Сабақтың тақырыбы: Пернетақтамен танысу Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата01.04.2024
өлшемі0.54 Mb.
#497178
түріСабақ
Пернетақтамен танысу


Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Компьютерлер мен программалар

Педагогтың аты-жөні




Күні

Сынып

Сабақтың тақырыбы:

Пернетақтамен танысу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.4.2.2 пернетақтадан спрайтты басқаруды ұйымдастыру

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларға пернетақтамен жұмыс жасау тәсілдерін үйрету
Теориялық білімдерін практикамен ұштастыру.



Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
3.Жаңа тақырыпқа шолу.



1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.







Сабақтың ортасы

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

1.Қағазды баспаға шығару құрылғысы


2.Компьютердің бір түрі
3.Компьютердің миы
4.Компьютердің экранына ақпаратты шығаратын құрылғы
5.Дербес компьютер түрі
6.Ақпарат түрлері
7.Дыбыстық ақпаратты не арқылы жеткіземіз
8.Informatioсөзінің аудармасы
9. Ақпараттың ең кіші өлшем бірлігі.
10. Тышқан сөзі ағылшынша

Пернетақта 4 бөліктен тұрады.
1. Әріптік сандық бөлік
2. Жүгіргіні басқару және мәтінді түзету пернелері
3. Жетек пернелері Ғ1-Ғ12
4. Сандық бөлік - Num Lock
Комопьютердегі экран пернетақтасын ашып, жұмыс жасау үшін:
Пуск --- Все программы --- Стандартные --- Специальное возможности---
---- Экранная клавиатура



1-тапсырма.




Дескриптор:
- компьбтерді іске қоса алады;
- блакнот рограммасын іске қоса алады;
- мәтіндік құжат командаларын орындай алады.
2-тапсырма
«Пернелер қызметі» тақырыбындағы сөзжұмбақты шешіңдер.


Мұғалімді тыңдайды

1-тапсырманы орындайды

2-тапсырманы орындайды


Мұғалім оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!

«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!


ҚБ: смайлик





Слайд, программа, компьютер

Оқулық 39-40 бет, компьютер


Жұмыс дәптері





Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс:
Жасыл түс- Мен бұл тақырыпты толық түсіндім
Сары түс – Мен жартылай түсіндім
Қызыл түс- Мен мүлдем түсінбедім

Өзін-өзі бағалау.






Үй тапсырмасы



Ернелер қызметін жаттап келеді




Оқулық 39 бет


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет