Аудиторська фірма “Баррістер агенс груп” Audit Firm “Barrister agens group” Код єдрпо 31992339



Дата13.06.2016
өлшемі356.27 Kb.
#132533
Аудиторська фірма “Баррістер АГЕНС Груп”

Audit Firm “Barrister AGENS Group”

Код ЄДРПО 31992339

03151, Україна, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 26-А", офіс 314,

03186, Україна, м. Київ, вул. А. Антонова, буд.8, кв.30, телефон 241-07-82, факс 243-22-32

e-mail:barister@bigmir., net, http://www.barrister-audit.com.ua

Свідоцтво про внесення в реєстр суб’єктів аудиторської діяльності № 2935,

видане АПУ 30.05.2002 р. рішення № 110.

р/рах 26001217801 у АТ “Райффайзен Банк Аваль” м. Києва, МФО 380805


АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК

(ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА)

товариства з обмеженою відповідальністю

Аудиторська фірма „Баррістер АГЕНС Груп”



щодо фінансової звітності

Публічного акціонерного товариства

«Азбодеревскло»


станом на 31 грудня 2014 року включно





Національної комісії

з цінних паперів та фондового ринку

Акціонерам та керівництву


Публічного акціонерного товариства

«Азбодеревскло»


Адреса : Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 102

Усім іншим зацікавленим особам та користувачам звітів



  1. АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК (ЗВІТ) ЩОДО ФІНАНСОВИХ ЗВІТІВ РІЧНИХ

ВСТУП

Нами, незалежною аудиторською фірмою, товариством з обмеженою відповідальністю «Аудиторська фірма «Баррістер АГЕНС Груп» (надалі – Аудитор) проведена незалежна аудиторська перевірка щодо повноти, достовірності та відповідності чинному законодавству України, встановленим нормативним вимогам щодо формування фінансової звітності Публічного акціонерного товариства «Азбодеревскло» ( надалі - ПАТ «Азбодеревскло»), що включають:

Баланс (Звіт про фінансовий стан)(форма №1) станом на 31.12.2014 року включно,

Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)(форма №2) за 2014 рік,

Звіт про рух грошових коштів (за прямим методом)( форма № 3) за 2014 рік,

Звіт про власний капітал (форма № 4) за 2014 рік,

Примітки до річної фінансової звітності (форма № 5) за 2014 рік,

Додаток до приміток до річної фінансової звітності «Інформація за сегментами» (форма № 6) за 2014 рік,

ПРИМИТКИ до фінансової звітності та Таблиці з трансформації,

яка додається до цього аудиторського висновку та затверджена керівництвом підприємства 01.01.2015 року.

Звітність складена згідно вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності (надалі МСФЗ).

     Відповідальність управлінського персоналу

Управлінський персонал несе відповідальність за складання і достовірне подання цієї фінансової звітності відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності та за внутрішній контроль, який управлінський персонал визначає потрібним для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень унаслідок шахрайства або помилки.

Відповідальність аудитора щодо фінансової звітності

Нашою відповідальністю є висловлення думки щодо цієї фінансової звітності на основі результатів проведеного нами аудиту. Ми провели аудиторську перевірку у відповідності до Міжнародних стандартів аудиту. Ці стандарти вимагають від нас дотримання етичних вимог, а також планування й виконання аудиторської перевірки для отримання достатньої впевненості, що фінансові звіти не містять суттєвих викривлень.



Опис аудиторської перевірки

Аудиторська перевірка передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів стосовно сум та розкриття інформації у фінансової звітності. Вибір процедур залежить від судження аудитора, яке ґрунтується на оцінці ризиків суттєвих викривлень фінансових звітів внаслідок шахрайства або помилок. Виконуючі оцінку таких ризиків, аудитор також розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання та достовірного подання суб’єктом господарювання фінансової звітності. з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають даним обставинам, але не з метою висловлення думки аудитора щодо ефективності загальної системи внутрішнього контролю на підприємстві.

Аудит також включає оцінку відповідності використаних облікових політик, прийнятність облікових оцінок, виконаних управлінським персоналом, та оцінку загального подання фінансової звітності обліковим принципам, які є загальноприйнятими в України.

Спосіб перевірки фінансових звітів – вибірковий.

Під час аудиту зроблено дослідження шляхом проведення вибіркової перевірки на відповідність даних первинних документів даним синтетичного та аналітичного обліку, тестування доказів на обґрунтування сум та інформації, розкритих у фінансовому звіті: - визначення відповідності фінансової звітності основним напрямкам обліку, встановленим

облікової політикою підприємства та загальноприйнятим принципам обліку в Україні;

- аналіз(шляхом тестування) аудиторських доказів, які дають змогу підтвердити зазначені у звітності суми і показники, та наведені пояснення до них;

- дослідження суттєвих облікових оцінок, зробленим керівництвом під час підготовки фінансової звітності;

- оцінка надійності системи бухгалтерського обліку і внутрішнього контролю підприємства, можливості виникнення помилок і їх суттєвого впливу на звітність;

- здійснення вибіркового контролю;

- оцінка загального подання фінансової звітності.

Аудитори вважають, що ми отримали достатні та відповідні аудиторські докази, при проведені аудиторської перевірки, які забезпечують обґрунтовану підставу для висловлення думки аудиторів.



Підстави для висловлення умовно – позитивної думки(висновок).

У зв’язку з тим що, ми були призначені аудиторами ПАТ «Азбодеревскло» після 31.12.2014 року, ми не мали змоги спостерігати за інвентаризацією наявних запасів, основних засобів на початок та на кінець року. У нас не було можливості впевнитися у кількості запасів утриманих станом на 31.12.2013 рік та 2014 рік вартість яких відображена в звіті при фінансовий стан в розмірі 1983 і 1926 тисяч гривень відповідно через виконання альтернативних процедур.

Ми не мали змоги підтвердити або перевірити альтернативними засобами статті дебіторської заборгованості, які включені у звіт про фінансовий стан на загальну суму 402 тисяч гривень.

У зв’язку з цим, вищевказані події , які не відображені в фінансової звітності підприємства за 2014 рік, які можливо будуть вимагати коригування відповідних активів і зобов'язань і можуть вплинути на фінансовий стан підприємства, результати діяльності , власний капітал підприємства. Відсутність інформації про них вплине на здатність користувачів фінансової звітності робити відповідні оцінки та приймати рішення.



Інвентаризація проведена комісіями ПАТ «Азбодеревскло» згідно наказу № 31 від 25.09.2014 року станом на 01.10.2014 року,, відповідно до відомостей та протоколів засідання постійно діючих інвентаризаційних комісій залишків або нестач не виявлено.

Висловлення умовно – позитивної думки(висновок)

На думку аудитора, за винятком можливого впливу питань, про які йдеться у параграфі „Підстави для висловлення умовно –позитивної думки (висновок)”, фінансова звітність за 2014 рік складена справедливо та достовірно відображає, в усіх суттєвих аспектах фінансовий стан Публічного акціонерного товариства «Азбодеревскло» станом на 31 грудня 2014 року включно, його фінансові результати, звіт про власний капітал, рух грошових коштів за рік, що закінчився 31 грудня 2014 року включно, складені у відповідності до концептуальної основи складання фінансової звітності відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності.


2. ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА ЩОДО ВИМОГ ІНШИХ ЗАКОНОДАВЧИХ І НОРМАТИВНИХ АКТИВ

Звіт про розгляд додаткової інформації (розкривається згідно вимог державного регулятора - Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку)

Цей параграф Аудиторського висновку (звіту незалежного аудитора) від 14 квітня 2015 року товариства з обмеженою відповідальністю „Аудиторська фірма «Баррістер АГЕНС Груп» складено у відповідності до Міжнародних стандартів аудиту 700,705,706 та до вимог рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013  за № 2826 „Про затвердження Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів„ та від 16.12.2014  за № 1713 „Про затвердження Змін до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів ”, у зв’язку з наданням Публічного акціонерного товариства «Азбодеревскло» регулярної звітної інформації емітента акцій до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, та базується на даних бухгалтерського обліку, звітності та первинних документах ПАТ «Азбодеревскло», що були надані аудиторам керівниками та працівниками товариства, яка вважається надійною і достовірною.

Застосовані нами процедури не мали за мету визначити всі недоліки або інші порушення, і таким чином, вони не мають розглядатись як свідчення про відсутність будь - яких недоліків та/або порушень підприємством.
2.1.Основні відомості про емітента акцій

Повне найменування суб'єкта підприємництва

Публічне акціонерне товариство «Азбодеревскло»

Код за Єдиним Державним реєстром підприємств і організацій України (ЄДРПОУ)

00293002

Свідоцтво та орган державної реєстрації

Свідоцтво серія А00 № 042095 від 27.06.1995 року

(номер у ЄДР 1 0711 2000000 02030) видано Подільською районною державною адміністрацією у м. Києві



Первинна дата реєстрації установчих документів та орган реєстрації

Статут зареєстровано 27 червня 1995 року Подільською районною державною адміністрацією м. Києва

Дата реєстрації змін та доповнень до установчих документів та орган реєстрації за 2011 рік

Нова редакція Статуту зареєстрована 24.10.2011 року за № 10711050010002030 Подільською районною державною адміністрацією м. Києва (протокол загальних зборів акціонерів № 1 від 21.04.2011 року) зміни у законодавстві.

Фактичне місцезнаходження:

04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 102

Телефон

(044) 492-18-83

Основні види діяльності

КВЕД:

23.63 - виробництво бетонних розчинів, готових для використання

23.61 - виробництво виробів з бетону для будівництва

35.30 – постачання пари, гарячої води та кондиційного повітря

46.73 - оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно - технічним обладнанням

68.20 –надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна



Номер свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів

№ 675/10/1/10 від 22.11.2010 року видане 22.12.2011 року Територіальним Управлянням НКЦПФР в м. Києві та Київській області

Код цінних паперів(ISIN)

UA 1015611007, виписка з реєстру Національного Депозитарію України

Дата розкриття повного тексту річної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії

Информация в комисии была раскрыта 30.04.2014 р.№ 1378.


Адреса сторінки в мережі Інтернет, на якій розміщено регулярну річну інформацію

WWW.adsbeton.com.ua


Інформація про дивіденди.

За результатами звітного та попереднього років рішення щодо виплати дивідендів не приймалось

Інформація про загальні збори акціонерів

Останні збори акціонерів проведені 23.04.2014 року

ПАТ «Азбодеревскло» не має територіально відокремлених структурних одиниць , філій та представництв , які виділені на окремий баланс.

Виконавчим органом, що здійснює керівництво поточною діяльністю Товариства є Правління ПАТ «Азбодеревскло». На Правління покладено функції оперативного керівництва виробничою діяльністю Товариства.



2.2.ОСНОВНІ ВІДОМОСТІ ПРО АУДИТОРСЬКУ ФІРМУ

Товариство з обмеженою відповідальністю «Аудиторська фірма «Баррістер АГЕНС Груп», код 31992339, тел./факс (044)241-07-82,243-22-32, вул. Народного Ополчення,26-А,Київ, 03151 вул. А.Антонова, буд.8, кв.30, Киів,03186.Свідоцтво про реєстрацію серії А01 № 770521 від 23.04.2002 року, № запису в ЄДР 10701070009010410.

Свідоцтво про внесення в реєстр суб’єктів аудиторської діяльності № 2935, видане аудиторською палатою України на підставі рішення №110 від 30 травня 2002 року, термін дії до 23.02.2017 р., та включенена до Переліку аудиторських фірм, які відповідають критеріям для проведення обов’язкового аудиту на підставі рішення Аудиторської палати України (надалі - АПУ) від 20.12.2012 року за № 262/3.

e-mail:barister@bigmir., net, http://www.barrister-audit.com.ua

Директор Цимбал Галина Дмитрівна, сертифікат аудитора Серії А №004349, виданий АПУ 29 вересня 2000 року рішенням № 94, термін дії до 29.09.2019 року.

Дата і номер договору на проведення аудиту :

Договір № №39/15 від 04 березня 2015 року про проведення аудиту (аудиторської перевірки)



2.3. Інформація про вартість чистих активів

Аудитором здійснено розрахунок вартості чистих активів Публічного акціонерного товариства «Азбодеревскло» станом на 31.12.2014 року включно. Вартість активів, згідно фінансової звітності станом на 31.12.2014 року включно, складає -30 709 тисяч гривень. Вартість зобов’язань, згідно фінансової звітності станом на 31.12.2014 року включно, складає – (4 887+6 159) 11 046 тисяч гривень. Розрахункова вартість чистих активів дорівнює (30 709 -11 046) – 19 663 тисяч гривень. Існуючий статутний капітал у сумі 187 тисяч гривень менш ніж вартість чистих активів та не підлягає коригуванню згідно частини 3 статі 155 Цивільного Кодексу України .



2. 4. Ідентифікація та оцінка аудиторами ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства.

При проведені аудиторської перевірки, на підставі проведених аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів і тестів стосовно сум та розкриття інформації у фінансовій звітності, ми розглянули отриману від Публічного акціонерного товариства «Азбодеревскло» інформацію, як у вигляді тверджень(пояснень) керівництва, так і у вигляді аудиторських доказів, як того вимагають від аудитора Міжнародні стандарти аудиту з метою попередження викривлень внаслідок шахрайства.

Відповідно до отриманих пояснень, які були розглянуті нами як того вимагають МСА, керівництво не має інформації про відомі факти шахрайства або підозри у шахрайстві, що можуть вплинути на ПАТ «Азбодеревскло». Ми також не отримали жодної іншої інформації про відомі факти таких дій зі сторони управлінського персоналу, працівників, відповідальних осіб за фінансову інформацію або інших осіб.

2.5. Наявність суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю та іншою інформацією.

При проведені аудиторської перевірки, на підставі проведених аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів і тестів стосовно сум та розкриття інформації у фінансовій звітності та порівняння фінансової звітності з іншою, ми ознайомилися з відомостями, що лягли в основу складання іншої звітної інформації, що подається та/або розкривається разом з річними фінансовими звітами. На основі її аналізу ми робимо висновок про відсутність в інформації щодо фінансових показників, які містять пропуски, перекручення та суттєві суперечності з інформацією наведеною у фінансової звітності Публічного акціонерного товариства «Азбодеревскло» станом на 31.12.2014 року включно.



2.6. Основні принципи , методи і процедури та інші важливі аспекти облікової політики

ПАТ Публічного акціонерного товариства «Азбодеревскло» веде бухгалтерський облік господарських операцій щодо майна і результатів своєї діяльності в натуральних одиницях та в узагальненому грошовому виразі, шляхом безперервного документального і взаємопов’язаного їх відображення.

Бухгалтерський облік господарських операцій здійснюється методом подвійного запису згідно з Планом рахунків бухгалтерського обліку у відповідних журналах – ордерах та аналітичних відомостях. Бухгалтерський облік повністю автоматизований.

При перевірці було встановлено, що фінансова звітність за 2014 рік складена на підставі облікових регістрів, дані які відображені в первинних документах відповідають даним аналітичного та синтетичного обліку. Стан наявних первинних документів, аналітичних відомостей, журналів-ордерів та інших облікових регістрів обліку задовільний.

Положення «Про облікову політику підприємства», затверджені керівництвом підприємства 02.01.2014 року.

Протягом періоду, що перевірявся, на підставі проведених аудитором тестів, можна зазначити, що бухгалтерський облік ведеться в ПАТ «Азбодеревскло» відповідно до вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р., № 996-XIV, затверджених Положень (стандартів) бухгалтерського обліку , інших нормативних документів з питань організації бухгалтерського обліку та оподаткування та Положення товариства «Про облікову політику підприємства».

Облікова політика ПАТ «Азбодеревскло» за період з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року включно не змінювалась.

Опис облікової політики підприємства та відповідність її законодавству України

Облікова політика ПАТ «Азбодеревскло» розкриває основи, стандарти, правила й процедури обліку, які застосовуються підприємством при веденні обліку і складанні фінансової звітності. Вона встановлює принципи визнання та оцінки об'єктів обліку, визначення та деталізації окремих статей фінансової звітності підприємства.

      Керівництво підприємства визначає і приймає облікову політику виходячи з вимог законодавства України, а також керуючись правом самостійно встановлювати організаційну форму бухгалтерської роботи та виходячи з виду організації та конкретних умов господарювання, що головними завданнями бухгалтерського обліку та фінансової звітності ПАТ «Азбодеревскло» вважаються:


  • формування достовірної інформації;

  • забезпечення оперативності бухгалтерської інформації про доходи та
    витрати та централізація інформації про фінансові результати ПАТ «Азбодеревскло»;

- своєчасне забезпечення користувачів повною та неупередженою інформацією про фінансовий стан та результати діяльності підприємства.

Для вирішення даних задач:

- прибуток після оподаткування;


  • реалізація продукції (товарів, робіт, послуг) ;

  • доход від реалізації продукції є доходом ПАТ «Азбодеревскло»;

Нормативно-методологічне забезпечення зазначених вище підходів подане у відповідних розділах Положення „Про облікову політику” та у додатках до нього.

      Метою фінансової звітності є надання такої інформації про фінансовий стан, результати діяльності і грошових потоків підприємства, що була б корисна користувачам при прийнятті економічних рішень.

Фінансова звітність повинна забезпечувати достовірне та об'єктивне подання фінансового становища, результатів діяльності та змін у фінансовому стані підприємства. Застосування основних якісних характеристик дозволяє забезпечити достовірне та об'єктивне складання фінансової звітності.

           Сфера застосування облікової політики:

      Дана облікова політика розроблена з метою ведення бухгалтерського обліку та складання звітності відповідно до МСБО / МСФЗ, а також податкової звітності на підставі облікових даних.

      Ведення бухгалтерського обліку покладається на бухгалтерію під керівництвом Головного бухгалтера. Бухгалтерський облік ведеться відповідно до Національних стандартів (положень) бухгалтерського обліку та інших нормативних актів, що регламентують ведення бухгалтерського обліку в Україні.

Основний підхід до переведення фінансової звітності з П(С)БО на МСФЗ - це Трансформація Фінансової звітності:


  • Періодична трансформація на кожну звітну дату;

  • Ведення обліку за П(С)БО.

      Ведення бухгалтерського обліку здійснюється по єдиному робочому плану рахунків, затверджуваному Головним бухгалтером.      Для складання звітності відповідно до податкового законодавства України підприємство використовує дані бухгалтерського обліку.

      Ця облікова політика є обов'язковою для застосування всіма особами, задіяними у формуванні активів та зобов'язань підприємства та здійсненні господарських операцій, що впливають на фінансовий стан підприємства, це:

      - керівництво підприємства;

      - працівники всіх служб і підрозділів, відповідальні за своєчасне надання первинних документів у бухгалтерію;

      - працівники бухгалтерії, відповідальні за своєчасне та якісне здійснення всіх облікових процедур та складання всіх видів звітності.

        Обліковою политикою ПАТ «Азбодеревскло» затверджено, також, порядки:



  • документообігу на підприємстві;

  • перелік відповідальних осіб та право підпісів первинних документів;

  • термини складання та подання первинних документів;

  • реквізити, зміст та інши вимоги до первинних документів;

  • порядок архівування документів.

  • принципи організації бухгалтерської служби, тощо.

            Облікові аспекти - :

  • Критерії визнання елементів фінансової звітності:

         З метою ведення обліку та складання фінансової звітності- основною функціональною валютою підприємства є -Українські гривні (UAH);

  •       Метою фінансової звітності є подання інформації про фінансовий стан, фінансові результати діяльності, змін у власному капіталі та руху грошових коштів підприємства, корисної для широкого кола користувачів при прийнятті економічних рішень. Фінансова звітність також показує результати керування ресурсами, довіреними керівництву підприємства.

       Перекручування та помилки у фінансовій звітності:

      Помилки, допущені в попередніх звітних періодах - це неповне або перекручене відображення даних у фінансовій звітності за попередні звітні періоди, що виникло в результаті некоректного використання або неповного відображення інформації.

      При виявленні несуттєвих помилок, що відносяться до попередніх звітних періодів, підприємство виправляє їх у періоді виявлення шляхом віднесення на фінансовий результат поточного періоду.

      При виявленні істотних помилок попередніх періодів підприємство виправляє їх шляхом віднесення на фінансовий результат попереднього періоду.

Вартісний критерій істотності встановлюється віпдовідно до листа МФУ № 04108 на рівні 5% від балансової вартості всіх активів, всіх зобов”язань та власного капіталу підприємства за

     станом на 31 грудня року включно, що передує поточному.

      Основні облікові принципи.

Класифікація, оцінка необоротних активів, які утримувані для продажу та здійснення господарської діяльності:


  • Нематеріальні активи

  • Основні засоби

  • Амортизація основних засобів

  • Зменшення корисності активів

  • Витрати по позиках

Витрати по позиках, безпосередньо пов'язані з придбанням, будівництвом або виробництвом активу, який обов'язково вимагає тривалого періоду часу для його підготовки до використання відповідно до намірів підприємства або до продажу, капіталізуються як частина первинної вартості такого активу

  • Інвестиційна нерухомість

Інвестиційна нерухомість при придбанні оцінюється за первісною вартістю, що включає всі витрати на її придбання. Після первинного визнання інвестиційна нерухомість обліковується за справедливою вартістю, яка відображає ринкові умови на звітну дату.

  • Запаси

Первісна вартість запасів включає всі витрати на придбання, переробку та інші витрати, які необхідні для доведення запасів до їх теперішнього стану та транспортування до місця їх теперішнього знаходження.

Собівартість сировини та матеріалів визначається із застосуванням методу ФІФО.



  • Фінансові інструменти

Компанія визнає фінансові активи і фінансові зобов'язання в своєму балансі тоді і тільки тоді, коли вони стають стороною контрактних зобов'язань на інструменти. Фінансові активи і зобов'язання признаються на дату здійснення операції.

  • Фінансові активи, класифікуються в наступні чотири категорії: фінансові активи, що переоцінюються за справедливою вартістю через прибуток або збиток; позики і дебіторська заборгованість; інвестиції, що утримуються до погашення, і фінансові активи, що є в наявності для продажу

  • Позики та дебіторська заборгованість, - це непохідні фінансові активи з фіксованими або визначуваними платежами, які не котируються на активному ринку. Після первинної оцінки позики та дебіторська заборгованість враховуються за амортизованою вартістю з використанням ефективної процентної ставки за вирахуванням резерву під знецінення.

  • Справедлива вартість

Передбачувана справедлива вартість фінансових активів і зобов'язань визначається з використанням наявної інформації про ринок і відповідних методів оцінки.

Знецінення фінансових активів

На кожну звітну дату Компанія визначає, чи відбулося знецінення фінансового активу або групи фінансових активів.


  • Припинення визнання фінансових інструментів

  • Грошові кошти та їх еквіваленти

Грошові кошти складаються з готівки у касі та коштів на банківських рахунках. Грошові еквіваленти являють собою ліквідні інвестиції, які легко конвертуються в відому кількість грошових коштів, зі строками оплати в три місяці чи менше, щодо яких існує незначний ризик у зміні їх вартості.

  • Власний капітал та Дивіденди

В статуті Компанії розмір статутного капіталу становить 186633,01, що зафіксовано в Статуті підприємства та повністю сформований.

Резервний капітал формується у розмірі не менше ніж 15 відсотків статутного капіталу

Дивіденди признаються в якості зобов'язання та зменшують капітал на звітну дату, тільки якщо вони оголошені до або на звітну дату. Інформація про дивіденди розкривається у фінансовій звітності, якщо вони запропоновані до звітної дати або запропоновані або оголошені після звітної дати, але до затвердження фінансової звітності до випуску.


  • Кредиторська заборгованість

Кредиторська заборгованість відображається за собівартістю, яка являється справедливою вартістю компенсації, що повинна бути передана в майбутньому за отримані товари, роботи, послуги незалежно від того, чи були виставлені рахунки Компанії.

Заборгованість, строк погашення якої більше одного року від дати складання фінансової звітності, відноситься до складу довгострокової заборгованості.



  • Забезпечення та резерви

Зобов'язання зізнаються підприємством, якщо їхня оцінка може бути вірогідно визначена й існує ймовірність зменшення економічних вигід у майбутньому внаслідок їхнього погашення. Якщо на дату балансу раніше визнані зобов'язання не підлягають погашенню, то їхні суми включаються до складу доходів звітного періоду.

      На підприємстві нараховується резерв майбутніх витрат на виплату відпусток працівникам виходячи з кількості невикористаних днів відпустки працівниками станом на 31 грудня. Резерв на оплату єдиного соціального внеску нарахований на суму резерву на виплату відпусток . Інші види резервів підприємством не створюваються.

     Резерви визнаються, коли підприємство має поточне юридичне або конструктивне зобов’язання внаслідок минулої подіі, і при цьому існує ймовірність, що воно буде змушене погасити дане зобов’язання і можна зробити достовірну оцінку зобов’язання.


  • Операції в іноземній валюті

  • Податок на прибуток

      Витрати по податку на прибуток, відображені у звіті про фінансові результати, складаються із сум поточного й відстроченого податку на прибуток.

      Поточний податок на прибуток визначається виходячи з оподатковуваного прибутку

      за звітний період, розрахованої за правилами податкового законодавства України.

Відстрочені податкові активи й зобов'язання розраховуються по податкових ставках, які, як

очікуються, будуть застосовні в періоді, коли будуть реалізовані активи або погашені на основі податкових ставок, що діяли на звітну дату, або про введення яких у дію в найближчому майбутньому було достеменно відомо за станом на звітну дату.


  • Визнання доходів

Доходи від реалізації товарів, робіт, послуг визнаються, коли існує впевненість, що економічні вигоди, які випливають з проведеної операції, будуть отримані Компанією, та обсяг доходу може бути достовірно визначеним. Доходи визнаються в періоді, коли покупцю були надані послуги чи відвантажені товари. Доходи відображаються без ПДВ та скидок.

Доходи від реалізації активів визнаються, коли передано суттєві ризики і винагороди, пов’язані з таким активом.

Відсотки визнаються на основі пропорційності часу з реального доходу від активу, дивіденди визнаються, коли встановлюється право акціонерів на отримання виплати.

     При визначенні доходу використовується метод нарахування.



  • Виплати працівникам

  • Цінова політика

Ціновая політика підприємства затверджена наказом № 7 від 03.03.2014р. На підприємстві працює гнучка система скидок.

  • Витрати

Собівартість реалізованих послуг відображається одночасно з визнанням відповідного доходу.

Інші витрати визнаються за методом нарахування.

Витрати визнаються одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони були здійснені. В фінансовій звітності для відображення витрат використовується модель по функціям затрат.


  • Фінансові доходи і витрати.

Фінансові доходи і витрати включають процентні витрати по позиках, збитки від дострокового погашення кредитів, доходи від фінансових інструментів, зміни відсотка по зобов'язаннях по пенсійному забезпеченню.

  • Операції з пов’язаними сторонами

Визнання підприємством пов’язаних осіб проводиться на кожну звітну дату. Підприємство приймає політику відносин з пов’язаними особами без спеціальної цінової політики. Операції з пов’язаними сторонами проводяться виключно по принципу «справедливої вартості» на основі договорів з урахуванням інтересів обох сторін.

  • Події після дати балансу

Події, що відбулися після дати балансу і до дати затвердження фінансових звітів до випуску та які надають додаткову інформацію щодо фінансової звітності товариства, відображаються у фінансовій звітності. Події, що відбулися після дати балансу і які не впливають на фінансову звітність Компанії на цю дату, розкриваються у примітках до фінансової звітності, якщо такі події суттєві.

  • Допущення про безперервність діяльності ПАТ «Азбодеревскло»

На дату затвердження фінансової звітності товариства функціонує в нестабільному середовищі, пов'язаному з світовою економічною кризою. Поліпшення економічної ситуації в Україні в більшій мірі залежатиме від ефективних фіскальних і інших заходів, які здійснюватиме урядом України. В цей же час не існує чіткого уявлення того, які заходи вживатиме уряд України для подолання кризи.

Фiнансова звiтнiсть, що надається, грунтується на принципах i способах розкриття iнформацii, якi регулюються Мiжнародними стандартами фiнансовоi звiтностi.

     Основнi допущення - принцип нарахування та безперервностi.

        На думку аудиторів, в наказі облікової політики підприємства в повному обсязі розкрито сукупність принципів, методів і процедур, які використовуються підприємством для складання та подання фінансової звітності, принципи та методологія бухгалтерського обліку та відображення в фінансової звітності окремих статей звітності, розкриття інформації , виправлення помилок і змін, розкриття інформації щодо пов'язаних сторін, подій після дати балансу та відповідають вимогам Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р., № 996-XIV,

затверджених Положень (стандартів) бухгалтерського обліку , інших нормативних

документів з питань організації бухгалтерського обліку.

Внутрішній контроль за веденням бухгалтерського обліку та заповненню і поданню фінансової звітності згідно Положення «Про облікову політику» покладається на головного бухгалтера підприємства

2.7. Особлива інформація про емітента

Згідно Статі 41 «Особлива інформація про емітента» Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» , особлива інформація про емітента - інформація про будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів.

На протязі 2014 року в Публічному акціонерному товаристві «Азбодеревскло» відбувалися події, що згідно статті 41 Закону є особливою інформацією та дані надаються в засоби масової інформації та в Національну Комісію з Цінних Паперів а Фондового Ринку (надалі – НКЦПФР), а саме:


  • Відомості про зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків, що згідно статті 41 Закону є особливою інформацією. НКЦПФР ця інформація надана 25.07.2014 року ,опубліковано у газеті «Бюлетень Цінні папери України» № 139 від 29.07.2014 року, розміщено у стрічці новин та в мережі інтернет(www. adsbeton.com.ua) 28.07.2014 року.

Інших дій щодо контролю п.41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» Товариством не здійснювалось

2.8. Виконання значних правочинів

На протязі 2014 року в Публічному акціонерному товаристві «Азбодеревскло» не відбувалося виконання правочинів, відповідно до Закону України «Про акціонерні товариства», які є значними. Значними правочинами - являються правочини на суми 10 і більше відсотків вартості активів товариства за даними балансу на початок звітного періоду (39 322 тис. грн.х10%=3 932,2 тис.грн).



2.9. Аудит оцінки стану впровадження корпоративного управління

Дослідженнями аудиторів визначено, що корпоративне управління ПАТ «Азбодеревскло» здійснюється згідно вимог діючого законодавства України та Статуту підприємства. Вищим органом управління є загальні збори акціонерів, рішення затверджуються та виконуються виконавчим органом на підставі протоколів загальних зборів акціонерів, що передбачено у Статутних документах. Згідно Статуту за виконанням рішень загальних зборів акціонерів та узгодженням де – яких фінансово – правових зобов’язань товариства здійснює наглядова рада, усі виконання та узгодження письмово підтверджені та зафіксовані у документообігу, пов'язаного з фінансово – господарською діяльністю товариства. На думку аудиторів, можна зробити висновок, що підприємство в цілому дотримується вимог до корпоративного управління по відношенню до усіх акціонерів. Наявність здійснення корпоративного управлення підтверджується :



  • Протоколами загальних зборів акціонерів;

  • Наявністю органів управління : наглядової ради, виконавчого органу – генерального директора, які керуються в своїй діяльності Статутом підприємства;

  • Наявністю інформації про діяльність підприємства та фінансові результати, яка затверджується щорічно незалежним аудитором, загальними зборами акціонерів та розміщується у засобах масової інформації та в мережі Інтернет;

2.10. Аудит активів підприємства

Станом на 31.12.2014 року включно загальні активи ПАТ «Азбодеревскло» зменшились в порівняні з даними на початок 2014 року (100-(30709/39322*100)) =21,9) на 21,9 відсотків та складають 30 709 тисяч гривень. Зменшення активів відбулося, в основному, за рахунок зменшення залишку дебіторської заборгованості за продукцію, товари, роботи, послуги та інших фінансових інвестицій.



На думку аудитора, дані фінансової звітності ПАТ «Азбодеревскло», відносно активів товариства, грошових коштів відповідають даним реєстрів аналітичного і синтетичного обліку та первинним документам, наданих на розгляд аудитору, склад, достовірність і повнота їх оцінки в цілому та ступінь розкриття за видами активів в фінансової звітності станом на 31.12.2014 року включно відповідають законодавству України .

2.11. Аудит власного капіталу

Власний капітал станом на 31.12.2014 року включно становить 19 663 тисяч гривень, класифіковано і визначено без порушень .



Зменшення власного капіталу за 2014 рік (20 710 -19 663 = 1 047) на суму 1 047 тисяч гривень Зміни у власному капіталі відбулися за рахунок наступних факторів:

  • Збільшення на суму коригувань на суму незначних помилок -61 тис. грн.

  • Зменшення на суму збитку за 2014 р - 1 108 тис. грн.

На думку аудиторів, розкриття інформації про власний капітал в балансі станом на 31.12.2014 року включно та в звіті про власний капітал за 2014 рік в повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства України та облікової політики підприємства.

2.12. Аудит зобов’язань емітента

Станом на 31.12.2014 року включно загальні зобов’язання ПАТ «Азбодеревскло», зменшились в порівняні з даними на початок 2014 року (100- ((4887+6159)/(4491+14121) *100)=40,7) на 40,7 відсотків та складають 11 046 тисяч гривень.

Зменшення зобов’язань відбулося, в основному, за рахунок зменшення поточних зобов’язань і забезпечень( в основному за рахунок зменшення залишку кредиторської заборгованості за товари, роботи, послуги).

На думку аудиторів, дані фінансової звітності ПАТ «Азбодеревскло» по відображенню зобов’язань станом на 31.12.2014 року включно, відповідають даним реєстрів аналітичного і синтетичного обліку та первинним документам, наданих на розгляд аудиторам, склад, достовірність і повнота, їх оцінки в цілому та ступінь розкриття інформації в фінансової звітності за видами зобов’язань, відповідають законодавству України та облікової політики підприємства.

2.13. Аудит фінансових результатів

Склад доходів та витрат за 2014 рік

пункту

Код рядку звіту про фінансові результати

Статі звітності

Сума за 2014 рік по даним фінансової звітності, тис. грн

Балансового рахунку аналітичного обліку

Сума за 2014 рік по даним аналітичному обліку (в т.ч ПДВ), грн.

Відповідність законодавству України про облік, класифікацію та розкриття інформації

1

2000

Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

35 216

701 «Дохід від реалізації готової продукції»

702 «Дохід від реалізації товару»

703 «Дохід від реалізації робіт і послуг»


20 680 014,14
16 310 282,96
5 268 402,63

П(С)БО 15 «Доходи», затвердженого наказом МФУ від 29.11.1999 року за № 290 та Положення «Про облікову політику підприємства».


2

2120

Інші операційні доходи

6 690

712 «Дохід від реалізації матеріалів»

713 «Дохід від операційної оренди»

717 «Дохід від списання кредіторської заборгованості»

741 «Реалізація цп»

742 «Дохід від реалізації необоротних активів»

746 „Інші доходи від звичайної діяльності”



36 353,22
7 438 232,46
13 007,06

330 000,00

415 135,80
96 546,50


3

2050

Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг)

(33 389)

901 «Собівартість реалізованої готової продукції»

902 «Собівартість реалізованих товарів»

903 «Собівартість реалізованих послуг»


18 069 053,82

13 209 589,08

2 440 841,36


П(С)БО 16 «Витрати», затвердженого наказом МФУ від 31.12.1999 року за № 318

П(С)БО 9 “Запаси”, затвердженого наказом МФУ від 20.10.1999 року за № 246




4

2130

Адміністративні витрати

(4 013)

92 «Адміністративні витрати»

4 012 903,64


5

2150

Витрати за збут

(57)

93 «Витрати за збут»

57 093,30

6

2180

Інші операційні витрати

(4 985)

940 «Собівартість послуг оренди»

943 «Собівартість реалізованих матеріалів»

946 «Витрати від знецінення запасів»

944 «Сумнівні та безнадійні борги»

949 «Інші операційні витрати»

972 «Собівартість реалізованих необоротних активів»



3 542 535,97
25 716,78

7 614,00
175 243,67


1 002 554,93
229 038,23


7

2250

Фінансові витрати

(1 044)

951 «Відсотки за кредит»

1 044 461,73


8

2270

Інші витрати

(93)

976 «Списання необоротних активів»

92 771,87


9

2300

Витрати(дохід) з податку на прибуток

567

54 «Відстрочені податкові зобов’язання»

981 „Податок на прибуток”



- 567 405,20
1 598,76


П(С)БО 17 "Податок на прибуток".

Податковий Кодекс України



10

2355

Чистий фінансовий результат :

збиток


(1108)

79 «Фінансовий результат»

- 1 107 657,62





ОПИС АУДИТОРА ДО ОБЛІКУ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ

До пунктів №1-№5

За період, що перевірявся, підприємство здійснювало основну комерційну діяльність по продажу продукції свого виробництва – виробів з бетону та інших, продажу товарів, робіт і послуг та отримало інші операційні доходи у вигляді реалізації інших оборотних активів, операційної оренди і списання кредиторської заборгованості та інші, доходи у виді реалізації фінансових інвестицій, інші доходи у вигляді доходів від реалізації необоротних активів та інших джерел.


До пунктів №3-№8

За результатами вибіркової аудиторської перевірки встановлено, що в основному дані, які відображені в оборотно–сальдових відомостях, наданих аудитору стосовно витрат підприємства за 2014 рік, відповідають первинним документам та даним фінансової звітності.



До пункту №9 Податки на прибуток визнаються витратами згідно з діючим законодавством України


Аудити вважають, що звіт про фінансові результати за 2014 рік в усіх суттєвих аспектах повністю і достовірно відображає величину і структуру доходів і витрат ПАТ «Азбодеревскло», а також розкриває інформацію про них.

Фінансові результати за 2014 рік реально відображені в фінансовій звітності підприємства, обсяг нерозподіленого прибутку розкритого у фінансової звітності в повній інформації.

На підставі вищевикладеного, фінансовий результат від діяльності підприємства за 2014 рік – збиток у розмірі 1 108 тисяч гривень.

Сукупний дохід -збиток складає 1 108 тисяч гривень.

Керівництвом забезпечено незмінність визначених методів обліку доходів та витрат протягом звітного періоду.

Дані, відображені у фінансовій звітності, відповідають даним бухгалтерського обліку, відповідні показники форм звітності, які взято до порівняння, відповідають один одному.

2.14. Аналіз показників фінансової звітності


Найменування показника


Значення

на

31.12.13 р.

Значення

на

31.12.14 р.

Орієнтовне нормативне значення показника

Коефіцієнт абсолютної ліквідності (К1)

(ф.1 (стр.1160+ стр.1165)/ф.1 стр.1695)



0,0007

0,015

0,25 - 0,5

Коефіцієнт загальної ліквідності (покриття) (К2)

(ф.1 стр.1195/ф.1 стр.1695)



1,17

1,76

1,0 - 2,0
або > 1

Коефіцієнт платоспроможності (автономії), фінансової стійкості (К3) (ф.1 стр.1495/ф.1 стр.1900)

0,53

0,63

> 0.5

Коефіцієнт покриття зобов’язань власним капіталом (коефіцієнт структури капіталу, фінансування (фінансової незалежності) (К4) (ф.1(стр.1595+стр.1695)/ф.1 стр.1495)

0,90

0,56

< 1

Коефіцієнт забезпеченості власними оборотними засобами

ф.1 (ряд.1195 - ряд.1695) / ф.1 ряд.1695



0,17

0,76

0,25 - 0,5

Коефіцієнт рентабельності активів (ф.2 стр.2350 або 2355/ ф.1 (стр.1900 (гр.3)+стр.1900 (гр.4)/2)

0,03

-0,03

>0 збільш.

Фінансову стабільність підприємства характеризують наступні показники:



  • Коефіцієнт абсолютної ліквідності(К1): станом на 31.12.2014 року включно дорівнює 0,015(норматив –0,2-0,25), що не відповідає нормативному значенню, та показує не достатність ресурсів для швидкого покриття поточних зобов’язань і боргів.

  • Коефіцієнт загальної ліквідності (покриття)(К2): станом на 31.12.2014 року включно складає 1,76, що у порівнянні з 2013 роком збільшився і відповідає нормативному значенню(>1.0, збільшення або 1,0-2,0), коефіцієнт показує можливість підприємства сплатити поточні зобов'язання своєчасно.

  • Коефіцієнт платоспроможності(автономії), фінансової стійкості(К3), якій показує питому вагу власного капіталу в загальної сумі засобів, авансованих у його діяльність. Станом на 31.12.2014 року включно складає 0, 63, що у порівнянні з 2013 роком збільшився та відповідає нормативному значенню (> 0.5).

  • Коефіцієнт покриття зобов’язань власним капіталом або коефіцієнт структури капіталу (фінансування (фінансової незалежності))(К4), який показує ступінь залежності підприємства від зовнішніх джерел фінансування. Він зменшився (було 0,90, стало 0,56), відповідає нормативному значенню (0,5-1,0 або < 1). Це свідчить про не залежність підприємства від зовнішніх джерел фінансування та залежність за рахунок коштів власного капіталу (прибутку).

  • Коефіцієнт забезпеченості власними оборотними засобами має значення 0,76, що відповідає нормативному значенню та свідчить, що підприємство забезпечено власними оборотними ресурсами.

  • Коефіцієнт рентабельності активів характеризує прибутковість використання активів Підприємства.

Висновок про фінансовий стан


Аналіз показників фінансового стану та платоспроможності показує, що ПАТ « Азбодеревскло » не має фінансових ресурсів, які можуть бути використані для погашення його поточних зобов'язань.

Підприємство має сприятливий стан абсолютної та швидкої ліквідності, що свідчить про достатній рівень наявності власних оборотних активів.

На підставі аналізу показників фінансового стану ПАТ « Азбодеревскло », можна зробити висновок про реальність фінансового стану підприємства.

Аудитори спостерігає стабільність фінансового стану підприємства, та існування вірогідності того, що підприємство зможе безперервно функціонувати як суб’єкт господарювання.



2.15.Події після дати балансу

На нашу думку, в періоді після дати складання фінансової звітності (31.12.2014 р.) до дати аудиторського висновку не відбувалося подій, які могли б суттєво вплинути на фінансово-господарський стан Підприємства та призвести до значної зміни вартості його активів, зобов’язань або результатів діяльності.


Річні фінансові звіти Публічного акціонерного товариства « Азбодеревскло » станом на 31.12.2014 року включно, які підтверджує аудиторська фірма ТОВ "Аудиторська фірма " Баррістер АГЕНС Груп " (Свідоцтво про внесення в реєстр суб’єктів аудиторської діяльності № 2935, видане АПУ 30.05.2002 р. рішення № 110 додаються до цього аудиторського звіту.

Аудитор Цимбал Г. Д., сертифікат Серії А №004349, виданий АПУ 29 вересня 2000 року рішенням № 94, термін дії до 29.09.2019 року

______________ (Цимбал Г.Д.)


Директор ТОВ "Аудиторська фірма

"Баррістер АГЕНС Груп"

Аудитор, _______________ Г.Д.Цимбал

Сертифікат аудитора

Серія А № 004349, виданий АПУ 29.09.2000р.

Дата аудиторського висновку

20 квітня 2015 року
м. Київ

Адреса аудитоа :03151,м. Київ,вул.Народного Ополчення,26А



ТОВ «АФ «Баррістер АГЕНС Груп»., висновок незалежного аудитора, к.тел.0679786192



Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет