Сабақтың түрі жаңа сабақ Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары



бет1/30
Дата21.02.2022
өлшемі1.21 Mb.
#455589
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   30
5 кл қаз т ҚМЖ 1тоқсан


САБАҚ: 1-2

Ақжар орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Наранбаева Р.Т.



Сынып:

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім тақырыбы

1-БӨЛІМ: МӘДЕНИЕТ: ТІЛ ЖӘНЕ ҚАРЫМ-ҚАТЫНАС
Тіл қарым-қатынас құралы.

Сабақтың түрі

жаңа сабақ

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Т/А3 Мәтіннен ақпаратты анықтау
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар
мәтін мазмұнын түсінеді;
негізгі және қосымша ақпараттарды ажырата алады.
Көптеген оқушылар
мәтін мазмұнын толық түсінеді;
негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды.
Кейбір оқушылар
мәтін мазмұнын терең түсінеді;
негізгі және қосымша ақпарат екенін дәлелдей алады.

Бағалау критерийлері

Мәтін мазмұнын толық түсінеді, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды.

Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология: құндылық, аманат, қарым –қатынас, қажеттілік, теріскен
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: сөйлеу арқылы, күнделікті өмір, кеңес беру, басты құрал

Пәнаралық байланыс

Қазақ әдебиеті

Мектеп құндылықтары

Ынтымақтастық: жақсы қарым-қатынас орнату, ынтымақтастық дағдысын қалыптастыру, сындарлы тіл табу, қарым-қатынас орнатуда сыни тұрғыдан ойлану сынды қасиеттерді қамтиды.

Осыған дейін меңгерілген білім

Алдыңғы біліммен байланыстыру:
«АКРОНОМ» әдісі арқылы байланыстырылады.

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы
2 мин

5-6 минут





Ұйымдастыру:
-оқушылардың сабаққа қатысын тексеру;
- сабақ мақсатымен таныстыру;
«АКРОНОМ» әдісі
Оқушылар қасында отырған жұбымен бірге берілген сөзден сабақ тақырыбына қатысты сөйлем немесе мақал\өлең жазады (ауызша орындауға да болады)
Т-
І -
Л -
Мысалы:
Тілді
Ілгерілету үшін
Лауазымды тұлға болудың қажеті жоқ.
Оқушылар өз нұсқаларын сыныпқа таныстырады.
Кері байланыс:
Тапсырманы орындау қаншалықты жеңіл\күрделі? Неліктен?

Келесі қысқартуларды қолданыңыз:
МН =Мұғалімге арналған нұсқаулық
МЖ = Мұғалім жасаған
ӨД = өзге дерек көздері

Сабақтың ортасы


7-8 минут


1 минут
10 минут


10 минут

С.Тыңдалымалды тапсырма.

Оқушылар шарда берілген 3 тақырыптың бірін таңдап, тыңдалым мәтіні не туралы екенін болжайды. Дәлелдер келтіре отырып, өз ойларын жеткізеді.


Оқушыларға бағалау критерийі мен дескриптор таныстырылады.





Бағалау критерийі

Дескриптор
оқушы

Мәтін мазмұнын толық түсінеді, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды.

Негізгі және қосымша ақпараттарды ажыратып жазады

Өз пікірін дәлелдейді



Тыңдалым кезіндегі тапсырма.
https://www.youtube.com/watch?v=Pi-POcnr0bE
Оқушылар дәптерлеріне орындайды:
Ж.Маңыздылық аймағы
Ішкі шеңберге- негізгі ақпараттар
Сыртқы шеңберге- қосымша ақпараттар


ЖЖ.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   30




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет