Қысқа мерзімді жоспар№1
|
Пән: Қазақ тілі Т2
|
Бөлім: 4. Қазақстанның ежелгі қалалары және Ұлы Жібек жолы
Б.Ұазқов « Жантаза»
|
Күні :
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Сынып: 7
|
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :
|
Сабақтың тақырыбы: Ұлы дала өркениеті
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
|
7.1.1.1 мәтін үзінділері арқылы оқиғаның дамуын болжау;
7.1.6.1 тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде өз пікірін өзгелердің пікірімен салыстыра отырып жауап беру
7.2.2.1 кеңес беру, ұсыныс жасау, өтініш, талап, ету, бұйрық берудің түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана білу
|
Сабақтың мақсаты :
|
мәтін үзінділері арқылы оқиғаның дамуын болжайды;
тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде өз пікірін өзгелердің пікірімен салыстыра отырып жауап бере біледі;
кеңес беру, ұсыныс жасау, өтініш, талап, ету, бұйрық берудің түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана біледі.
|
Тілдік мақсаттар
|
Ғасыр, отырықшы, бірегей, өркениет, өңдеу.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
(5 минут)
|
Сабақ мақсатымен таныстыру.
|
Интербелсенді тақтада берілген бірнеше суреттерге назар аударып,ой тұжырым жасайды
|
Мақтау
|
Слайд
|
Сабақтың ортасы
(6-37 минут)
|
1-тапсырма
Жеке жұмыс
2- тапсырма
Жұптық жұмыс
Тілдік бағдар
3-тапсырма
Топтық жұмыс
Мұғалім бағыт-бағдар береді
|
Айтылым Жазылым
Сұрақтарға жауап береді.
*Ежелгі сақтар туралы не білесің?
*Геродот кім? Оның сақтар туралы не айтқанын білесің бе?
* «Алтын адам» туралы не білесің?
Тарихпен байланыстырып бір екі мәлімет айтады.
Жазылым
Жұптасып аударма жұмысын жасайды.
«Древняя тюркская Сибирь»
Метафора-аыстыру.
«Арыстанмын айбатыма кім шыдар?!
Ғаламтордан метафораға мысалдар табады, өз ойынан метафора болатын мысал келтіреді.
Айтылым
«Жарнама»
Ойтаразы
|
«Бас бармақ»
Дескриптор:
- тапсырманы орындайды
Өзара бағалау
|
Оқулық 82- бет
слайд
Слайд
Оқулық
83- бет
Сөздік
Оқулық
83- бет
слайд
|
Сабақтың соңы
3 минут
|
Үй тапсырмасын беру : 11- тапсырма
|
|
Кері байланыс
«Білім қоржыны»
|
Оқушылар сабақта алған білімдерін қоржынның түсі арқылы білдіреді
|
|
Бағалау
|
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.
|
Достарыңызбен бөлісу: |