Шостого скликання



Дата09.07.2016
өлшемі288.61 Kb.
#188288



№ 7 (230) 13-24 жовтня 2008 року


ТРЕТЯ СЕСІЯ

ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ШОСТОГО СКЛИКАННЯ


на пленарних засіданнях 1

У ПАРЛАМЕНТСЬКИХ КОМІТЕТАХ 4

ЗАХОДИ ЗА УЧАСТЮ КЕРІВНИЦТВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ 8

Перше засідання Експертної Економічної Ради 15

ПРИВІТАННЯ 17




на пленарних засіданнях


У ВІВТОРОК, 21 ЖОВТНЯ, ВІДБУЛОСЯ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ.

Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк, відкривши засідання, поінформував про те, що "є всі правові підстави для роботи Верховної Ради України, і не тільки для прийняття актів законодавства, а і для направлення, і підписання Президентом України тих актів законодавства, які будуть схвалені українським парламентом", оскільки Президент тимчасово припинив дію Указу Президента № 911 "Про дострокове припинення повноважень парламенту". А.Яценюк зазначив, що відповідний указ набув чинності, оскільки сьогодні вранці він опублікований в "Президентському віснику".

Далі виступили представники фракцій.

Після закінчення виступів головуючий зазначив, що "формування порядку денного здійснюється виключно відповідно до вимог Регламенту". А.Яценюк підкреслив, що, згідно з Регламентом, на минулому засіданні Погоджувальної ради було прийнято два рішення: "перше - голосування законопроекту, а точніше, постановка в порядок денний законопроекту про внесення змін до Закону про Державний бюджет, і друге - це законопроект про внесення змін до деяких законів України (щодо організації виборчого процесу). За другий законопроект було подано 228 голосів для включення до порядку денного і розгляду без рішення комітету.

Голова Верховної Ради України зазначив, що до першого законопроекту, який передбачав фінансування виборів, на вчорашньому засіданні Ради національної безпеки і оборони було висловлено низку пропозицій. Зараз цей законопроект спрямований на вирішення трьох основоположних питань. Питання номер один збільшення фонду гарантування вкладів і перерахування одного мільярда гривень, який додатково заробив Національний банк, до фонду гарантування вкладів.

Друге питання - стабілізаційний фонд і його наповнення коштами від приватизації.

Третім залишилось питання про фінансування виборчої кампанії.

А.Яценюк запропонував народним депутатам включити до порядку денного законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення механізму позачергових виборів та організації діяльності Центральної виборчої комісії) (реєстр. №3294) і законопроект про внесення змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо протидії фінансовій кризі та щодо забезпечення фінансування позачергових виборів народних депутатів України) (реєстр. №3283), однак рішення парламентом не було прийнято.

Головуючий надав можливість народним депутатам висловитись по одній хвилині від фракції.

Після цього було оголошено перерву.

По закінченні перерви на засіданні головував Перший заступник Голови Верховної Ради України О.Лавринович. Він оголосив закритим ранкове пленарне засідання "у зв'язку із тим, що створені неможливі умови для роботи парламенту, фракція "Блоку Юлії Тимошенко" блокує далі роботу українського парламенту".

Головуючий оголосив, що, "у зв'язку із такою ситуацією", наступне пленарне засідання відбудеться 22 жовтня.



* * *

У ЧЕТВЕР, 23 ЖОВТНЯ, ВІДБУЛИСЯ ПЛЕНАРНІ ЗАСІДАННЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ.

Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк, відкривши ранкове засідання, поінформував, що напередодні ввечері Кабінет Міністрів України направив до Верховної Ради України законопроект про подолання наслідків економічної кризи і його після отримання було розписано на відповідні профільні комітети.

Для того, щоб вирішити, коли, яким чином і в якій послідовності розглядатимуться цей та інші законопроекти, Арсеній Яценюк запросив керівників фракцій на нараду і оголосив перерву.

Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко через певний час повідомив, що Голова Верховної Ради відправив у комітети і фракції два урядових законопроекти. Це законопроект 3308 - про внесення змін до державного бюджету України та 3309 - про мінімізацію впливу світової фінансової кризи на економіку України. Запросивши депутатів розглянути ці законопроекти до 16-ї години в комітетах для того, щоб на вечірньому засіданні спробувати почати їх обговорення разом з іншими законопроектами, запропонованими представниками інших фракцій, Микола Томенко оголосив ранкове засідання закритим.

Відкривши вечірнє засідання парламенту, Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк поставив на голосування питання про повернення до голосування щодо включення до порядку денного законопроекту 3283 "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет на 2008 рік", внесеного народним депутатом К.Ляпіною (за 233 голоси).

За результатами голосувань було вирішено наступного пленарного дня включити до порядку денного, навіть за відсутності рішень профільних комітетів, законопроекти: 3283 "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо протидії фінансовій кризі та щодо забезпечення фінансування позачергових виборів народних депутатів України) (за 234 голоси); 3309 "Про мінімізацію впливу світової фінансової кризи на економіку України" з альтернативними законопроектами (за 436 голосів); 3308 "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (за 237 голосів).

Також А.Яценюк зазначив, що на одному з попередніх засідань було проголосовано включення до порядку денного законопроекту 3294 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" народного депутата Олени Лукаш. Він також зауважив, що представник Партії регіонів запропонував включити до порядку денного законопроекти №№ 0916, 0917.

Закриваючи пленарне засідання, головуючий закликав депутатів активно попрацювати над законопроектами, з тим, щоб на завтрашньому пленарному засіданні голосування по цих законопроектах було результативним, оскільки "нерезультативне голосування... може дуже дорого коштувати для економіки".



* * *

У П'ЯТНИЦЮ, 24 ЖОВТНЯ, ВІДБУЛОСЯ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ.

Пленарне засідання відкрив заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко. Повідомивши, що зараз тривають консультації "в уряді, у Президента і у фракціях", а о 10.30 розпочнеться Погоджувальна рада лідерів фракцій у Голови Верховної Ради Арсенія Яценюка, М.Томенко оголосив перерву до 11.30, а потім продовжив її до 1300.

Після перерви Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк поінформував про результати роботи Погоджувальної ради. Він зазначив, що у парламенті зареєстровано шість законопроектів на тему подолання наслідків світової фінансової кризи, однак жоден з них "не має вотуму довіри". Для того, щоб одержати результат, а саме: - поставити на голосування закон і прийняти його в цілому, на думку А.Яценюка, "було прийнято єдино правильне рішення": підписано розпорядження про створення робочої групи "для уніфікації всіх шести актів законодавства в один і внесення його на розгляд парламенту". Для вирішення цього питання, зазначив головуючий, необхідно проголосувати зміни до календарного плану засідань Верховної Ради України і наступний тиждень зробити пленарним.

А.Яценюк наголосив, що результативне голосування з даного питання є дуже важливим. "Нерезультативне голосування буде мати наслідком зрив переговорного процесу з міжнародними фінансовими організаціями", - підкреслив він.

Винесену головуючим на голосування Постанову "Про внесення змін до календарного плану проведення третьої сесії Верховної Ради України шостого скликання" (реєстр. №3313) парламент підтримав (за 368 голосів).

Після цього пленарне засідання було оголошено закритим.



* * *

У ПАРЛАМЕНТСЬКИХ КОМІТЕТАХ


Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією рекомендує парламенту прийняти у другому читанні та в цілому три антикорупційні законопроекти.

А саме: про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення (реєстр. №0875), про засади запобігання та протидії корупції (реєстр. №0876) та про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень (реєстр. №0877).

На засіданні Комітету зазначалося, що законопроектами, зокрема, пропонується вдосконалити чинне законодавство про притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності осіб за вчинення корупційних діянь й інших правопорушень, пов'язаних з корупцією. Вони містять положення про запобігання, виявлення та припинення корупції в публічній і приватній сферах, відшкодування заподіяної корупційними правопорушеннями шкоди, поновлення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб, держави, регулювання міжнародного співробітництва у сфері запобігання та протидії корупції. Передбачена також відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень та визначено порядок притягнення їх до відповідальності тощо.

Голова Комітету І.Калєтнік наголосив, що під час підготовки законопроектів до другого читання було враховано рекомендацій комітетських слухань на тему: "Антикорупційна політика і практика: проблеми законодавчого забезпечення", положення: Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції, Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності, Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією та Додаткового протоколу до цієї Конвенції, Цивільної конвенції про боротьбу з корупцією, Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму, Резолюції 1617 (2005) Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй від 29 липня 2005 року, Директиви 2005/60/ЄС Європейського Парламенту та Ради про запобігання використанню фінансової системи з метою відмивання коштів та фінансування тероризму 26 жовтня 2005 року.

За словами І.Калєтніка, законопроекти доопрацьовано також з урахуванням рекомендацій Групи держав проти корупції (ГРЕКО) та рекомендацій, прийнятих в рамках Стамбульського плану дій по боротьбі з корупцією Антикорупційної мережі Організації економічного співробітництва і розвитку для країн Східної Європи і Центральної Азії. В документах використано положення Керівництва для законодавчих органів по імплементації Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції, пояснювальних записок до Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією та Цивільної конвенції про боротьбу з корупцією, а також спеціальних методичних видань Антикорупційної мережі Організації економічного співробітництва і розвитку для країн Східної Європи і Центральної Азії.

* * *

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування розглянув хід підготовки та проведення позачергових виборів сільських, селищних та міських голів.

Члени Комітету розглянули лист Центральної виборчої комісії України, звернення Мукачівської, Кремінської та Феодосійської міських територіальних виборчих комісій, в яких наголошується "на неможливості проведення позачергових виборів сільських, селищних та міських голів, призначених на 30 листопада 2008 року".

Народні депутати зазначали, що відсутність коштів унеможливлює підготовку та проведення призначених парламентом позачергових місцевих виборів у 138 територіальних виборчих округах.

Зверталася увага на те, що для забезпечення фінансування підготовки та проведення місцевих виборів Кабінет Міністрів України вніс до парламенту законопроект про зміни до Державного бюджету на 2008 рік (реєстр. №2713), яким передбачено збільшення обсягу видатків на 25,3 млн. грн. Однак, підкреслювали члени Комітету, до цього часу цей законопроект не розглянуто.

На засіданні підкреслювалося, що за розрахунками Центральної виборчої комісії обсяг видатків на проведення виборів 30 листопада становитиме 6,8 млн. гривень. Крім того, заборгованість на підготовку та проведення позачергових виборів депутатів Київської міської ради та Київського міського голови, які відбулися 25 травня 2008 року, складає 7,6 млн. гривень. Таким чином, всього необхідно виділити з Держбюджету 14,4 млн. гривень.

За підсумками обговорення, Комітет ухвалив рішення звернутися до:

- Комітету з питань бюджету з проханням терміново розглянути на своєму засіданні проект закону про внесення змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (реєстр. №3206) та при підготовці висновку врахувати позицію Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування про доцільність прийняття законопроекту за основу та в цілому;

- Голови Верховної Ради України А.Яценюка з пропозицією включити зазначений законопроект до проекту порядку денного пленарного засідання парламенту 21 жовтня 2008 року;

- Президента України відмінити Указ № 911 від 09.10.2008р. "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VI скликання та призначення позачергових виборів".

* * *

Члени Комітету з питань європейської інтеграції провели зустріч з делегацією Ліберальної партії Данії.

Під час зустрічі голова Комітету Борис Тарасюк наголосив на основних пріоритетах зовнішньої політики України, а також прокоментував сучасний політичний процес в Україні.

Представники данської делегації цікавилися питаннями роботи українського парламенту, взаємовідносин України та Росії, майбутнього статусу Чорноморського флоту та розвитком інфраструктури Криму. Також йшлося про позиції України щодо конфлікту в Грузії та про майбутнє України в євроатлантичних структурах.

Члени Комітету наголосили, що Україна неухильно "дотримується своїх міжнародних зобов'язань та послідовно реалізовує пріоритетні напрямки зовнішньої і внутрішньої політики".



* * *

Голова Комітету з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Й.В.Гансом-Юрґеном Гаймзьотом.

Під час зустрічі обговорено внутрішньополітичну ситуацію в Україні та можливі сценарії розвитку подій.

Зокрема, Й.В.Ганс-Юрґен Гаймзьот наголосив, що "Німеччина в будь-якому разі підтримуватиме Україну, але ліпше було б, якби українські парламентарі досягли внутрішнього консенсусу". Нові позачергові вибори до Верховної Ради України, зауважив Посол, "можуть віддалити Україну від НАТО та Європейського Союзу".

Голова Комітету Борис Тарасюк, висловлюючи свою думку щодо активності громадян та потенційної явки на можливих дострокових виборах до парламенту, зазначив, що "відповідно до соціологічних опитувань, 72% населення України негативно ставиться до проведення нових дострокових виборів, водночас, в разі їх проведення, в них готові взяти участь 65% громадян".

Окрім того, дипломати обговорили перспективи економічного розвитку Кримського півострова, міжнародну фінансову кризу та стан переговорів щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом.



* * *

Голова Комітету у закордонних справах Олег Білорус провів зустріч з Головою німецько-української групи парламентаріїв, депутатом Німецького Бундестагу Бербель Кофлер.

Під час зустрічі, яка відбулась на прохання німецької сторони, обговорено стан та перспективи подальшого розвитку партнерських відносин між парламентами України та Федеративної Республіки Німеччина.

Голова Комітету ознайомив присутніх із внутрішньополітичною ситуацією в Україні, акцентувавши увагу на необхідності "забезпечення стабільної роботи українського парламенту".

Олег Білорус високо оцінив роботу німецьких парламентаріїв під час підготовки і проведення Дня України у Німецькому Бундестазі 16 червня 2008 року у м. Берлін. Він зазначив, що такі заходи сприяють покращенню міжпарламентських зв'язків та поглибленню діалогу між Україною та Німеччиною.

В ході зустрічі обговорювалося також питання співробітництва України та Федеративної Республіки Німеччина на економічному рівні.

* * *

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів 24 жовтня провів міжнародну конференцію "Національні стратегії впровадження Конвенції ООН про права інвалідів: політика, досвід, практика".

Захід проведено спільно зі Всеукраїнським громадським суспільно-політичним об'єднанням "Національна Асамблея інвалідів України" і Представництвом в Україні Організації Об'єднаних Націй (ООН) відповідно до Резолюцій, прийнятих Генеральною Асамблеєю ООН 61/106 та 63/183.

У конференції взяли участь народні депутати, представники Секретаріату Президента, Кабінету Міністрів України, профільних міністерств та відомств, міжнародних інституцій, державних структур зарубіжних країн, лідери українських та зарубіжних неурядових організацій інвалідів, представники правозахисних організацій.

Під час конференції відбувся обмін досвідом щодо розробки та впровадження національних стратегій та планів дій по виконанню положень Конвенції.

Учасники заходу зазначили, що 13 грудня 2006 р. Генеральна Асамблея ООН прийняла першу в ХХІ столітті нову Конвенцію ООН з прав людини Конвенцію ООН про права інвалідів. Цю Конвенцію було відкрито для підписання 30 березня 2007 р.

Національна Асамблея інвалідів України, підкреслювалось на засіданні, за підтримки Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів і Представництва ООН в Україні ініціювала "всеукраїнську кампанію по лобіюванню підписання та ратифікації Україною Конвенції ООН про права інвалідів, яка, зокрема, складалася з інформування про Конвенцію ООН, підготовки інформаційних матеріалів, проведення громадських слухань, семінарів, круглих столів, конференцій тощо".

Наголошувалось також, що Національна Асамблея інвалідів України 13 грудня 2007 року підписала Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з Представництвом ООН в Україні. Сторони домовились про співробітництво у сфері захисту прав інвалідів; сприяння їх соціальній інтеграції; підвищення рівня громадської поінформованості про проблеми інвалідів, а також об'єднання зусиль з метою підписання і ратифікації Україною Конвенції.

Під час конференції зазначалось, що, в рамках виконання цих домовленостей, в 27 регіонах України в 2007-2008 роках було ініційовано низку заходів, а також Конвенція ООН була перекладена українською мовою, а також її надруковано шрифтом Брайля для сліпих громадян.

Окрім того, на слуханнях, які проведені в Комітеті у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів "Дотримання прав людей з інвалідністю в Україні" були презентовані результати аналізу законодавства України на відповідність положенням Конвенції ООН про права інвалідів та оприлюднені дані проведеного моніторингу щодо дотримання прав людей з інвалідністю.

На конференції підкреслювалось, що Національна Асамблея інвалідів України спільно з Представництвом ООН в Україні підготувала та надрукувала "Посібник для парламентаріїв по Конвенції ООН про права інвалідів", який розроблено Департаментом з економічних і соціальних питань (UN-DESA), Управлінням Верховного Комісара ООН з прав людини (OHCHR) та Міжпарламентським союзом (IPU). З метою залучення дітей та молоді до інформаційної кампанії проведено Молодіжний інтегрований Форум та видано збірник "Дітям про Конвенцію ООН про права інвалідів".

Учасники заходу акцентували увагу на тому, що Україна 24 вересня 2008 року у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку підписала Конвенцію ООН про права інвалідів та Факультативний протокол до неї.

Було також висловлено переконання, що підписання та ратифікація Україною Конвенції та Факультативного протоколу до неї сприятиме покращенню становища мільйонів громадян з інвалідністю в Україні, підвищить рівень ефективності державної політики по відношенню до цієї категорії громадян.



* * *

ЗАХОДИ ЗА УЧАСТЮ КЕРІВНИЦТВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ


Голова Верховної Ради України А.Яценюк направив офіційного листа Голові Конституційного суду України А.Стрижаку.

Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк просить Конституційний Суд України внести до порядку денного найближчого пленарного засідання конституційне подання 51 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 90 Конституції України від 29 вересня 2008 року.

У офіційному листі Глави парламенту на ім'я Голови Конституційного Суду України Андрія Стрижака А.Яценюк просить прискорити розгляд зазначеного питання "з огляду на конституційні повноваження та нагальну необхідність в офіційному тлумаченні відповідних положень Конституції України щодо моменту припинення повноважень Верховної Ради України у випадках, передбачених статтею 90 Основного Закону України, у зв'язку з опублікуванням 10 жовтня 2008-го року Указу Президента України "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VІ скликання та призначення позачергових виборів".

* * *

Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк 17 жовтня зустрівся з Головою Місії департаменту Міжнародного Валютного Фонду Чейлою Пазарбазолою.

На початку зустрічі Глава українського парламенту окреслив політичну ситуацію в країні. А.Яценюк не виключив, що процеси, які зараз відбуваються в Україні, впливатимуть на розвиток її економіки. Зокрема, Голова Верховної Ради спрогнозував, що у 2008-му році Україна матиме високий рівень інфляції на рівні 25 відсотків. Ці показники, за словами А.Яценюка, спричинені як зовнішніми чинниками, серед яких і світова фінансова криза, так і чинниками внутрішніми.

"Подолати такий рівень інфляції можна лише світовою стагфляцією та світовою рецесією", - сказав А.Яценюк. Також, на думку Глави парламенту, не менш складним для України буде і наступний рік, а тому вже зараз українська влада, вважає він, повинна зробити аналіз на 2009-й рік.

Голова Верховної Ради розповів Голові Місії департаменту Міжнародного Валютного Фонду, що зараз для порятунку української банківської системи планується застосувати метод націоналізації комерційних банків. Оптимальним шляхом для цього, на думку А.Яценюка, має бути купівля державним "Ощадбанком" активів та пасивів комбанків, які потрапили у скрутне фінансове становище. Це, вважає він, дасть змогу розповсюдити державні гарантії на вклади які знаходяться у комерційній установі.

Торкаючись співпраці з Міжнародним Валютним Фондом, А.Яценюк наголосив, що Україна чекає від МВФ позитивних сигналів та всебічної підтримки.

У свою чергу Голова Місії департаменту Міжнародного Валютного Фонду Ч.Пазарбазола відзначила, що Україна має надзвичайний потенціал, хоча, за її словами, світова фінансова криза також впливає на українську економіку. За її словами, щоб отримати позитивні відповіді від МВФ та подолати наслідки економічної нестабільності, українській владі треба виробити спільний план порятунку економіки, який обов'язково повинен бути закріплений на законодавчому рівні.

(Прес-служба, Прес-секретар Голови Верховної Ради України)

* * *

Олександр Лавринович: "Пройде ще чимало часу, коли наші співвітчизники будуть усвідомлювати власну відповідальність за свій вибір".

"Обирати депутатів сільських, селищних, міських рад, чи народних депутатів на загальнодержавному рівні, - це право громадян і їх відповідальність", - заявив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Лавринович в рамках засідання "круглого столу", обговорюючи проблеми реформування місцевого самоврядування, організованого редакцією газети "Голос України".

На його думку, "пройде ще чимало часу, коли наші співвітчизники будуть усвідомлювати власну відповідальність за свій вибір і в межах свого села, і в межах своєї країни". При цьому О.Лавринович дав зрозуміти, що кризові явища, притаманні останнім часом Україні, - "це відповідальність в тому числі й тих, хто своїми голосами обрав таку владу чи на місцевому, чи на загальнодержавному рівні". І без цього, підкреслив він, "не обійдеться ніколи доти, поки не буде розуміння цього взаємного зв'язку, а саме того, що право вибору завжди має іншу сторону - відповідальність за свій власний вибір". Політик наголосив: "Ми маємо прагнути усвідомлення того, аби людина обов'язково уявляла, куди вона йде і могла свідомо реалізовувати своє конституційне право вибору".

Коментуючи, зокрема, фінансово-організаційне забезпечення проведення в Україні позачергових виборів до Верховної Ради, призначених на 7 грудня, О.Лавринович пояснив: "Проект закону про внесення змін до Державного бюджету у частині фінансування як загальнонаціональних виборів 7 грудня, так і місцевих, давно знаходиться в парламенті. Він зареєстрований і очікує свого розгляду". Проте, зазначив політик, чи буде він ухвалений, чи ні у вівторок, 21 жовтня, буде залежати від бажання окремої фракції блокувати роботу парламенту і наполегливості інших фракцій у реалізації своїх прав. При цьому О.Лавринович наголосив, що такий режим роботи Верховної Ради, який був продемонстрований наприкінці минулого тижня, унеможливлює ухвалення жодного рішення, включно із тими, що пропагуються Урядом як першочергові.



(Прес-служба Першого заступника Голови Верховної Ради України)

* * *

Микола Томенко: "Третя сесія Верховної Ради VI скликання - найбільш ефективна з точки зору кількості прийнятих законів".

Формальна відсутність коаліції в парламенті не означає те, що парламент недієздатний, адже без коаліції парламент VI скликання прийняв майже стільки ж законів, скільки і протягом перших двох сесій. Про це під час прес-конференції в УНІАН заявив Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко.

На підтвердження цього він навів результати діяльності парламенту, згідно з якими найефективнішою виявилася тритижнева парламентська діяльність під час третьої сесії у "безкоаліційному форматі", коли представники чотирьох з половиною фракцій ВР ухвалили низку законів, більшість з яких на сьогодні вже підписана Президентом.

Микола Томенко зазначив, що в період роботи третьої сесії парламенту VI скликання було прийнято 185 постанов ВР України, 25 законів про ратифікації, 36 законів України загалом, 23 закони у першому читанні, трьома законами було подолано вето Президента. З ухвалених законів Президентом підписано 41 закон, серед яких 21 про ратифікацію. Також на підписі у Президента знаходяться ще 16 законопроектів, більшість з яких буде підписана.

"Якщо, на думку Президента, "зрада" у парламенті відбулася через голосування конституційною більшістю народних депутатів, то навпаки, така більшість свідчить про принцип консолідації парламенту. Більше того, необхідність погодження і спільного голосування фракцій коаліції та неголосування інших фракцій парламенту не є нормою Конституції чи законодавства України. Абсолютно очевидно, що для країни більш корисним є ухвалення законів у 360-380 голосів, аніж у 226", - вважає віце-спікер парламенту.

Він зауважив, що ефективна робота парламенту не є аргументом для його розпуску. Тому очевидно, що реальна причина розпуску нинішньої Верховної Ради у створенні сприятливих умов для підготовки до президентської виборчої кампанії у боротьбі за другий термін Віктора Ющенка та нейтралізація своїх конкурентів, зокрема, Юлії Тимошенко шляхом її можливої відставки за наслідками дострокової парламентської кампанії.

"На жаль, висновок у сьогоднішній ситуації один: наша країна стала заручником президентських амбіцій, команди Президента та відсутності діючого парламенту в період світової фінансової кризи. Тому маніпуляції стосовно нібито "непрацюючого" парламенту, який прийняв у вересні "злочинні" закони, повністю не відповідає дійсності. Парламент має працювати не на користь певної політичної сили, що входить до коаліції, чи окремого посадовця, а заради інтересів народу", - зазначив Микола Томенко.

(Прес-служба, Секретаріат Заступника Голови Верховної Ради України)

* * *

Микола Томенко: "Парламент повинен розглянути "антикризові" законопроекти".

На переконання Заступника Голови Верховної Ради України Миколи Томенка, парламент у вівторок має розпочати свою роботу з розгляду "антикризових" законопроектів, які б дозволили стабілізувати соціально-економічну ситуацію в Україні у зв'язку зі світовою фінансовою кризою, а також розглянути проект Державного бюджету на 2009 рік.

"Такі рішення Верховної Ради не є вимогою лише банкірів, експертів чи фракції БЮТ. Це - вимога абсолютної більшості громадян, які вважають, що задля недопущення хаосу в Україні необхідні спільні дії усіх гілок влади", - вважає Микола Томенко.

У зв'язку з цим, він зазначив, що БЮТ переконуватиме усі фракції парламенту у вівторок розпочати роботу ВР з розгляду законопроектів, спрямованих на вдосконалення фінансової політики держави, з обговорення проекту бюджету на наступний рік, визначивши антикризові напрямки використання бюджетних коштів, з врегулювання питань щодо валютного управління, демонополізації економіки тощо.

(Прес-служба, Секретаріат Заступника Голови Верховної Ради України

* * *

16 жовтня Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко під час свого перебування із робочою поїздкою в Азербайджанській Республіці зустрівся з Головою Міллі Меджлісу Азербайджану паном Асадовим Октай Сабір Оглу.

Голова азербайджанського парламенту, говорячи про активізацію співпраці з Україною та українським парламентом, зауважив, що про важливість цього питання для Азербайджану свідчить, зокрема, те, що цим опікується найбільша міжпарламентська група, до складу якої входять 22 депутати із 125 представників Міллі Меджлісу.

Микола Томенко, у свою чергу, звернув увагу на важливість такого напрямку у співпраці між двома країнами, як обмін досвідом у спортивні сфері, особливо після підписання Протоколу про наміри про співробітництво між НОК України та НОК Азербайджанської Республіки. З українського боку цей документ був підписаний Першим віце-президентом Національного олімпійського комітету Володимиром Бринзаком, з азербайджанського - Віце-президентом Національного олімпійського комітету Азербайджану Ченгізом Гузейн-Заде.

Після підписання Протоколу Микола Томенко відзначив серйозний успіх Азербайджанської Республіки у будівництві сучасних олімпійських комплексів та серйозний прогрес у розвитку фізичної культури та масового спорту в країні. Так, за останні 4 роки в Азербайджані збудовано 14 спортивних комплексів і ще 17 будуються. "Подібні програми цікаві для України. Водночас наша країна готова поділитися досвідом тих видів спорту, які лише почали розвиватися в Азербайджані", - зазначив віце-спікер.

Також Микола Томенко взяв участь у робочій групі спостерігачів Міжпарламентської асамблеї держав-учасниць СНД, що працює під час виборів Президента Азербайджану.



(Прес-служба, Секретаріат Заступника Голови Верховної Ради України)

* * *

Микола Томенко: "Секретаріат Президента створює умови для ефективної роботи парламенту".

Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко звернув увагу на те, що останнім часом чільники Секретаріату Президента та представники Президента в Уряді замість Конституційного Суду України визначили, що Верховна Рада є неправомочною. Водночас керівництво Верховного суду, усі фракції парламенту (за виключенням частини депутатів з "Нашої України") дотримуються ч. 1 ст. 90 Основного Закону про те, що повноваження нинішнього парламенту "припиняються у день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання".

"Така вперта антиконституційна позиція команди Президента створює усі умови для ефективної роботи парламенту. Зокрема, під ефективністю розуміється не лише голосування за "антикризові" законопроекти стосовно соціально-економічної ситуації в Україні, а й ухвалення рішень, які зупинять керування країною Секретаріатом Президента на власний розсуд", - зазначив Микола Томенко.

На його думку, позитивом є те, що представники Секретаріату Президента вже підтримують позицію БЮТ щодо необхідності ухвалення Верховною Радою "антикризових" законопроектів і вже навіть готові з радістю "ділити" кредит Міжнародного валютного фонду, про який йшлося на сьогоднішній зустрічі Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та голови місії МВФ Джейли Пазарбазіолу.

Микола Томенко зауважив, що "ділити" ці гроші поки що зарано, адже попереду щонайменше ухвалення у парламенті відповідної ратифікації про умови отримання такого кредиту. "А це - ще один аргумент на користь того, що Верховна Рада VI скликання повинна і буде працювати та ухвалювати необхідні закони в інтересах України", - висловив переконання віце-спікер.



(Прес-служба, Секретаріат Заступника Голови Верховної Ради України)

* * *

Микола Томенко: "Усі фракції парламенту мають докласти зусиль для уникнення негативних наслідків світової фінансової кризи в Україні".

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко 20 жовтня зустрівся з делегацією Німецько-української групи з міжпарламентських зв'язків Бундестагу Федеративної Республіки Німеччина.

Ознайомлюючи членів делегації із ситуацією, яка склалася в українському парламенті, Микола Томенко висловив сподівання, що більшість відповідальних політичних сил зроблять усе, щоб Верховна Рада ухвалювала рішення та діяла адекватно до викликів, які виникають сьогодні в Україні.

"Досвід роботи парламенту VI скликання засвідчив, що за ухвалення "неполітичних" законопроектів голосують чотири з половиною фракцій із п'яти представлених у ВР. Саме зусилля цих фракцій необхідні сьогодні для того, щоб влада унеможливила негативні наслідки світової фінансової кризи в Україні", - зазначив віце-спікер парламенту.

У свою чергу, керівник Німецько-української групи з міжпарламентських зв'язків Бундестагу Бербель Кофлер зазначила, що очевидною є необхідність ефективно працюючого парламенту. Для прикладу вона повідомила, що Бундестаг ухвалив рішення про виділення Федеральному Уряду Німеччини 500 млрд. євро для фінансової стабілізації країни та водночас сформував спеціальну комісію, яка буде контролювати і моніторити використання цих коштів.

У такий спосіб німецький парламент, за словами Бербель Кофлер, адекватно відреагував на ситуацію, яка склалася в країні у зв'язку з фінансовими ризиками, та продовжує виконувати функцію парламентського контролю за виконавчою владою. Саме такий підхід, на її думку, очевидно, був би корисним і для України.

(Прес-служба, Секретаріат Заступника Голови Верховної Ради України)

* * *

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко 23 жовтня зустрівся з учасниками Міжпарламентської ради Україна-НАТО. Зокрема, питання євроатлантичного співробітництва було обговорено з Помічником Генерального секретаря НАТО з питань громадської дипломатії Жаном-Франсуа Бюро, а також з Директором Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішелем Дюре.

Вказуючи на непросту політичну ситуацію в Україні, зокрема, і стосовно цієї теми, Микола Томенко запропонував учасникам наради мінімізувати формальний бік дискусії про взаємини Україна-НАТО та сконцентруватися більше на змістовній співпраці. Зокрема, за його словами, йдеться про освітні, наукові та технологічні проекти такого співробітництва.

Найбільш актуальною та ефективною Заступник Голови ВР вважає програму співпраці з НАТО, яка стосується перекваліфікації військових запасу. "Цілком очевидно, що з реформуванням української армії у контрактну армію, відбудеться скорочення чисельності військових, а тому дуже важливо залучити успішний досвід інших країн щодо підвищення насамперед рівня професійності та забезпеченості української армії", - вважає Микола Томенко.

"Ефективність взаємин Україна-НАТО повинна визначатися не кількістю біг-бордів та рекламних роликів, а кількістю результативних та взаємовигідних проектів як для України, так і для країн Євроатлантичного Альянсу", - підсумував Микола Томенко.

(Прес-служба, Секретаріат Заступника Голови Верховної Ради України)

* * *

Микола Томенко: "Економіка нарешті об'єднала український парламент".

"У сьогоднішній непростій ситуації, пов'язаною зі світовою фінансовою кризою, тема економічної співпраці, зокрема, пошуку нових підходів у міжнародному співробітництві надзвичайно важлива. І те, що економіка стає більш визначальною, аніж політика - це цілком очевидний висновок не лише для України, а й для усього світу", - зазначив Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко під час зустрічі з Його Королівською Високістю Принцом Ендрю, Герцогом Йоркським.

Як відомо, на сьогодні Герцог Йоркський працює у Міністерстві торгівлі та промисловості Великої Британії на посаді Спеціального представника з питань міжнародної торгівлі та інвестицій.

Оцінюючи ситуацію в українському парламенті, Микола Томенко висловив задоволення з приводу того, що сьогодні економіка нарешті об'єднала Верховну Раду. Він висловив сподівання, що саме для вирішення нагальних соціально-економічних питань український парламент на наступному тижні буде активно та ефективно працювати, незважаючи на непросту політичну ситуацію в країні.

Заступник Голови Верховної Ради також відзначив, що українсько-британське міжпарламентське співробітництво одне з дієвих та найактивніших. Про це, зокрема, свідчить нещодавній (у вересні поточного року) візит до нашої держави делегації Британської групи у Міжпарламентському Союзі на чолі з головою Багатопартійної парламентської групи у зв'язках і Україною. А також те, що депутатська група Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків зі Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії одна з найбільших і налічує 105 народних депутатів.

(Прес-служба, Секретаріат Заступника Голови Верховної Ради України)

* * *

Перше засідання Експертної Економічної Ради


За ініціативи Голови Верховної Ради України Арсенія Яценюка у вівторок 14 жовтня 2008 р. відбулося перше засідання Експертної Економічної Ради. До її складу увійшли такі провідні українські економічні експерти, як Ігор Бураковський - директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Борис Тимонькін голова правління АКБ "Укрсоцбанк", Ірина Заря - президент Асоціації "ПФТС" та представники ринку страхових послуг. Також до участі в засіданні були запрошені фахівці міжнародних економічних організацій Міжнародного валютного фонду та Світового Банку.

Під час наради її учасники обговорили ситуацію навколо світової економічної кризи та її вплив на фінансову систему в Україні. За ініціативи Голови Верховної Ради Арсенія Яценюка на засіданні Експертної Економічної Ради були розроблені рекомендації для Національного Банку України та проекти рішень, що можуть бути прийняті на черговому засіданні Ради національної безпеки та оборони України під час розгляду питання "Невідкладних заходів з посилення фінансово-бюджетної дисципліни та мінімізація негативного впливу світової фінансової кризи на економіку України".

Учасники наради домовилися проводити засідання Експертної Економічної Ради не менше одного разу на місяць. А в умовах фінансової кризи, щотижня обговорювати економічну ситуацію в Україні в режимі он-лайн.

По завершенні засідання Арсеній Яценюк, в інтерв'ю журналістам, підкреслив, що ініціював скликання Експертної Економічної Ради, з метою пошуку шляхів виходу з нинішньої економічної кризи та з подібних ситуацій у майбутньому.

"Зараз ми започаткували Економічну Раду, щоб дивитися не тільки у сьогодення, а дивитися в майбутнє, і щоб на засіданні Економічної Ради вироблялися рішення, які потім могли б імплементуватися в рішення Ради національної безпеки, чи то Кабміну, чи то Нацбанку, чи то інших державних органів, які за Конституцією повинні були б це виконувати", - сказав Голова Верховної Ради України.

Він окреслив низку кроків щодо поліпшення фінансової ситуації у державі. "Перше, з чого б я почав, це негайно відновити те, що називається довіра - довіра до банківської системи, довіра до гривні і довіра до влади як такої, що здатна змінити фінансову ситуацію", - сказав А.Яценюк.

Він поінформував журналістів що Радою НБУ прийнято рішення щодо негайної підтримки ліквідності всіх комерційних банків України.

А.Яценюк підкреслив неприпустимість зриву курсу національної валюти. За його словами, "це ще сильніше може підірвати кризу довіри і потягне за собою цілу низку негативних наслідків - як то подальше зняття депозитів, так і конвертацію цих гривень у долари і завершення долі цих доларів або у матрацах, або в ланках банківської системи". "Все це ми проходили в 2004 році, нічого нового", - сказав він.

Голова Верховної Ради України окреслив три першочергових заходи, яких треба негайно вжити, щоб стабілізувати фінансову ситуацію.

Так, А.Яценюк наголосив, що виступає за націоналізацію тих комерційних банків, які сьогодні потрапили у скрутне фінансове становище і не можуть самостійно вийти з цієї ситуації, починаючи з Промінвестбанку України. Голова Верховної Ради України окремо зупинився на ситуації, що склалася навколо Промінвестбанку. Найкращим виходом для цього банку він бачить купівлю статутного фонду Промінвестбанку - через Ощадбанк України, або через Укрексімбанк або через прийняття окремого рішення щодо націоналізації цього банку. "Думаю, що мова може йти про номінальну вартість акцій, введення квазідержавних гарантій і, таким чином, стабілізацію ситуації", - сказав він.

А.Яценюк бачить за доцільне таким же чином поступати і з банками, які потраплятимуть у стан фінансової нестабільності. "Тут немає нічого нового, до таких заходів вдавалися у відповідній ситуації всі країни починаючи зі США, закінчуючи Європою", - сказав А.Яценюк.

Він наголосив, що для цього не потрібно приймати жодних законодавчих актів. "Ми можемо справитися виключно силами Кабінету Міністрів України", - підкреслив А.Яценюк, зазначивши що за Конституцією України саме Кабінет Міністрів України відповідальний за економічну політику, а Національний банк України - за грошову політику, "але в рамках тієї економічної політики, яка вирішується Кабінетом Міністрів України".

А.Яценюк також повідомив про свій намір наполягати на засіданні РНБО у п‘ятницю на негайному збільшенні гарантування вкладів депозитів фізичних осіб. Він нагадав, що сьогодні ця сума становить 50 тисяч грн., отже, сказав він, "можемо збільшити цю суму до 150 тис. грн.". Для цього, сказав А.Яценюк, є норма Закону "Про гарантування вкладів фізичних осіб", за яким НБУ за рахунок рефінансування може збільшити відповідні суми гарантування.

Прогнозуючи фінансову ситуацію у світі, А.Яценюк сказав, що зараз відзначається тимчасове поліпшення на світових ринках, яке він пов'язав з узгодженими діями країн сімки і з новими планами щодо фінансової стабілізації, які сьогодні започаткував президент США.



(Прес-служба Верховної Ради України, Прес-секретар Голови Верховної Ради)

* * *

Повідомлення Прес-служби апарату Верховної Ради України

Газета "Дело" 13 жовтня 2008 року у статті "Яценюк уходит в интернет" опублікувала інформацію щодо виділення коштів апаратом парламенту на реорганізацію сайту Верховної Ради України та створення власного сайту Голови Верховної Ради України.

Відповідно до ситуації, що склалася навколо цього питання, повідомляємо, що сайт Верховної Ради України вже давно потребує модернізації через відсутність механізму пошуку, перегруженість структури, відсутність on-line зв'язку зі споживачами, форуму користувачів та інше.

На сайті Верховної Ради України також немає окремої сторінки про діяльність Голови Верховної Ради України, а також його заступників, що не відповідає сучасним вимогам інформаційної політики вищого законодавчого органу України. У зв'язку з цим ще у 2006 році перед Управлінням комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України було поставлене завдання розробити технічний проект створення нового сайту, впровадженню якого завадили попередні парламентські вибори.



* * *

ПРИВІТАННЯ


Вітання

Голови Верховної Ради України Арсенія Яценюка зі святом Покрови Пресвятої Богородиці
Сьогодні світле та радісне свято - Покрова Пресвятої Богородиці. Свого часу князь Ярослав Мудрий віддав під Покров Матері Божої увесь український народ після перемоги над печенігами. Від тих часів і до наших днів це свято духовно об'єднувало наш народ, живило його вірою.

Історія зберігає чимало свідчень того, як вищою волею Пресвята Богородиця боронила українців та козацьке військо, надавала воїнам сил у боротьбі з ворогом. Також в Україні свято Покрови Пресвятої Богородиці отримало і другу назву Козацька Покрова і відзначається ще й як день українського козацтва.

Також цього дня в нашій державі відзначають і день створення Української Повстанської Армії, яка понад 60 років тому підняла свої корогви. Це свято українського духу та незламної волі до свободи та незалежності.

Від щирого серця бажаю усім Щастя, радощів, благополуччя та світлого захищеного майбутнього!
Арсеній Яценюк

* * *

Привітання Голови Верховної Ради України Арсенія Яценюка з 90-ю річницею Дніпропетровського національного університету.


Ректору

Дніпропетровського національного університету

М.В.Полякову

Викладацько-професорському складу та студентам

Дніпропетровського національного університету
Від щирого серця вітаю вас з 90-ю річницею вашого університету!

Ви по праву можете пишатися славетними традиціями та історією вашого навчального закладу, який заслуговує на гідне звання фундатора вищої освіти Сходу України.

За минулі роки ваш університет виріс у великий, авторитетний науковий та освітній центр. Під керівництвом таких славетних педагогів, як професори М.П.Корнійчук, В.І.Моссаковський, Ф.І.Коломойцев, М.І.Варич, І.С.Мірошниченко, О.Л.Бельгард, Г.Б.Мельников, В.С.Малиновський, В.А.Махін, М.Ф.Герасюта, В.М.Ковтуненко, М.І.Дупліщев, B.C.Ващенко, Д.П.Пойда та багатьох інших у вашому вищому навчальному закладі виховано не одне покоління фахівців, які зробили чималий вклад у розвиток пріоритетних областей вітчизняної науки та техніки.

Колектив вашого університету працює над укріпленням науково-технічного потенціалу нашої держави, готує висококваліфіковані кадри для сучасного виробництва в нових економічних умовах, для наукових досліджень у галузі математики, механіки, фізики, радіоелектроніки, біології, біотехнології, хімії, ракетно-космічної техніки та соціально-гуманітарних наук.

Переконаний, що ви і надалі будете зберігати та примножувати традиції своєї "Альма матер", сприяти прогресу наукової думки, робити достойний вклад у розвиток української вищої школи.

Зичу великих вам успіхів на цьому нелегкому шляху!
З повагою
Арсеній Яценюк

* * *

Голова Верховної Ради України А.П.Яценюк привітав мешканців Криму з нагоди десятої річниці - Дня Конституції Автономної Республіки Крим.


Дорогі кримчани!

Щиро вітаю усіх кримчан з нагоди десятої річниці - Дня Конституції Автономної Республіки Крим.

Це важливий правовий документ, який розвиває та деталізує положення Основного Закону України, регулює питання взаємодії органів влади автономії і держави, надає повноваження в сфері економіки, власності, природокористування та міжнаціональних відносин на півострові.

Реалізація норм Конституції Криму дозволила закріпити історичні традиції та духовні цінності народів, створити в регіоні оптимальні умови діяльності політичних партій, громадських об'єднань, зберегти атмосферу міжнаціональної та міжконфесійної злагоди.

Впевнений, що Ваша невичерпна енергія і кропітка робота надалі будуть направлені на консолідацію громадськості та стабільності як на півострові, так і в державі.

Тож нехай і надалі міцніє і розвивається поважна громада автономії. Зичу всім миру і злагоди, здоров'я та подальшого процвітання.
Арсеній Яценюк

* * *



Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2025
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет