Сабақтың тақырыбы Көрнекті жазушы Ғабит Мүсірепов



Дата02.09.2023
өлшемі144.44 Kb.
#476420
түріСабақ
5б 14.05




Бөлім

Ер есімі – ел есінде!

Педагогтың аты-жөні




Күні

15.05.2023

Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы



Көрнекті жазушы – Ғабит Мүсірепов

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.3.1 күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердіңмағынасын түсіну;
5.3.6.1 тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру



Сабақтың мақсаты



Барлық оқушы мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды, сұрақтарға жауап береді.
Көптеген оқушы есімдіктің түрлерін ажырата алады, мәтінге ат қояды, жоспар құрайды.
Кейбір оқушылар ойын әсерлі, мазмұнды жеткізеді.

Бағалау критерииі

Тақырыпқа қатысты мәтінді мәнерлеп оқиды, шығарма туралы ақпарат береді, мәтін мазмұнын түсінеді, сөздікпен жұмыс жүргізеді, есімдік түрлерін анықтайды, сандық ребус шешеді, жазба тапсырмаларын орындайды, сұрақтарға толық жауап береді.

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Топқа бөлу.
Суреттер (бас киім, мылтық, танкі) арқылы топқа бөлу.
Сабақтың тақырыбын ашу.
Сабақ мақсатын айту.
Бағалау критерийлерімен таныстыру.



Оқушы өз жұбын табады
Әдіс арқылы қайталау
Сұрақ жауап орындайды

Қол шапалақ

Тренинг жазылған парақшалар

Ортасы

Мәтіналды жұмыс:
Сөздікпен жұмыс:
Көрнекті – выдающий
Ескіше – постаринному
Баспасөз – издательство
ұлт өкілі – представитель нации
кейіпкер – персонаж
атақ - звания
еңбектер - труды



Мәтінмен жұмыс.
1-тапсырма. «Мина» әдісі. Ғ. Мүсірепов туралы мәтінді 2 рет тыңдай отырып,сұрақтарға жауап беру.СЖ
Дескриптор:

  • Берілген мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға дұрыс, нақты жауап бере алады.

2-тапсырма. «Сен маған, мен саған» әдісі. Тыңдалған тақырып бойынша диалог құру.ЖЖ


Дескриптор:

  • Шағын диалог құрады, өз ойын нақты жеткізеді.

  • Сұрақтарға дұрыс жауап береді.

ҚБ – «Екі жұлдыз, бір тілек»


Ширату жаттығуы.
«Он қадам» әдісі. Өткен тақырып пен жаңа тақырыпты байланыстыра отырып, жазушының өмірі мен шығармашылығы туралы сұрақтар қою.

3-тапсырма. «Бұрыштар» әдісі. Әр топқа қима қағаз таратылады. Берілген мәтін бойынша көп нүктенің орнына жіктеу, сұрау есімдіктерін қажетінше қолдану. ТЖ


Дескриптор:

ҚБ – «Екі жұлдыз, бір тілек»

Видеороликтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі


Ерекше білім беруге қажеттілігі бар оқушылар тапсырмаларды арнайы жұмыс парағында жасайды.



Смаликтер арқылы
ҚБ өзін өзі бағалау

ҚБ «Бағдаршам»


ҚБ «От шашу»



Қазақ тілі мен әдебиеті» оқулығы
(Бәйшешек)
5-сынып
Авторлары:
Ф.Ш.Оразбаева
Ж.Т.Дәулетбекова
А.Қ.Рауандина
Р.С.Рахметова
Қ.С.Жайлаубаева
Суреттер



Сабақтың соңы



Рефлексия
1.Сәтті шыққаны ....
2.Келесі қадамда нені ескеру керек?
Оқушылар сабақ бойынша пікір айтып, жетістіктер мен жіберілген кемшіліктерді сараптап, келесі қадамды айқындап, сабақты қорытындылайды.



Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет