Сабақтың тақырыбы: Тәуелсіз Қазақстаным. Қазақ елінің тұңғыш президенті



бет1/19
Дата24.03.2023
өлшемі332.27 Kb.
#471059
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19
Қазақ тілі 9 сынып ҚМЖ



Қысқа мерзімді жоспар



Бөлім:

3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. «ЭКСПО-2017».

Педагогтің аты-жөні:

Сүтемген Гаухар Қуанышқызы

Күні:

14.11.2022 ж

Сыныбы: 9 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Тәуелсіз Қазақстаным. Қазақ елінің тұңғыш президенті

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.1.3.1 тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра білу.
9.4.4.1 құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін білу

Сабақтың мақсаты:

«Тәуелсіз Қазақстан» туралы мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра алады; Құрмалас сөйлем түрлерін біледі.

Жоспар

Жоспар ланған уақыт

Сабақ кезеңдері

Оқушы әрекеті



Бағалау

Ресурстар

Басы
7 мин

Ұйымдастыру кезеңі:
Амандасу. Үй тапсырмасын тексеру.
«Сұрақ- жауап алаңы» әдісі.
1.Бүгінгі тәуелсіз қазақ елінің негізі қай кезде қаланды?
2.Тәуелсіздік жолында күрескен қандай тұлғаларды білесің?



Сұрақтарға жауап береді.



Әрбір
сұраққа
1балдық
жүйе
мен
бағалау;



Слайд
№1



Сабақтың ортасы
15 мин

5 мин




Топтық жұмыс
“Classtools” қосымшасы арқылы оқушылар топқа бөлінеді.
«Тәуелсіздік» тобы, «Қазақстан» тобы, «Елорда» тобы.
1 топ. «5-5-1» әдісі
Оқушылар тыңдалым мәтінімен танысады, мәтін мазмұны бойынша бес сөйлем жазып, одан кейін бес сөйлемді бес сөзге дейін қыс қартады. Соңында бес сөзді бір сөзбен түйіндейді.
2 топ. «Блум түймедағы» әдісі.



Тақырыпқа қатысты алты сұрақ құрастырады. Жауаптарын салыстырады.


3 топ. «Борт журналы» әдісі
Оқылым мәтінінен игерген мәліметтерін кестеге түсіреді.

Елбасы туралы мәтінді оқып, «Торлы диаграмма» әдісімен талдайды. Мәтіннен алынған деректерді дәлел ретінде қолданып, тақырып бойынша пікір бөліседі.



Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Берілген мәтінді оқып, тапсырмаларды орындайды. Ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстырады.

Мәтінді бөлімдерге бөліп, әр бөлімге талдау жасайды.


ҚБ
Топтар бір-бірінің жұмыстарын тыңдап,ауызша кері байланыс береді.

Слайд
№2





Жеке жұмыс
10 мин

Оқылым мәтіні бойынша құрмалас сөйлемнің түрлерін анықтап, кестеге жазады. Оларды аралас сөйлемге айналдырады.




Мәтіннің ішінен құрмалас сөйлемдерді тауып жазады.

«Бас бармақ» әдісі оқушыларды бағалау

Слайд №3



Соңы
2 мин

Қосымша ресурстардан алынған деректер бойынша Отан, Қазақстан Республикасының тұңғыш Президенті туралы презентация дайындау. Құрмалас сөйлемдерді қатыстыру керек.



Құрмалас сөйлем түрлерін білуге бағыттау









Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет