Білім беру ұйымының атауы
|
«В.Терешкова атындағы орта мектеп» КММ
|
Пәні:
|
Қазақ тілі
|
Бөлім:
|
Сәулет
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Худайбергенова Мария Жалгасбаевна
|
Күні:
|
|
Сынып: 3
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Жас сәулетшілер үйірмесінде
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
3.2.4.3.-мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеттерін нақтылау үшін сұрақтар( қандай?, неден?, қашан?, қайда?) құрастыру және оған жауап беру.
3,2.2.1-берілген тірек сөздер негізінде сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап сөйлеу
|
Сабақтың мақсаты
|
Мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеттерін нақтылау үшін сұрақтар( қандай?, неден?, қашан?, қайда?) құрастыру және оған жауап бер. Тыңдалған мәтінге сәйкес сөздерді тіркестіріп жазу.
ЕББҚ (өз бетінше әрекет ете алмайды)
Мәтін мазмүны бойынша жаңа сөздермен танысады, жаңа сөздерді дәптеріне жазады. Кейіпкерлердің іс-әрекетін ауызша айта алады.
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
Білу, түсіну, қолдану
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақың басы
(Ұйымдастыру)
3 мин
|
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
Нейрогимнастика әдісін пайдалану,
|
Оқушылар сәлемдеседі. Әсем әуенмен жұптасып нейрогимнастика жаттығуын жасайды
|
Ауызша ынталандыру
|
Сурет
https://youtu.be/xyS4WWbtttM
|
Сабақтың ортасы
(Өткен білімді еске түсіру)
5 мин
|
Өткен тақырыпты пысықтау мақсатында «Ыстық орындық» әдісі арқылы жаңа сөздерді сұрау
Сабақ мақсатымен таныстыру, жетелеуші сұрақтар қою.
|
Мұғалім кезекпен ыстық орындыққа оқушыларды отырғызады, басқа оқушылар жаңа сөздердің аудармасын сұрайды.
|
Ауызша ынталандыру
|
орындық
|
(Жаңа білім)
10 мин
|
Жаңа сөздер
Қабырға-стена
Сарай-дворец
Қызғылт-розовый
Оқушыларға суреттер арқылы болжап бүгінгі тақырыпты түсіндіреді. Жас суретшілер үйірмесі туралы түсінік береді. Жаң сөздердің қолданылу аясын айтады.
Жетекші сұрақтар қою арқылы тақырыпты ашады.
Сендер үйірмеге барасыңдар ма?
Қандай үйірмеге барасыңдар?
Ол жақта не істейсіңдер? т.б
Оқулықпен жұмыс
104-беттегі 3- тапсырмадағы мәтінді оқушыларға кезек-кезек оқытып, аудармасын сұрайды.
|
Жаңа сөздерді айтады, жазады.
Өздерінің қандай үйірмеге баратындары жайлы қысқаша жауап береді
Мәтінді оқиды, аудармасын айтады. Сұрақтарға ауызша жауап береді
|
Өзара бағалау
Ауызша кері байланыс береді
Өзара бағалау
|
Оқулық
Суреттер
|
ЕББҚ оқушыға қолдау көрсетеді, мәтінде кездескен жаңа сөздердің аудармасын сұрайды
|
Мәтінді тыңдап ішінде кездескен жаңа сөздерді тауып айтып отырады.
|
|
Кесте
№ 2 қосымша
|
(Функционалдық сауаттылық тапсырмасы)
15 мин
|
Оқулықтағы 4- тапсырманы түсіндіреді. «Гүлге ара қондыру» әдісі арқылы сөздерге керекті қосымшаларды жалғауды түсіндіреді
|
Оқушылар берілген қосымшалар жазылған араларды гүлге апарып ретімен қондырады. Дәптерлеріне жазады.
|
Дескриптор
Тиісті қосымшаны табады 2 балл
Дәптерлеріне қатесіз жазады 3 балл
|
Гулдер, аралар суреті
|
|