Қысқа мерзімді жоспар№3
|
Пән: Қазақ тілі Т2
|
Бөлім: 4. Қазақстанның ежелгі қалалары және Ұлы Жібек жолы
Б.Ұзақов «Жантаза»
|
Күні :
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Сынып: 7
|
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :
|
Сабақтың тақырыбы: Отырар – өркениет ордасы
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
|
7.3.4.1 мәтіндердің идеясын, мақсатты аудиториясын салыстырып, талдау жасау
7.1.1.1 мәтін үзінділері арқылы оқиғаның дамуын болжау
|
Сабақтың мақсаты :
|
мәтіндердің идеясын, мақсатты аудиториясын салыстырып, талдау жасайды;
мәтін үзінділері арқылы оқиғаның дамуын болжай алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Танымал, жазба дерек, кепіл, өгіз терісі, жауапкер, уағызшы, тақуа.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
(5 минут)
|
Сабақ мақсатымен таныстыру
|
Ой пікір
*Әлемдегі ең үлкен кітапхана туралы не білесің?
*Қазақстанның қай ежелгі қаласында әлемдегі ең үлкен кітапхана орналасқан?
*Отырар қаласы қайда орналасқан?
*Жоғарыдағы қазба жұмыстарына қатысты қандай мәлімет білесің?
|
Мақтау
|
Слайд
|
Сабақтың ортасы
(6-37 минут)
|
Мәтіналды жұмыс.Мұғалімнің сабақ тақырыбын болжату мақсатында ұйымдастырған жұмысы
3-тапсырма
Топтық жұмыс
4- тапсырма
Жеке жұмыс
9-тапсырма
Жұптық жұмыс
Мұғалім бағыт-бағдар береді
|
«Сөзжұмбақ»
6
1.Ең қасиетті сөз
2.Ең құнды сыйлық
3.Кітапханада отыратын адам
4.Отырарға жақын өзен
5.Отырардың көне атауы
6. «Мекен», «үй» сөзінің синонимі.
Тыңдалым Оқылым
Мәтінді тыңдайды, оқиды.
Әр топ мәтін мазмұны бойынша конспект жазып, ортақ ойды қорғайды (Постер)
«Отырар кітапханасы»
Жазылым
Қарамен берілген сөздерді аудармасымен қоса дәптерге жазады.
Танымал
|
Знаменитый
|
Бұйымдар
|
Изделие
|
Дәстүр
|
Обычай
|
Ғұлама
|
Великй ученый
|
Айтылым
« Аквариум» . Диалог
*Отырар туралы шетелдік досына айтып береді
Ойтаразы
«Сен-маған, мен-саған»
Карточкамен жұмыс
|
«Бас бармақ»
Дескриптор:
- тапсырманы орындайды
Өзара бағалау
|
Оқулық 89- бет
слайд
Слайд
Оқулық
89- бет
Сөздік
Оқулық
89- бет
слайд
|
Сабақтың соңы
3 минут
|
Үй тапсырмасын беру : Роботехника туралы мәлімет
|
|
Кері байланыс
«Білім қоржыны»
|
Оқушылар сабақта алған білімдерін қоржынның түсі арқылы білдіреді
|
|
Бағалау
|
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.
|