Сабақтың тақырыбы: Септік жалғауының емлесі Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата10.03.2024
өлшемі139.91 Kb.
#494850
түріСабақ
1.02.2024 қ


Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Табиғат құбылыстары

Педагогтің аты-жөні:

Жаминова

Күні:

1,02,2024

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Септік жалғауының емлесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру
4.4.2.3*зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу

Сабақтың мақсаты

Мәтін мазмұны бойынша шешім қабылдауды, септік жалғауының қалай жазылатынын меңгеру.



Құндылықтар

ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру


Жаңа білім

Бекіту

Кері байланыс



Сабаққа дайындық

Психологиялы ахуалды қалыптастыру


Өткенді пысықтау


73-жаттығу
Балалардың әрекеті дұрыс емес. Мен олардың орнында болсам, қарбыздың қабықтарын суға лақтырмай малға берер ем( қоқыс жәшігіне тастар ем)
Жаңа тақырып
ФС-тапсырмасы
74-жаттығу

  1. Егер табиғатты қорғамаса,қандай апатты жағдай болуы мүмкін?

  2. Егер апатты жағдай болса, табиғатқа зиян келе ма?

  3. Адамзат табиғатсыз өмір сүре ала ма?

  4. Табиғаттың адам өмірінде маңызы бар ма?

ЕҚБ-тапсырма
75-жаттығу
Жұмбақты оқып, жатқа айт, шешуін тап.
Ж.с.
Екі ішек бар далада,
Т.с. б.с.
Ауылды жалғар қалаға,
Т.с. б.с.
Қаланы жалғар ауылға.
К.с.
Екі ішекпен зулайды ел
Ж.с. ж.с.
Жауында да, дауылда.
Рельс
76-жаттығу
Жіпті байлау, жіппен байлау;
Гүлнұрға бару, Гүлнұрмен бару.
Қолды жуу, қолмен жуу.
Әнді айту, әнмен айту.
77- жаттығу
Ел жасымен көрікті
Тау тасымен көрікті
Өз ойларынан
Гүл- жердің көркі
Батыр-елдің көркі


ЕБҚ-тапсырма
78-жаттығу
Өз Отаным-маған Күн!
Мен басқаны ұқпаймын.
Әкем менен анамның
Айтқанынан шықпаймын!


79-жаттығу
Табиғатты адамнан бөліп қарауға болмайды. Суға қоқыс тастама. Құстардың ұясын бұзба. Бұл оқиғаны журналдан оқыдым.


Үй тапсырмасы
80-жаттығу
Ағашты кеспе
Гүлді жұлма
Суды былғама
Қоқыс тастама
Көгалды баспа
Құстардың ұясын бұзба


Бір-біріне жақсы тілектер тілейді
Үй тапсырмасын оқып береді

Сұрақтар құрастырады


Жұмбақты шешіп, сөздердің қай септікте тұрғанын жазады
Зат есімдерді септікке қойып жазады
Мәтел тақтада көркем етіп жазулы тұрады, оқушылар оқып, жатқа жазады. Әркім ойынан бір мақал қосып жазады.
Өлеңді толықтырып жазады
Септік жалғауларын жалғап жазады

Үй тапсырмасын алады


Кері байланыс береді

Мақтау,мадақтау
ҚБ: «Үш шапалақ»

ҚБ: «Фишка»әдісі
Дескриптор:
Сұрақтар құрастыра алады-1Б
Мәтіннің мазмұнын түсінеді-1Б

ҚБ: «Фишка»әдісі


Дескриптор:
Зат есімдердің қай септікте тұрғанын айтады-1Б
Септік жалғауларын біледі-1Б
Дескриптор:
Берілген зат есімдерді екі түрлі септікке қояды-1Б
Көркем жазуға машықтанады. -1Б
Дескриптор:
Мәтелді жатқа жазады-1Б
Өз ойынан мәтел қоса алады-1Б

Дескриптор:


Өлеңді қалпына келтіреді-1Б
Отан туралы өз көзқарасын айтады-1Б

ҚБ: «Фишка»әдісі


Дескриптор:
Көп нүктенің орнына септік жалғауын қояды-1Б
Сөйлемдерді көркем жазады-1Б

ҚБ: «Фишка»әдісі


Дескриптор:
Нұсқаулықты толықтыра алады-1Б
Табиғатты қорғау туралы өзіндік пікірі бар-1Б
«Көңіл-күй құмырасы» әдісі




Оқулық




Суреттер
Табиғат туралы буклет





Септік жалғаулары жазылған плакат

Суреттер

Септік жалғаулары жазылған плакат
Отан туралы бейнебаян



Септік жалғаулары жазылған плакат

Кері байланыс парағы






Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет