Бөлім
|
Ер есімі – ел есінде!
|
Педагогтың аты-жөні
|
|
Күні
|
15.05.2023
|
Сынып
|
Қатысушылар саны
|
Қатыспағандар саны
|
Сабақтың тақырыбы
|
Көрнекті жазушы – Ғабит Мүсірепов
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
5.1.3.1 күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердіңмағынасын түсіну;
5.3.6.1 тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушы мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды, сұрақтарға жауап береді.
Көптеген оқушы есімдіктің түрлерін ажырата алады, мәтінге ат қояды, жоспар құрайды.
Кейбір оқушылар ойын әсерлі, мазмұнды жеткізеді.
|
Бағалау критерииі
|
Тақырыпқа қатысты мәтінді мәнерлеп оқиды, шығарма туралы ақпарат береді, мәтін мазмұнын түсінеді, сөздікпен жұмыс жүргізеді, есімдік түрлерін анықтайды, сандық ребус шешеді, жазба тапсырмаларын орындайды, сұрақтарға толық жауап береді.
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
|
Топқа бөлу.
Суреттер (бас киім, мылтық, танкі) арқылы топқа бөлу.
Сабақтың тақырыбын ашу.
Сабақ мақсатын айту.
Бағалау критерийлерімен таныстыру.
|
Оқушы өз жұбын табады
Әдіс арқылы қайталау
Сұрақ жауап орындайды
|
Қол шапалақ
|
Тренинг жазылған парақшалар
|
Ортасы
|
Мәтіналды жұмыс:
Сөздікпен жұмыс:
Көрнекті – выдающий
Ескіше – постаринному
Баспасөз – издательство
ұлт өкілі – представитель нации
кейіпкер – персонаж
атақ - звания
еңбектер - труды
Мәтінмен жұмыс.
1-тапсырма. «Мина» әдісі. Ғ. Мүсірепов туралы мәтінді 2 рет тыңдай отырып,сұрақтарға жауап беру.СЖ
Дескриптор:
Берілген мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға дұрыс, нақты жауап бере алады.
2-тапсырма. «Сен маған, мен саған» әдісі. Тыңдалған тақырып бойынша диалог құру.ЖЖ
Дескриптор:
Шағын диалог құрады, өз ойын нақты жеткізеді.
Сұрақтарға дұрыс жауап береді.
ҚБ – «Екі жұлдыз, бір тілек»
Ширату жаттығуы.
«Он қадам» әдісі. Өткен тақырып пен жаңа тақырыпты байланыстыра отырып, жазушының өмірі мен шығармашылығы туралы сұрақтар қою.
3-тапсырма. «Бұрыштар» әдісі. Әр топқа қима қағаз таратылады. Берілген мәтін бойынша көп нүктенің орнына жіктеу, сұрау есімдіктерін қажетінше қолдану. ТЖ
Дескриптор:
ҚБ – «Екі жұлдыз, бір тілек»
|
Видеороликтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі
Ерекше білім беруге қажеттілігі бар оқушылар тапсырмаларды арнайы жұмыс парағында жасайды.
|
Смаликтер арқылы
ҚБ өзін өзі бағалау
ҚБ «Бағдаршам»
ҚБ «От шашу»
|
Қазақ тілі мен әдебиеті» оқулығы
(Бәйшешек)
5-сынып
Авторлары:
Ф.Ш.Оразбаева
Ж.Т.Дәулетбекова
А.Қ.Рауандина
Р.С.Рахметова
Қ.С.Жайлаубаева
Суреттер
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия
1.Сәтті шыққаны ....
2.Келесі қадамда нені ескеру керек?
Оқушылар сабақ бойынша пікір айтып, жетістіктер мен жіберілген кемшіліктерді сараптап, келесі қадамды айқындап, сабақты қорытындылайды.
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.
|
|
Рефлексия парағы
|