Оқу бөлімі: 4.1 Геоэкономика негізі
долгосрочного плана:
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалім:
|
Сынып: 10
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы: Шаруашылықты ұйымдастырудың территориялық факторлары. Дүниежүзі елдерінің экономикалық даму көрсеткіштері
|
Оқу мақсаттары:
|
10.4.1.6 әлемдік экономиканың аумақтық үлгілерін талдау
10.4.1.7 әлем елдерінің экономикалық даму көрсеткіштерін салыстыру (қазақстандық құрамды қосымша қамту арқылы)
10.4.1.8 әлем елдерін экономикалық даму тұрғысынан классификациялау
|
Сабақтың мақсаты:
|
Оқушылар өндірісті орналастыру факторларын әдеттен тыс жағдайларда қолдану дағдыларын дамытады.
|
Бағалау критерийлері:
|
Білу және түсіну: әлем елдерінің экономикалық даму көрсеткіштерін біледі
Қолдану: экономикалық даму деңгейіне сәйкес әлем елдерін топтастырады
Байланыс: әлем елдерінің экономикалық даму деңгейін талдайды
|
Тілдік мақсаттар:
|
Тілдік мақсаттар: оқушылар шаруашылық салаларын орналастырудың территориялық факторларын ауызша талдайды; теориялық білім алады (оқу); басқа топтарды тыңдайды.
Пәнге қатысты лексика мен терминология:салаларды орналастыру факторлары, ескі және жаңа факторлар; дүние жүзі шаруашылығы; периферия, жартылай периферия, центр, ЭГЖ.
|
Құндылықтарды дарыту:
|
Оқушылар бойындағы жауапкершілік; өмір бойы білім алу
|
Пәнаралық байланыс:
|
Дүние жүзі тарихы – оқушылар елдер типологиясымен танысқан.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Ғаламтордан суреттер, фотосуреттер арасынан ғылымдағы пайда болған жаңа теорияларға қатысты қажетті мәліметтерді іріктей алады
|
Бастапқы білім
|
«География», 9-сынып, курсында халықтың және өндірістің орналастыру факторлары туралы білімдері бар.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың қезеңдері
|
Сабақта орындалатын іс - әрекеттер
|
|