Сабақ : 17 Мектеп: А.Құнанбаев атындағы №87 мектеп-гимназия Күні



Дата07.09.2023
өлшемі42.09 Kb.
#476837
түріСабақ
ҚМЖ үлгісі


САБАҚ ЖОСПАРЫ

Сабақ :

17

Мектеп:

А.Құнанбаев атындағы №87 мектеп-гимназия

Күні:

09.03.2022

Мұғалімнің аты:

Бейсенбекова Айгерім Алмасханқызы

Сынып:

7 «ә»

Қатысқандар/қатыспағандар:

23 оқушы

Пәні:

Қазақ әдебиеті

Сабақтың тақырыбы:

Қ.Қайсеновтің «Жау тылындағы бала» повесі.
Жас барлаушылар

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:



7.1.1.1 жекелеген сөздердің, фразалардың эмотивті мәнін түсіну, мәнмәтіндегі қызметін ашу;

7.2.2.1 көркем шығармадағы образдың жасалу тәсілдерін талдау;


7.3.1.1 көркем шығарманың тақырыбы мен идеясын осы тектес басқа шығармалармен салыстырып, ұлттық және тарихи құндылығы құндылығын бағалау



Сабақ мақсаты:



Қ.Қайсеновтің «Жау тылындағы бала» повесіндегі жекелеген сөздердің, фразалардың эмотивті мәнін түсіну, мәнмәтіндегі қызметін ашу;
«Жау тылындағы бала» шығармасындағы образдың жасалу тәсілдерін талдау;
«Жау тылындағы бала» шығармасының тақырыбы мен идеясын осы тектес басқа шығармалармен салыстырып, ұлттық және тарихи құндылығын бағалау;

Тілдік мақсат:

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Партизандар соғысы, комиссар, пулемет;

Алдыңғы оқу

Қ.Қайсеновтің өмірі мен шығармашылығы. «Жау тылындағы бала» повесі. Күтпеген шабуыл



Уақыты

Кезеңдері

Тапсырма

Мақсаты



Бағалау

Ресурстар

3 мин

Басы



Ұйымдастыру кезеңі · Сәлемдесу; · Оқушылардың және сыныптың дайындығын тексеру. Психологиялық ахуал туғызу «Аффирмациялар» тренингі Мақсаты: Оқушының өзіне деген позитивтік көзқарасты қалыптастыру.Мысалы : «Мен табысты оқушымын» , Менің қолымнан келеді»т.б. аффирмацияларды қолданады. Топқа бөлу.Оқушылар «Сиқырлы стикер» әдісі бойынша үш топқа бөлінеді. Стикер ішіне жасырылған түстер бойынша үш топқа бөлінеді.

Тақырыпты болжату, сабақтың мақсатын анықтау

Мұғалімнің ауызша кері байланысы

Түсті Стикерлер

1 мин


Өткен тақырып жөнінде сұрау. Қасым Қайсенов жайында өткен мәліметтерді сұрау.

Алдыңғы сабақпен байланыстыру.

Мұғалімнің ауызша кері байланысы

Сұрақтар қою.

3 мин

Ортасы



Жаңа тақырыпты түсіндіру.
«Жас барлаушылар» бөлімін оқыту. Бөлімде көтерілген мәселелерді анықтау.
Топтық жұмыс. Повесте кездесетін сөздерді теріп жазып, олардың мағынасын ашады.

Тақырыпты түсіндіру,тақырып жөнінде сұрақтарға жауап беру

Бағалау критерийі:
Шығарманы оқу
Дескриптор:

  1. Үзіндіні оқиды;


Оқулық

6 мин


Жұптық жұмыс. Шығарма мазмұнына ұқсас басқа шығарманы іздеп оны салыстырады.

Ұқсас шығармаларды таба алатындығын салыстыра алатындығын тексеру.



Дескриптор:

  1. Кейіпкерге мінездеме береді;

Оқулық

10 мин





Жеке жұмыс. Шығарма кейіпкерлеріне мінездеме береді. Кейіпкерлердің мінез-құлықтарына сипаттама береді.

Бұл тапсырма арқылы оқушылардың алған білімді қаншалықты түсіне алды.Өткен тақырыпты қалай түсіне алғандарын тексеру.

Дескриптор:
1) Кейіпкерге мінездеме береді;






7 мин

Рефлексия.
Кері байланыс

Рефлексия. «Шығу парағы » әдісі











Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет