Пәні: Математика
Сабақтың тақырыбы: Көбейтудің ауыстырымдылық заңы
|
Күні: 23.01.18ж
|
СЫНЫП: 2 «Г»
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары
|
2.1.2.2 - көбейту және бөлу - өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау
|
Сабақ мақсаты:
|
Барлық оқушылар:
• Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.
Оқушылардың басым бөлігі:
• Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.
Кейбір оқушылар:
• Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.
|
Бағалау критерийі
|
Көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін белетін болады.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, және әртүрлі заттар, кері байланыс.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру,көрнекілік. Рефлексия.
|
Пәнаралық байланыс
|
Музыка, қазақ тілі.
|
Алдыңғы білім
|
Заттарды топтап санауды біледі;
Заттар тобын бірнеше тең бөліктерге бөле алады;
Ауыстырымдылық заңын біледі.
|
Сабақтың жоспары
|
Жоспарланған уақыт
|
Сабақ барысы :
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Сәлемдесу.
Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгендеу. Оқу құралдарын байқау.
Сұрақ-жауап:
Сандардың неше түрі бар?
Тақ сандарды ата.
Жұп сандарды ата.
Көбейтудің компоненттерін ата.
Бөлудің компоненттерін ата.
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз!
Ұйымшыл боламыз десек 2 рет
Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз!
|
|
Жаңа білім
|
Білу және түсіну
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
№1.Суреттерге қара.Балалар алаңында неше текше бар?Өрмелеу қабырғасына неше шаршы сызылған?
№2. Ойлан!
А) Кестеде неше баған және неше жол бар?Барлығы неше ұяшық бар?
3*5=15 ұяшық
5*3=15 ұяшық
Ә) Қорапқа текшелер салынды.Неше қатар болды?Неше баған?Барлығы неше текше болды?
5*4=4*5
текше а*в=в*а
Көбейткіштердің орнын ауыстырғаннан көбейтіндінің мәні өзгермейді.
№3.Үлгі бойынша орында.
20*2=20+20=40 6*3=6+6+6=18
2*20=40 3*6=18
|
Оқулық,
мәтіндер.
|
Ортасы
|
Қолдану
Дәптермен , тақтамен жұмыс.
№4.Қысқаша жазылуы бойынша есептер құрастыр.
І-ші шаңғышы-27 м
ІІ-ші шаңғышы-19 м ?
ІІІ-ші шаңғышы-?м, 3 м артық
Шешуі: (27+3)+(19+27)=76
Жауабы: барлығы 76 метр
Тапсырмалар орындау соңында кері байланыс орнату. Оқушылардың тапсырманы орындау деңгейіне сай бағалап отыру.
|
|
Сергіту сәті
|
Сергіту сәті "Күміс құмған-ай"
|
|
Аяқталуы
|
Синтез
№6.Тиімді тәсілмен есепте.
23+18+7=48 68+12+9=89
65-5+10=70 56-20-6=30
|
|
Кері байланыс
|
«Бағдаршам» әдісі
|
|
Үйге тапсырма: 25-бет №5
|
Рефлексия
|
|