Пояснення до таблиці:
|
Обсяги експорту, імпорту товарів наведено за даними, підготовленими на основі інформації Держмитслужби України (без урахування централізованого розподілу паливних ресурсів та електроенергії), та даними державної статистичної звітності щодо придбання (продажу) товарів у портах для забезпечення життєдіяльності транспортних засобів, потреб пасажирів та членів екіпажу, одержаних від підприємств та організацій.
При заповненні вантажних митних декларацій оцінка товарів за їх вартістю проводиться у національній валюті України. Перерахунок у долари США здійснюється згідно офіційного курсу гривні до долара США, встановленого Національним банком України на дату оформлення вантажної митної декларації. За даними статистичних звітів перерахунок вартості товарів у долари США здійснюється на основі середньомісячного та середньоквартального офіційних курсів валют, встановлених Національним банком України.
Обсяги експорту товарів наведено за умовами поставки ФОБ (вільно на борту або франко-кордон країни-експортера), згідно яких до ціни товару включається його вартість, витрати з доставки по території країни-експортера та навантаження товару на борт. Обсяги імпорту наведено за умовами поставки СIФ (вартість, страхування, фрахт або франко-кордон країни-імпортера), згідно яких до ціни товару включається його вартість та всі витрати на транспортування, страхування і фрахт.
До загальних обсягів експорту, імпорту товарів включено обсяги давальницької сировини та продукції, що виготовлена з неї, бартеру, гуманітарної, технічної допомоги тощо.
Облік послуг здійснюється згідно з Класифікацією послуг зовнішньоекономічної діяльності, затвердженою наказом Держстандарту України від 2.06.1997 року.
Оцінка послуг за їх вартістю у статистичних звітах наводиться за цінами контрактів (у валюті контрактів). Перерахунок у долари США здійснюється згідно офіційного середньоквартального курсу валюти контракту до долара США, встановленого Національним банком України.
|