Сабақтың тақырыбы: Мобильді қосымшаны жасау



Дата03.01.2022
өлшемі325.56 Kb.
#450650
түріСабақ
1 Мобильді қосымшаны жасау

Сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

Раздел 10.3 В: Мобильді қосымшалар

МЕКТЕП:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сынып: 10

Сабақтың тақырыбы:

Мобильді қосымшаны жасау.




Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.4.1.3 конструкторда мобильді қосымшаны жасау

Сабақтың мақсаттары:

конструкторда мобильді қосымшаны жасау

Бағалау критерийлері:

  • негізгі компоненттерді пайдалана отырып мобильді қосымшаның интерфейсін жасайды;

  • жобада қолданылатын компоненттердің қасиеттерін өңдейді;

  • интерфейс жасау үшін "Дизайнер" режимін пайдаланады.

Тілдік мақсаттар :

Лексика мен фразалар мысалдары:

Интерфейсті жасау үшін мұндай компоненттер қолданылады …

Әзірленген бағдарлама үшін …

Пәнге тән Терминология:

Қазақ тілінде

English language

На русском языке

Қамтылатын қолданушылар

Target audience

Целевая аудитория

Дизайн

Design

Дизайн

Мобильді платформа

Mobile platform

Мобильная платформа

«Дизайнер» режимі

Mode «Designer»

Режим «Дизайнер»

«Блоктар» режимі

Mode «Blocks»

Режим «Блоки»



Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастық

Топтағы іс-әрекет арқылы коммуникативтік дағдыларды дамыту.



Пәнаралық байланыс

Жобаның таңдалған тақырыбына байланысты әр түрлі пәндік салалар.

Осыған дейін меңгерілген білім

10.4.1.2 компонентердің қасиеттерін қасиеттер терезесінде және бағдарламалық кодта өзгерту




Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы


Оқушылардың сәлемдесуі.

Ми шабуылы

Мұғалім оқушылардың жауаптары жұптасып талқыланатын сұрақтармен слайд көрсетеді.

Талқылаудан кейін оқушылар сабақ тезаурусымен 3 тілде танысады.


Мұғалім оқушылармен бірге оқу мақсатына бағалау критерийлерін анықтауды ұсынады. Бағалау критерийлері тақтаға жазылады.

Презентация

Слайд 1-3

Интербелсенді тақта


Сабақтың ортасы



Одан әрі мұғалім практикалық тапсырманы орындауды ұсынады.
Осы жұмысқа 15 минут бөлінеді.
Оқушылар нұсқаулық картасы бойынша тәжірибелік тапсырманы өз бетінше орындайды. Бұдан әрі өзін критерий бойынша бағалайды:
* Label, Button, TinyDB компоненттерін қолданды

* Жобада қолданылатын компоненттердің қасиеттерін өңдейді

* Бағдарламалық кодты жасайды •

Өзін-өзі бағалау процесі жүреді.

Демонстрациядан кейін әр оқушыға жеке орындалатын тапсырмалар беріледі.

Қосымшаларды басқа оқушылар бағалайды. Өзара бағалау процесі жүреді.




http://ai2.appinventor.mit.edu

MIT App Inventor-де мобильді қосымшаларды бағдарламалау. Практикум. Авторлары: Ливенец М. А., Ярмахов Б. Б.



Дидактикалық материал

Сабақтың соңы


Қорытындылау

үй тапсырмасын беру.

Рефлексия

"Синквейн" Әдістемесі. Оқушыларға сабақ туралы өз пікірін білдіру ұсынылады

1 жол – синквейннің басты тақырыбын білдіретін бір зат.

2 жол-басты ойды білдіретін екі сын есім.

3 жол – тақырып аясындағы әрекеттерді сипаттайтын үш етістік.

4 жол-белгілі бір мағынаға ие фраза.

5 жол-зат есім түріндегі қорытынды (бірінші сөзбен қауымдастық).

Интербелсенді тақта

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Дифференциация тапсырмаларда көрсетілген. АКТ дағдылары дамыған және дамыған тіл дағдысы (ағылшын тілі)

Жоғары күрделіліктегі тапсырмалар белгімен белгіленді *

Өзін-өзі бағалау, бірін-бірі бағалау.

Мұғалімнің бағалауы

ДК-мен жұмыс.

ҚТ негізгі ережелері

Сабақ бойынша Рефлексия
Сабақтың мақсаты / мақсаты шынайы болды ма?

Барлық оқушылар ҚО-ға жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс өткізілді ма?

Сабақтың уақытша кезеңдері өтті ма?

Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Бұл бөлімді сабақ туралы ойлану үшін пайдаланыңыз. Сол бағаннан сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтың мақсаты оқыту мақсатына сәйкес келеді. Оқу үрдісі оқушыға бағытталған.

Белсенді танымдық іс-әрекетті тарту. Сабақтарында жетуге мүмкіндік туғызады сабақ.
Оқушыларға когнитивті дағдылардың түрлі деңгейіне тапсырмалар ұсынылды. Оқытудың үздіксіздігі. Алдыңғы тақырыптармен байланыс.
Уақыт шеңбері сақталған.

Жоқ.

Жалпы баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойланыңыз)?

1:

2:
Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не анықтадым, келесі сабақтарға назар аудару қажет?


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет