Сабақтың тақырыбы Сөйлеу мәдениетін үйренемін Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата27.09.2023
өлшемі388.75 Kb.
#478857
түріСабақ
қазақ т 15


Қазақстан Республикасының Оқу ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім

Жанды табиғат

Педагогтің аты-жөні




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сөйлеу мәдениетін үйренемін

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.3.1 мəтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап беру;
3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу
3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету;
3.3.6.1 кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету

Сабақтың мақсаты

сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысасың, пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырасың, жауап бересің, Каллиграфиялық нормаларды сақтайсың.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезең
уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтыңбасы (ин)

Ұйымдастырукезеңі:
Сәлемдесу.
Психологиялық дайындық
Біз қандай баламыз?
Жабырқауды білмейміз,
Жалқаулықты сүймейміз
Біз талапты жасұлан
Үлгі аламыз жақсыдан.

Оқушылар бірге қимыл жасап айтады



Қолдау


Психологиялық ахуал орнату



ҮТ : 5 мин

Сабақтың ортасы


10 мин

Сергіту сәті


2 мин

10 мин


11 мин

ҮТ: Жанды табиғат өлі табиғатқа айналуы мүмкін» тақырыбында эссе жаз .
Мк:
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.
III. Жаңа тақырып.
Білу және түсіну
Ұжымдық жұмыс .
«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.
56-жаттығу. Өлеңді мұқият тыңда.
Өлең не туралы? Ат қой.
Қарамен жазылғандардың антонимдік тіркестерін табады . Жылы жүрек- тас жүрек,
Тәтті тіл-ащы тіл;
Ащы сөз-жылы сөз
Жұмсақ айт-қатты айт


Айтылым.
Ащы сөзді тіркесін қандай сөздермен алмастырып айтуға болады?
ЕБҚ оқушы :
Араларыңда дөрекі сөйлейтін балалар кездесе ме?


Жазылым.
Өлеңді жатқа жазады .
Айтылым,.
-Өлеңнің соңғы екі қатарын басшылыққа алып, досыңның қатесін түзетуге көмекке кел. Ол үшін «меніңше», «мүмкін бол са», «дұрыс болар еді» сөздерін қолданып, өз пікіріңді білдіреді ..
2-тапсырма .
Ойлан,салыстыр ,талда :
57-жаттығу. Мысалды түсініп оқы.
Мәтін мазмұны бойынша Теледидар мен Радионы салыстыра сипатта. Қайсысының іс-әрекетін дұрыс емес деп есептейсің?
Неліктен?
Радио-өзімшіл,сабырсыз,дөрекі .
Теледидар –ақылды ,сабырлы .
3-тапсырма .Жұптық жұмыс.
58-жаттығу. Мәтіндегі ақыл-кеңес қай кезде қолданылатынын айт.
Мәтіндегі өтіну әдеп сөздерін қатыстырып, парталасыңмен диалог құра. Құраған диалогіңді дәптерге жазады .
-Кешіріңіз ,кіруге бола ма?
-Кіріңіз
Ғафу етіңіз, сөзіңізді бөлейін деп тұрмын .
-Оқасы жоқ,айтыңыз.
Топтық жұмыс.
59-жаттығу .Сәйкестендіріп айт..


Жанды табиғат өлі табиғатқа айналуы мүмкін» тақырыбында эссе жазады

Өлең мазмұнын айтады, ат қояды.


-Тәтті-ащы антонимдік тіркестерін анықтайды.

- Ащы сөзді тіркесін дөрекі сөзімен алмастырып айтуға болатынын айтады.


- Араларыңдағы дөрекі сөйлейтін балаларды атайды.
-Мәтін мазмұны бойынша
Теледидар мен Радионы салыстыра сипаттайды.
- Радионың іс-әрекеті дұрыс емес екенін айтып, дәлелдейді.
Мәтіндегі ақыл-кеңес отбасында және қоғамдық орындарда қолданылатынын айтады.
Мәтіндегі өтіну әдеп сөздерін қатыстырып, парталасымен диалог құрады.
-Құраған диалогті дәптерге жазады.
Сәйкестендіреді .






Жанды табиғат өлі табиғатқа айналуы мүмкін» тақырыбында эссе жазады мадақтау
Дескриптор :
1.өлең не туралы екенін айтады 1б
2.ат қояды 1б
3. Қарамен жазылғандардың антонимдік тіркестерін табады 1б
4.пікір білдіреді 1б
Дескриптор :
1.Өлеңді жатқа жазады 1б
2.көркем ,қатесіз жазады 1б

Бағалау


Дескриптор :
1. Мәтін мазмұны бойынша Теледидар мен Радионы салыстыра сипаттайды 2 б
Дескриптор .:
1.Мәтіндегі өтіну әдеп сөздерін қатыстырып, парталасыңмен диалог құрастырып жазады 1б
2.Қатесіз ,көркем жазады 1б

БАғалау : 1-10 б


Мадақтау

Оқулық, дәптер

Сабақтың
соңы
Рефлексия
5 мин

Сабақты қорытындылау.
Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?
-Сабақтың мақсатына жеттің бе ?
- Не қиын болды ?
«ТИК-ТОК» әдісі
Маға тиімді болды ...
Мен білдім...
Білгім келеді ....
Үйге тапсырма: 58-жаттығу .Түсініп оқы

Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды

Кері байланыс :
Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ?
Бүгінгі сабақта не үйрендің ?
Қорытынды бағалау .
ҚБ : 1-10 б жүйе

Қорытынды бағалау


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет