І.Ұйымдастыру кезеңі: Білім алушылармен сәлемдесу, түгендеу. «Көңіл-күйді анықтау»стратегиясы (белсенді оқыту әдістері)
Мақсаты: Оқушылардың көңіл-күйі арқылы жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту, арттыру.
Қолданылуы: Оқушылар өзінің көңіл-күйлерін келтіретін смайликтерді немесе табиғат құбылыстары арқылы да көрсетуге болады. Олар суреттерді бір-біріне көрсетеді. Сабақ соңына дейін көңіл-күйді көтеріңкі деңгейге жеткізу жұмыстары жүргізіледі.
Жұмыс түрі:Топпен
Митохондрия-ұзындығы 1,5-10 мкм, ені 0,25-1,00 мкм-дей екі мембраналы органоид. Барлық эукориоттық жасушаларға тән. Созылмалы органоидтер. , рет 1850ж жәндіктердің бұлшықетінде Р.А.Келликер анықтады. Оларға «саркосома» деп атау берді.1894ж Р.Альтман «биопласт»,ал 1847ж К.Бенда «митохондрия деп атады.
Оқулық мәтінімен жұмыс:
Білім алушыларға мәтін бөліктерін бөліп беремін.
1. Неге әртүрлі жасушаларда митохондрияның мөлшері мен пішіні әртүрлі..
2. Митохондрияның сыртқы және ішкі мембранасын құрылысының ерекшеліктері бойынша салыстырыңдар.
Дескриптор: - әртүрлі жасушаларда митохондрияның мөлшері мен пішіні әртүрлі болу себебін анықтайды;
- Митохондрияның сыртқы және ішкі мембранасын құрылысының ерекшеліктері бойынша салыстырады.
А4 қағаз, түрлі-түсті қаламдар
А3 формат,СТО Бағалау
Сабақтың ортасы:
2.Тапсырма: Митохондрияның құрылымы сипатталған 1.1.сурет арқылы оның негізі A, B, C, D белгіленген бөліктерін анықтаңыздар:
Дескриптор: митохондрияның құрылымын сипаттайтын A бөліктерін анықтайды;
-митохондрияның құрылымын сипаттайтын B бөліктерін анықтайды;
-митохондрияның құрылымын сипаттайтын C бөліктерін анықтайды;
-митохондрияның құрылымын сипаттайтын D бөліктерін анықтайды;
Бағалау:Келісемін. Келіспеймін
«Баспалдақ» стратегиясы (белсенді оқыту әдісі)
- Сабақ басында қойылған мақсаттарға жеттік бе?
- Күтілген проблемалық мәселелерді шеше алдық па?
Рефлексия:
Студенттер сабақ соңында алған білімдерін «Баспалдақ» стратегиясы көмегімен бекітеді.