Бөлім
|
Бізді қоршаған әлем
|
Пәні:
|
Дүниетану
|
Күні:
|
14.12.23
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Байназарова Ұлдана
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Жыл мезгілдері
|
Р.Л Оқубағдарламасынасәйкес оқытумақсаттары
|
1.2.2.1 ауа-райының адамға және оның іс-әрекетіне әсерін анықтау;
|
Сабақтың мақсаты
|
ойын қай жыл мезгілінде ойналатынын анықтайды
басқа балалар дың демалысты қалай өткізетінін анықтайды
әртүрлі жыл мегілінде бос уақытын өткізуге көмектесетін заттардың суретін салады
|
Құндылықтар
|
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтыңбасы (3мин)
|
Ұйымдастырукезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушылардытүгендеу.
Психологиялық ахуал
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
Көзді салып қараңыз,
Былай қанат қағамыз.
Сыныбымыз тап-таза
Бор да дайын тақтада.
Ойымызды жинақтап,
Отырайық партаға.
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар өлеңді қосылып айтады
|
«Отшашу» арқылы бір – бірін бағалау
|
|
Сабақтың ортасы
(4 мин)
8 мин
|
«Ой қозғау» әдісі
Суреттерге қара.
Қандай жыл мезгілдері болатынын айт.
Әр жыл мезгілі келгенде нені байқауға болады?
Жыл мезгілі ауысқанда адамның өмір сүру жағдайы қалай өзгереді?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Жыл мезгілдері дегенің не екенін білетін боласың
Жыл мезгілдерінің ауысуына байланысты өзгерістерді анықтауды үйренесің
1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Суреттер сөйлейді» әдісі
Суреттерге қара.
Балалар не істеп жүр?
Бұл ойындарды жылдың қай мезгілінде ойнауға болады?
Тағы қандай ойындарды білесің?
Жылдың әр мезгілінде сен бос уақытыңды қалай өткізесің?
Дескриптор:
-балалардың іс –әрекетін сипаттайды
-ойын қай жыл мезгілінде ойналатынын анықтайды
-білетін ойындарының атын айтады
-бос уақытында немен айналысатынын әңгімелейді
|
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
1. балалардың іс –әрекетін сипаттайды
2.ойын қай жыл мезгілінде ойналатынын анықтайды
3.білетін ойындарының атын айтады
4.бос уақытында немен айналысатынын әңгімелейді
|
Мадақтау
Баскетбол доптарымен
бағалау (жауабына қарай)
|
Оқулық
43 – 44 бет
Оқулық
44 -бет
|
10 мин
Сергіту сәті
2 минут
|
2 – тапсырма
Жұптық жұмыс
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
Қыс мезгіліндегі қалай өткізуге болады?
Интернет желісінен ақпарат ізде.
Дескриптор:
- интернет желісін қосады
-қысқы ойындар деп ақпарат іздейді
-ақпаратты жазады
-басқа балалар дың демалысты қалай өткізетінін анықтайды
«Хоки поки» биі
Бейнефильм ұсыну
|
1. интернет желісін қосады
2.қысқы ойындар деп ақпарат іздейді
3.ақпаратты жазады
4.басқа балалар дың демалысты қалай өткізетінін анықтайды
Оқушылар жаттығуды қайталап жасайды
|
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау»
|
Оқулық
42 бет
Дәптер
қаламсап
https://youtu.be/Aph-kvnnANw
|
Сабақтыңсоңы
11 мин
|
3 –тапсырма Жеке жұмыс
“Саған сұрақ” әдісі
Қыс пен жаз айында бос уақытыңды өткізуге қандай заттар көмектеседі?
Суретін сал.
Отбасың табиғатта бос уақытын қалай өткізетінін айт.
Дескриптор:
- әртүрлі жыл мегілінде бос уақытын өткізуге көмектесетін заттардың суретін салады
-отбасының табиғат аясындағы демаласын әңгімелейді
|
1. әртүрлі жыл мегілінде бос уақытын өткізуге көмектесетін заттардың суретін салады
2.отбасының табиғат аясындағы демаласын әңгімелейді
.
|
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау»
|
Жұмыс дәптері
27 -бет
|
Рефлексия
7 мин
|
«Баскетбол» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 доп)
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.
|
«Комментарий» арқылы
|
«Баскетбол»
тақтасы
Балалардың аттары жазылған ұяшықтар
доптар
|