Сабақтың тақырыбы: Жылулық қозғалыс. Броундық қозғалыс. Диффузия
Сабақтың мақсаты : Оқушыларға жылулық қозғалыс туралы мәліметтерді оқытудың жаңа әдіс –тәсілдерін пайдалана отырып, меңгерту.
Міндеттері: 1.Ынтымақтастықта жұмыс жасауға үйрету
2.Әр оқушының бойында өз ойын топ ішінде еркін жеткізу дағдысын қалыптастыру
3.Шығармашылық қабілеттерін ояту
Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту
Сабақтың әдіс- тәсілдері:Топтық жұмыс , СТО стратегиялары «Миға шабуыл», Тест – бақылау.
Ресурстар: флипчарт, оқулық,компьютер, интерактивті тақта
Сабақтың барысы :
№
|
Ойлаудың жіктелуі
(Б.Блум бойынша)
|
Мақсаты
|
Түрткі
|
Нәтиже
|
1
|
Білу
|
Жылулық құбылыстар туралы жалпы түсініктерін білу
|
Тренинг
жүргізу
|
Сұрақ –жауап арқылы, түсінік беру
|
2
|
Түсіну
|
Жылулық, броундық, диффузия құбылыстары туралы білімдерін анықтап, түсініктерін кеңейту
|
АКТ ны пайдалана отырып,электронды оқулықтан видео көрсету
|
Ойын жеткізеді, түсінігі кеңейеді
|
3
|
Қолдану
|
Топтық жұмыстарын талдау
|
І топ
Броундық қозғалыс туралы тәжірибе көрсетеді
ІІ топ
Диффузия құбылысына тәжірибе көрсетеді
|
Теорияны тәжірибеде үйлестіре алады
|
4
|
Талдау
|
Жасаған тәжірибелерін әр топ талдайды
|
Әр топ бүгінгі тақырып бойынша жаңа мағлұмат іздейді (ұялы телефон, ғаламтор пайдалану)
|
Салыстырады, сараптайды
|
5
|
Жинақтау
|
Жылулық қозғалыс туралы алған білімдерін жинақтайды
|
Топтарға тапсырма беру.
І топ.
ІІ топ.
Тест жұмысын орындайды
|
Білімдерін жинақтайды, сараптайды
|
6
|
Бағалау
|
Жылулық қозғалыс туралы ой түйіндеу
|
Оқушылар рефлексия жазады
|
Оқушылар тұжырым жасайды
|
Сабақтың тақырыбы: Ішкі энергия. Дененің ішкі энергиясын өзгерту тәсілдері
Мақсаты:
-
Білімділік мақсаты: дененің ішкі энергиясы ұғымын беру және ішкі энергияның өзгеру жағдайларын қарастыру; оқушылардың сұрау, талдау жасау қабілеттерін дамыту;.
-
Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың білім деңгейін және білім мазмұнының тұрақтылығы мен оны игерудегі іскерлік пен дағдыны бақылау.
-
Тәрбиелік мақсаты: Адамгершілікке, ұқыптылыққа, алғырлыққа, отансүйгіштікке, табиғатты аялауға, сыйластық пен әдептілікке баулу.
Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту
Сабақтың әдіс- тәсілдері:Топтық жұмыс , СТО стратегиялары
Ресурстар: оқулық,компьютер, интерактивті тақта, презентация
Сабақтың барысы :
№
|
Ойлаудың жіктелуі
(Б.Блум бойынша)
|
Мақсаты
|
Түрткі
|
Нәтиже
|
1
|
Білу
|
Дененің ішкі энергиясы туралы түсінік беру.
|
Презентация
|
Сұрақ –жауап арқылы, түсінік беру
|
2
|
Түсіну
|
Оқушылардың бұрын алған білімін ескере отырып, төменде көрсетілген қысқа мерзімдік өзіндік жұмысты орындау
|
АКТ ны пайдалану
|
Ойын жеткізеді, түсінігі кеңейеді
|
3
|
Қолдану
|
Топтық жұмыстарын талдау
|
Тәжірибе жасайды
|
Теорияны тәжірибеде үйлестіре алады
|
4
|
Талдау
|
Жасаған тәжірибелерін әр топ талдайды
|
Әр топ бүгінгі тақырып бойынша жаңа мағлұмат іздейді (ұялы телефон, ғаламтор пайдалану)
|
Салыстырады, сараптайды
|
5
|
Жинақтау
|
Дененің ішкі энергиясы туралы алған білімдерін жинақтайды
|
Топтарға тапсырма беру.
І топ.
ІІ топ.
Есептер шығарады
|
Білімдерін жинақтайды, сараптайды
|
6
|
Бағалау
|
Ішкі энергия туралы ой түйіндеу
|
Өзара бағалау
|
Оқушылар тұжырым жасайды
|
Сабақтың тақырыбы: Жылу берілудің түрлері
Мақсаты:
-
Білімділік мақсаты: оқушыларды жылу берілудің бір түрі-жылу өткізгіштік құбылысымен таныстыру және заттың молекулалық құрылымы негізінде оның физикалық мәнін ашып кәрсету; оқушылардың бақылау, салыстыру және талдау жасау қабілеттерін дамыту;
-
Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың білім деңгейін және білім мазмұнының тұрақтылығы мен оны игерудегі іскерлік пен дағдыны бақылау.
-
Тәрбиелік мақсаты: Адамгершілікке, ұқыптылыққа, алғырлыққа, отансүйгіштікке, табиғатты аялауға, сыйластық пен әдептілікке баулу.
Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту
Сабақтың әдіс- тәсілдері:СТО стратегиялары
Ресурстар: оқулық,компьютер, интерактивті тақта, презентация
Сабақтың барысы :
№
|
Ойлаудың жіктелуі
(Б.Блум бойынша)
|
Мақсаты
|
Түрткі
|
Нәтиже
|
1
|
Білу
|
Жылу берілудің түрлерімен таныстыру
|
Презентация
|
Сұрақ –жауап арқылы, түсінік беру
|
2
|
Түсіну
|
Жылу берілудің түрлерімен танысады.
Жылуөткізгіштік, конвекция және сәуле шығару ұғымдарымен танысады
|
АКТ ны пайдалану
|
Ойын жеткізеді, түсінігі кеңейеді
|
3
|
Қолдану
|
Топтық жұмыстарын талдау
|
Тәжірибе жасайды
|
Теорияны тәжірибеде үйлестіре алады
|
4
|
Талдау
|
Жасаған тәжірибелерін әр топ талдайды
|
Әр топ бүгінгі тақырып бойынша жаңа мағлұмат іздейді (ұялы телефон, ғаламтор пайдалану)
|
Салыстырады, сараптайды
|
5
|
Жинақтау
|
Бүгінгі тақырып бойынша алған білімдерін жинақтайды
|
Топтарға тапсырма беру.
І топ.
ІІ топ.
Есептер шығарады
|
Білімдерін жинақтайды, сараптайды
|
6
|
Бағалау
|
Жылу берілу туралы ой түйіндеу
|
Өзара бағалау
|
Оқушылар тұжырым жасайды
|
Достарыңызбен бөлісу: |