Сабақтың тақырыбы Шынығудан жалықпа Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата29.04.2024
өлшемі315.92 Kb.
#500134
түріСабақ
2 сынып 18 сабақ




Білім беру ұйымының атауы

№ 31 мектеп-гимназия

Бөлім:

Дені саудың-жаны сау

Пәні:

музыка

Педагогтің аты-жөні

Шабкенова Самал Жамалиевна

Күні:




Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Шынығудан жалықпа

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.1.1-музыканың көркемдеуші құралдарын және
музыканың сипатын анықтау
2.2.1.2 -қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолдану;
2.1.2 1-түрлі сипатты әндерді ән айту ережесін сақтап орындау;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:
Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Оқушылардың басым бөлігі:
Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Кейбір оқушылар:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезең
уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сәлемдесу.
Топқа бөлемін : «Билеттер арқылы» топқа бөлінеді. Оқушыларды кассадан билеттер алып, 1,2,3 вагондарға бөлініп отрады.


Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Қызыл гүлім-ай» би
Сынып реттілігін қадағалау.
Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау.
Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз!
Ұйымшыл боламыз десек 2 рет
Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз!



Психологиялық ахуалға берілген әнді дауыстап айтып, тілді жаттықтыру

1-топ:
«Бақыт» вагоны
2-топ:
«Сүйіспеншілік» вагоны
3-топ:
«Жарқын өмір» вагоны
«Қызыл гүлім-ай» би билету.

Психологиялық ахуал.

Сабақтың ортасы

1-тапсырма. Тыңдау. Орындау
Мырза Тоқболатұлының «Мереке» күйі


«Ыстық орындық» орындық әдісі
(Бір оқушы алдыңғы жақта, орындықтар оны айнала қоршай орналастырылады.
Жаттығудың сипаттамасы:

Бір оқушы алға шығып өз пікірін айтып және тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақты анағұрлым мазмұнды қылу үшін, оқушылар белгілі бір пікір бойынша бірлесіп алға шығып сөйлей алады.


2-тапсырма. Ән-ойын
«Кел, билейік!»әніне жасалған суырыпсалма ойыны. Ән шумағының әуенін пайдаланып, мағынасына қарай сөздерді орнына қою.
Жүгірейік, доп тебейік. Неге тұрсын
/жүгірмей, доп теппе, гүл термей/?
Доп тебейік, суда жүзейікНеге тұрсын
/үйренбей, доп теппей,гүл термей/?


3-тапсырма. Орындау
«Жас споршылар жыры»
Ө.ж: Т. Молдағалиев
Ә.ж: Н. Тілендиев
1.Біз жас ұлан жарқылдаған жаықпыз,
Күнді сүйген, гүлді сүйген халықпыз
Аналардың аманы боп өсеміз,
Ағалардың таппағанын тауып біз.
Қайырмасы:
Суға жүзіп, шыңға шығып,
Шынығады, шынығады денеміз
Жазда тауда қозы бағып,
Қыста шаңғы тебеміз.
2. Шынығамыз өрмелейміз шың-құзға,
Келешектің кілті бізде, ұл-қызда
Ертең үйден аттанамыз алысқа,
Ертең сапар шегеміз біз жұлдызға
4-тапсырма: Зерттеу
Сен До, Ми, Соль ноталарының нота сызықтарына қалай орналасатынын, жазылуын және қандй биіктікте дыбысталатынын білесің. Оларды сол биіктікте айтып, жазылуын белгілейтін таңба бар. Ол соль кілті немесе скрипка кілті деп аталады.

Скрипка кілтінің жазылу түрі.


Р е, Фа ноталарының нота сызықтарына жазылуын есіңе түсір

Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды.
-«Мереке» күйі саған қандай көңіл күй сыйлады?
-Берілген күйге суреттегі шынығу түрлерінің қозғалыстарын сал?
-Неліктен шынығу адам денсаулығына пайдалы?
-Шынығудың түрлерін ата?

Шығармашылық жұмыс


Белсенді оқу тапсырмалары


(топта, ұжымда)

Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау


Әнді орындау


Нота сауаттылығымен жұмыс


Оқушылар Ре, Фа ноталарының нота сызықтарына жазылуын есіңе түсіріп нота дәптеріне жазады.

Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.


От шашу арқылы бір-бірін бағалау.

Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау





https://kazamuz.kz/279-erbolat-mustafaev---mereke-myrza-kui.html

Оқулықтағы суреттермен жұмыс


Оқылым, жазылым тапсырмалары.


Нота дәптері





Сабақтың соңы



Рефлексия
-Қандай екі нəрсе табысты болды?
-Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды ?



Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, қоржындарға жабыстырады.

«Ашық микро
фон» әдісі








Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет