Сабақтың тақырыбы: Санды енгі з у және шығ а ру Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата14.05.2024
өлшемі1.87 Mb.
#501091
түріСабақ
Шопшекова Гульдана


Сайрам ауданы №28 «Ақбай» жалпы білім беретін мектеп
Информатика пән мұғалімі Шопшекова Гульдана Тиленбаевна

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Python тілінде программалау

Педагогтың аты-жөні

Шопшекова Гульдана Тиленбаевна

Күні

14.02.2024 ж

Сынып 6 «Ә»

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Санды енгізу және шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:
Input(),split() , map функцияларының анықтамасын біледі.
Есептің программасын құрастырады
Енгізілген жолдардың ішінен сандарды ажырату үшін іnput() функиясына split() және map әдістерін қолданады



Сабақтың барысы:



Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгелдеу. Жаңа сабаққа сәттілік тілеп жаңа сабақты бастау.
Оқушылардың өткен тақырып бойынша алған білімдерін пысықтау мақсатында Рамашканың ортасындағы QR-тағы сұрақтарға ауызша жауап береді.




Дескриптор

баға

Сұрақтарға жауап береді

1 балл




Мұғаліммен амандасады.
Оқушылар
бір-біріне бүгінгі күнге сәттілік тілейді.



Әр сипатқа бір балл



Компью
тер
Проектор



Сабақтың ортасы

Жаңа тақырыпты түсіндіру.



Input() функциясы деректерді программаға енгізеді.Бұл деректерді программада қолдану үшін айнымалыларға жұктеуге болады.



Программа коды

Енгізу-нәтиже

K=int(input(“engiz:”))
Print(K)

еngiz:1000
1000

Input() функциясын қолданып енгізген дерек жолдық типке жатады. Жолды тізімге түрлендіру үшін split() әдісін қолданамыз. Тізімдегілердің арасында символ болса, оны split() әдісіндегі жақшаның ішінде көрсету керек.



Программа коды

Енгізу-нәтиже

K=input().split()
print(K)

1 2 3 4 5 6 7
[‘1’,’2’,’3’,’4’,’5’,’6’,’7’]

K=input().split(-)
print(K)

1-2-3-4-5-6-7
[‘1’,’2’,’3’,’4’,’5’,’6’,’7’]

Сандар тізімін оқып отырып, оны бірден бүтін санға түрлендіру үшін, жоғарыдағы құрылымға map функциясын қолдану керек. Бұл жерде list тізімді білдіреді.



Программа коды

Енгізу-нәтиже

K=map(int,input().split())
print(list (K))

1 2 3 4 5 6 7
[1,2,3,4,5,6,7]

print() функциясы деректерді экран бетіне шығарады немесе файлға жол ретінде жазады.

print() функциясының толық синтаксисі:


print(‘Басуға арналған жол’,sep=’’, end=’\n’)
‘Басуға арналған жол’-экранға шығарылатын жол.
sep=’’-айнымалылардың арасын ажырататын символды көрсетеді, үнсіз келісім бойынша бос орынмен ажыратылады.
end=’\n’-жолды қандай символмен аяқтау керектігін көрсетеді.
Егер print() функциясы end=’\n’әдісімен аяқталса, жол келесі қатарға өтумен аяқталады.

Жеке жұмыс. 1-тапсырма.


Оқулық § 3.7, 96-бет, «Практикада қолдану» тапсырмасы



Дескриптор

баға

Программа құрайды

1 балл








Дескриптор

баға

Программа құрайды

1 балл








Дескриптор

баға

Программа құрайды

1 балл

Сабақты пысықтау мақсатында оқушылар сәйкестендіру сұрақтарына жауап береді






Дескриптор

баға

Сұрақтарға жауап береді

1 балл




Мұғалімді тыңдайды

Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.


Видео слайдты тамашалайды. Сабақ мақсатымен танысады

Input() функциясының анықтамасын дәптерге жазады


split() әдісін қолдану анықтамасын дәптерге жазады


map функциясын қолдану анықтамасын дәптерге жазады
print() функциясының синтаксисін дәптерге жазады
1-тапсырманы орындайды

2-тапсырманы орындайды


3-тапсырманы орындайды


Үлестірме қағаздары беріледі





Өзін-өзі бағалау
Қалыптас
тырушы бағалау

Стикер

Стикер

Стикер
1 балл


Стикер
1 балл

Стикер
1 балл

Стикер
5 балл


https://youtu.be/DdcUo5A3KuY?si=Nt2_f97tPQhwWP1R
Интер
белсенді тақта

Жұмыс дәптері


Оқулық
96-бет



Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Компьютерлік кері байланыс:






Өзін-өзі бағалау.




Интербелсенді тақта/ тақта



Үй тапсырмасы

§ 3.7, 93-бет, «Үй тапсырмасы»









Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет