді.
Кейбірі: көтерілген мәселе бойынша келісіп-келіспейді.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин.


І.Ұйымдастыру кезеңі:
а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу

Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.



Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.



Оқулық, жұмыс дәптерлері






(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.
Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.

Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады.
Өз ойымен бөліседі.
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды.
Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады.


Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.




Сабақтың ортасы

26 мин.


Сөздік жұмысы


Жазылым
Зарлы-скорбный
Ырғақ-ритм
Толғану-задумываться
Балқу-таять
Тілеулес-доброжелатель
Қорғасын-свинец
Үйірме-кружок
Мұқият-тщательно




7-сынып оқулығы, жұмыс дәптері




№7-тапсырма:
Жұптық жұмыс
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал көрсетеді.

Жазылым
Досымен жұптасып, тапсырманы орындайды.Мәтінге сүйеніп, ақпараттың дұрыстығын тексереді.



Дескриптор: Жалпы – 3 балл.
-Сұрақтарға жауап береді.

7-сынып оқулығы, жұмыс дәптері




№10-тапсырма:
Оқулықта берілген айдарындағы тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.
8- тапсырма
Топтық жұмыс
Мәтінмен жұмыс



11-тапсырма
Жеке жұмыс

Жазылым
Берілген сөз тіркестерінің сыңарын қойып жазады, сөйлем құрайды.
«Қос жазба күнделігін» қолданып түсіндіреді.

Жазылым
Топқа бөлініп, тапсырмаларды орындайды.

2-топ: «Ойлан, тап» ойыны.



3-топ: Күйшілерге диаграмма толтырады.

Айтылым
Поэмадағы ақпараттарды «Төрт сөйлем» тәсілі арқылы айтады.




Дескриптор: Жалпы – 3 балл.
- Сөйлем құрайды
Дескриптор
5 балл
-Тапсырманы орындайды
-Сұрақтарға жауап береді
-Мәтінді баяндайды

Дескриптор


3 балл
-Пікірін айтады


7-сынып оқулығы, жұмыс дәптері



Сабақтың соңы
Кері байланыс
7 мин.

«Бір ауыз сөз» әдісі.
Мұғалім оқушылардың рефлексиясын тыңдайды.
Үйге тапсырма

Жеке жұмыс:
Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіреді.

Мақал- мәтелдер жазып келеді.


9-тапсырма

Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды.






Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет