Аудиторська фірма “Баррістер агенс груп” Audit Firm “Barrister agens group” Код єдрпо 31992339
ПАТ «Азбодеревскло» не має територіально відокремлених структурних одиниць , філій та представництв , які виділені на окремий баланс. Виконавчим органом, що здійснює керівництво поточною діяльністю Товариства є Правління ПАТ «Азбодеревскло». На Правління покладено функції оперативного керівництва виробничою діяльністю Товариства. 2.2.ОСНОВНІ ВІДОМОСТІ ПРО АУДИТОРСЬКУ ФІРМУ Товариство з обмеженою відповідальністю «Аудиторська фірма «Баррістер АГЕНС Груп», код 31992339, тел./факс (044)241-07-82,243-22-32, вул. Народного Ополчення,26-А,Київ, 03151 вул. А.Антонова, буд.8, кв.30, Киів,03186.Свідоцтво про реєстрацію серії А01 № 770521 від 23.04.2002 року, № запису в ЄДР 10701070009010410. Свідоцтво про внесення в реєстр суб’єктів аудиторської діяльності № 2935, видане аудиторською палатою України на підставі рішення №110 від 30 травня 2002 року, термін дії до 23.02.2017 р., та включенена до Переліку аудиторських фірм, які відповідають критеріям для проведення обов’язкового аудиту на підставі рішення Аудиторської палати України (надалі - АПУ) від 20.12.2012 року за № 262/3. e-mail:barister@bigmir., net, http://www.barrister-audit.com.ua Директор Цимбал Галина Дмитрівна, сертифікат аудитора Серії А №004349, виданий АПУ 29 вересня 2000 року рішенням № 94, термін дії до 29.09.2019 року.
Договір № №39/15 від 04 березня 2015 року про проведення аудиту (аудиторської перевірки) 2.3. Інформація про вартість чистих активів Аудитором здійснено розрахунок вартості чистих активів Публічного акціонерного товариства «Азбодеревскло» станом на 31.12.2014 року включно. Вартість активів, згідно фінансової звітності станом на 31.12.2014 року включно, складає -30 709 тисяч гривень. Вартість зобов’язань, згідно фінансової звітності станом на 31.12.2014 року включно, складає – (4 887+6 159) 11 046 тисяч гривень. Розрахункова вартість чистих активів дорівнює (30 709 -11 046) – 19 663 тисяч гривень. Існуючий статутний капітал у сумі 187 тисяч гривень менш ніж вартість чистих активів та не підлягає коригуванню згідно частини 3 статі 155 Цивільного Кодексу України . 2. 4. Ідентифікація та оцінка аудиторами ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства. При проведені аудиторської перевірки, на підставі проведених аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів і тестів стосовно сум та розкриття інформації у фінансовій звітності, ми розглянули отриману від Публічного акціонерного товариства «Азбодеревскло» інформацію, як у вигляді тверджень(пояснень) керівництва, так і у вигляді аудиторських доказів, як того вимагають від аудитора Міжнародні стандарти аудиту з метою попередження викривлень внаслідок шахрайства. Відповідно до отриманих пояснень, які були розглянуті нами як того вимагають МСА, керівництво не має інформації про відомі факти шахрайства або підозри у шахрайстві, що можуть вплинути на ПАТ «Азбодеревскло». Ми також не отримали жодної іншої інформації про відомі факти таких дій зі сторони управлінського персоналу, працівників, відповідальних осіб за фінансову інформацію або інших осіб.
При проведені аудиторської перевірки, на підставі проведених аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів і тестів стосовно сум та розкриття інформації у фінансовій звітності та порівняння фінансової звітності з іншою, ми ознайомилися з відомостями, що лягли в основу складання іншої звітної інформації, що подається та/або розкривається разом з річними фінансовими звітами. На основі її аналізу ми робимо висновок про відсутність в інформації щодо фінансових показників, які містять пропуски, перекручення та суттєві суперечності з інформацією наведеною у фінансової звітності Публічного акціонерного товариства «Азбодеревскло» станом на 31.12.2014 року включно. 2.6. Основні принципи , методи і процедури та інші важливі аспекти облікової політики ПАТ Публічного акціонерного товариства «Азбодеревскло» веде бухгалтерський облік господарських операцій щодо майна і результатів своєї діяльності в натуральних одиницях та в узагальненому грошовому виразі, шляхом безперервного документального і взаємопов’язаного їх відображення. Бухгалтерський облік господарських операцій здійснюється методом подвійного запису згідно з Планом рахунків бухгалтерського обліку у відповідних журналах – ордерах та аналітичних відомостях. Бухгалтерський облік повністю автоматизований. При перевірці було встановлено, що фінансова звітність за 2014 рік складена на підставі облікових регістрів, дані які відображені в первинних документах відповідають даним аналітичного та синтетичного обліку. Стан наявних первинних документів, аналітичних відомостей, журналів-ордерів та інших облікових регістрів обліку задовільний. Положення «Про облікову політику підприємства», затверджені керівництвом підприємства 02.01.2014 року. Протягом періоду, що перевірявся, на підставі проведених аудитором тестів, можна зазначити, що бухгалтерський облік ведеться в ПАТ «Азбодеревскло» відповідно до вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р., № 996-XIV, затверджених Положень (стандартів) бухгалтерського обліку , інших нормативних документів з питань організації бухгалтерського обліку та оподаткування та Положення товариства «Про облікову політику підприємства». Облікова політика ПАТ «Азбодеревскло» за період з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року включно не змінювалась.
Облікова політика ПАТ «Азбодеревскло» розкриває основи, стандарти, правила й процедури обліку, які застосовуються підприємством при веденні обліку і складанні фінансової звітності. Вона встановлює принципи визнання та оцінки об'єктів обліку, визначення та деталізації окремих статей фінансової звітності підприємства. Керівництво підприємства визначає і приймає облікову політику виходячи з вимог законодавства України, а також керуючись правом самостійно встановлювати організаційну форму бухгалтерської роботи та виходячи з виду організації та конкретних умов господарювання, що головними завданнями бухгалтерського обліку та фінансової звітності ПАТ «Азбодеревскло» вважаються:
- своєчасне забезпечення користувачів повною та неупередженою інформацією про фінансовий стан та результати діяльності підприємства. Для вирішення даних задач: - прибуток після оподаткування;
Нормативно-методологічне забезпечення зазначених вище підходів подане у відповідних розділах Положення „Про облікову політику” та у додатках до нього. Метою фінансової звітності є надання такої інформації про фінансовий стан, результати діяльності і грошових потоків підприємства, що була б корисна користувачам при прийнятті економічних рішень. Фінансова звітність повинна забезпечувати достовірне та об'єктивне подання фінансового становища, результатів діяльності та змін у фінансовому стані підприємства. Застосування основних якісних характеристик дозволяє забезпечити достовірне та об'єктивне складання фінансової звітності. Сфера застосування облікової політики: Дана облікова політика розроблена з метою ведення бухгалтерського обліку та складання звітності відповідно до МСБО / МСФЗ, а також податкової звітності на підставі облікових даних. Ведення бухгалтерського обліку покладається на бухгалтерію під керівництвом Головного бухгалтера. Бухгалтерський облік ведеться відповідно до Національних стандартів (положень) бухгалтерського обліку та інших нормативних актів, що регламентують ведення бухгалтерського обліку в Україні. Основний підхід до переведення фінансової звітності з П(С)БО на МСФЗ - це Трансформація Фінансової звітності:
Ведення бухгалтерського обліку здійснюється по єдиному робочому плану рахунків, затверджуваному Головним бухгалтером. Для складання звітності відповідно до податкового законодавства України підприємство використовує дані бухгалтерського обліку. Ця облікова політика є обов'язковою для застосування всіма особами, задіяними у формуванні активів та зобов'язань підприємства та здійсненні господарських операцій, що впливають на фінансовий стан підприємства, це: - працівники всіх служб і підрозділів, відповідальні за своєчасне надання первинних документів у бухгалтерію; - працівники бухгалтерії, відповідальні за своєчасне та якісне здійснення всіх облікових процедур та складання всіх видів звітності. Обліковою политикою ПАТ «Азбодеревскло» затверджено, також, порядки:
Облікові аспекти - :
З метою ведення обліку та складання фінансової звітності- основною функціональною валютою підприємства є -Українські гривні (UAH);
Перекручування та помилки у фінансовій звітності: Помилки, допущені в попередніх звітних періодах - це неповне або перекручене відображення даних у фінансовій звітності за попередні звітні періоди, що виникло в результаті некоректного використання або неповного відображення інформації. При виявленні несуттєвих помилок, що відносяться до попередніх звітних періодів, підприємство виправляє їх у періоді виявлення шляхом віднесення на фінансовий результат поточного періоду. При виявленні істотних помилок попередніх періодів підприємство виправляє їх шляхом віднесення на фінансовий результат попереднього періоду. Вартісний критерій істотності встановлюється віпдовідно до листа МФУ № 04108 на рівні 5% від балансової вартості всіх активів, всіх зобов”язань та власного капіталу підприємства за станом на 31 грудня року включно, що передує поточному. Основні облікові принципи.
Витрати по позиках, безпосередньо пов'язані з придбанням, будівництвом або виробництвом активу, який обов'язково вимагає тривалого періоду часу для його підготовки до використання відповідно до намірів підприємства або до продажу, капіталізуються як частина первинної вартості такого активу
Інвестиційна нерухомість при придбанні оцінюється за первісною вартістю, що включає всі витрати на її придбання. Після первинного визнання інвестиційна нерухомість обліковується за справедливою вартістю, яка відображає ринкові умови на звітну дату.
Первісна вартість запасів включає всі витрати на придбання, переробку та інші витрати, які необхідні для доведення запасів до їх теперішнього стану та транспортування до місця їх теперішнього знаходження. Собівартість сировини та матеріалів визначається із застосуванням методу ФІФО.
Компанія визнає фінансові активи і фінансові зобов'язання в своєму балансі тоді і тільки тоді, коли вони стають стороною контрактних зобов'язань на інструменти. Фінансові активи і зобов'язання признаються на дату здійснення операції.
Передбачувана справедлива вартість фінансових активів і зобов'язань визначається з використанням наявної інформації про ринок і відповідних методів оцінки. Знецінення фінансових активів На кожну звітну дату Компанія визначає, чи відбулося знецінення фінансового активу або групи фінансових активів.
Грошові кошти складаються з готівки у касі та коштів на банківських рахунках. Грошові еквіваленти являють собою ліквідні інвестиції, які легко конвертуються в відому кількість грошових коштів, зі строками оплати в три місяці чи менше, щодо яких існує незначний ризик у зміні їх вартості.
В статуті Компанії розмір статутного капіталу становить 186633,01, що зафіксовано в Статуті підприємства та повністю сформований. Резервний капітал формується у розмірі не менше ніж 15 відсотків статутного капіталу Дивіденди признаються в якості зобов'язання та зменшують капітал на звітну дату, тільки якщо вони оголошені до або на звітну дату. Інформація про дивіденди розкривається у фінансовій звітності, якщо вони запропоновані до звітної дати або запропоновані або оголошені після звітної дати, але до затвердження фінансової звітності до випуску.
Кредиторська заборгованість відображається за собівартістю, яка являється справедливою вартістю компенсації, що повинна бути передана в майбутньому за отримані товари, роботи, послуги незалежно від того, чи були виставлені рахунки Компанії. Заборгованість, строк погашення якої більше одного року від дати складання фінансової звітності, відноситься до складу довгострокової заборгованості.
Зобов'язання зізнаються підприємством, якщо їхня оцінка може бути вірогідно визначена й існує ймовірність зменшення економічних вигід у майбутньому внаслідок їхнього погашення. Якщо на дату балансу раніше визнані зобов'язання не підлягають погашенню, то їхні суми включаються до складу доходів звітного періоду. На підприємстві нараховується резерв майбутніх витрат на виплату відпусток працівникам виходячи з кількості невикористаних днів відпустки працівниками станом на 31 грудня. Резерв на оплату єдиного соціального внеску нарахований на суму резерву на виплату відпусток . Інші види резервів підприємством не створюваються. Резерви визнаються, коли підприємство має поточне юридичне або конструктивне зобов’язання внаслідок минулої подіі, і при цьому існує ймовірність, що воно буде змушене погасити дане зобов’язання і можна зробити достовірну оцінку зобов’язання.
Витрати по податку на прибуток, відображені у звіті про фінансові результати, складаються із сум поточного й відстроченого податку на прибуток. Поточний податок на прибуток визначається виходячи з оподатковуваного прибутку за звітний період, розрахованої за правилами податкового законодавства України. Відстрочені податкові активи й зобов'язання розраховуються по податкових ставках, які, як очікуються, будуть застосовні в періоді, коли будуть реалізовані активи або погашені на основі податкових ставок, що діяли на звітну дату, або про введення яких у дію в найближчому майбутньому було достеменно відомо за станом на звітну дату.
Доходи від реалізації товарів, робіт, послуг визнаються, коли існує впевненість, що економічні вигоди, які випливають з проведеної операції, будуть отримані Компанією, та обсяг доходу може бути достовірно визначеним. Доходи визнаються в періоді, коли покупцю були надані послуги чи відвантажені товари. Доходи відображаються без ПДВ та скидок. Доходи від реалізації активів визнаються, коли передано суттєві ризики і винагороди, пов’язані з таким активом. Відсотки визнаються на основі пропорційності часу з реального доходу від активу, дивіденди визнаються, коли встановлюється право акціонерів на отримання виплати. При визначенні доходу використовується метод нарахування.
Ціновая політика підприємства затверджена наказом № 7 від 03.03.2014р. На підприємстві працює гнучка система скидок.
Собівартість реалізованих послуг відображається одночасно з визнанням відповідного доходу. Інші витрати визнаються за методом нарахування. Витрати визнаються одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони були здійснені. В фінансовій звітності для відображення витрат використовується модель по функціям затрат.
Фінансові доходи і витрати включають процентні витрати по позиках, збитки від дострокового погашення кредитів, доходи від фінансових інструментів, зміни відсотка по зобов'язаннях по пенсійному забезпеченню.
Визнання підприємством пов’язаних осіб проводиться на кожну звітну дату. Підприємство приймає політику відносин з пов’язаними особами без спеціальної цінової політики. Операції з пов’язаними сторонами проводяться виключно по принципу «справедливої вартості» на основі договорів з урахуванням інтересів обох сторін.
Події, що відбулися після дати балансу і до дати затвердження фінансових звітів до випуску та які надають додаткову інформацію щодо фінансової звітності товариства, відображаються у фінансовій звітності. Події, що відбулися після дати балансу і які не впливають на фінансову звітність Компанії на цю дату, розкриваються у примітках до фінансової звітності, якщо такі події суттєві.
На дату затвердження фінансової звітності товариства функціонує в нестабільному середовищі, пов'язаному з світовою економічною кризою. Поліпшення економічної ситуації в Україні в більшій мірі залежатиме від ефективних фіскальних і інших заходів, які здійснюватиме урядом України. В цей же час не існує чіткого уявлення того, які заходи вживатиме уряд України для подолання кризи. Фiнансова звiтнiсть, що надається, грунтується на принципах i способах розкриття iнформацii, якi регулюються Мiжнародними стандартами фiнансовоi звiтностi. Основнi допущення - принцип нарахування та безперервностi. На думку аудиторів, в наказі облікової політики підприємства в повному обсязі розкрито сукупність принципів, методів і процедур, які використовуються підприємством для складання та подання фінансової звітності, принципи та методологія бухгалтерського обліку та відображення в фінансової звітності окремих статей звітності, розкриття інформації , виправлення помилок і змін, розкриття інформації щодо пов'язаних сторін, подій після дати балансу та відповідають вимогам Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р., № 996-XIV,
Згідно Статі 41 «Особлива інформація про емітента» Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» , особлива інформація про емітента - інформація про будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів. На протязі 2014 року в Публічному акціонерному товаристві «Азбодеревскло» відбувалися події, що згідно статті 41 Закону є особливою інформацією та дані надаються в засоби масової інформації та в Національну Комісію з Цінних Паперів а Фондового Ринку (надалі – НКЦПФР), а саме:
Інших дій щодо контролю п.41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» Товариством не здійснювалось 2.8. Виконання значних правочинів На протязі 2014 року в Публічному акціонерному товаристві «Азбодеревскло» не відбувалося виконання правочинів, відповідно до Закону України «Про акціонерні товариства», які є значними. Значними правочинами - являються правочини на суми 10 і більше відсотків вартості активів товариства за даними балансу на початок звітного періоду (39 322 тис. грн.х10%=3 932,2 тис.грн). 2.9. Аудит оцінки стану впровадження корпоративного управління Дослідженнями аудиторів визначено, що корпоративне управління ПАТ «Азбодеревскло» здійснюється згідно вимог діючого законодавства України та Статуту підприємства. Вищим органом управління є загальні збори акціонерів, рішення затверджуються та виконуються виконавчим органом на підставі протоколів загальних зборів акціонерів, що передбачено у Статутних документах. Згідно Статуту за виконанням рішень загальних зборів акціонерів та узгодженням де – яких фінансово – правових зобов’язань товариства здійснює наглядова рада, усі виконання та узгодження письмово підтверджені та зафіксовані у документообігу, пов'язаного з фінансово – господарською діяльністю товариства. На думку аудиторів, можна зробити висновок, що підприємство в цілому дотримується вимог до корпоративного управління по відношенню до усіх акціонерів. Наявність здійснення корпоративного управлення підтверджується :
2.10. Аудит активів підприємства Станом на 31.12.2014 року включно загальні активи ПАТ «Азбодеревскло» зменшились в порівняні з даними на початок 2014 року (100-(30709/39322*100)) =21,9) на 21,9 відсотків та складають 30 709 тисяч гривень. Зменшення активів відбулося, в основному, за рахунок зменшення залишку дебіторської заборгованості за продукцію, товари, роботи, послуги та інших фінансових інвестицій. На думку аудитора, дані фінансової звітності ПАТ «Азбодеревскло», відносно активів товариства, грошових коштів відповідають даним реєстрів аналітичного і синтетичного обліку та первинним документам, наданих на розгляд аудитору, склад, достовірність і повнота їх оцінки в цілому та ступінь розкриття за видами активів в фінансової звітності станом на 31.12.2014 року включно відповідають законодавству України . 2.11. Аудит власного капіталу Власний капітал станом на 31.12.2014 року включно становить 19 663 тисяч гривень, класифіковано і визначено без порушень . Зменшення власного капіталу за 2014 рік (20 710 -19 663 = 1 047) на суму 1 047 тисяч гривень Зміни у власному капіталі відбулися за рахунок наступних факторів:
На думку аудиторів, розкриття інформації про власний капітал в балансі станом на 31.12.2014 року включно та в звіті про власний капітал за 2014 рік в повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства України та облікової політики підприємства. 2.12. Аудит зобов’язань емітента Станом на 31.12.2014 року включно загальні зобов’язання ПАТ «Азбодеревскло», зменшились в порівняні з даними на початок 2014 року (100- ((4887+6159)/(4491+14121) *100)=40,7) на 40,7 відсотків та складають 11 046 тисяч гривень. Зменшення зобов’язань відбулося, в основному, за рахунок зменшення поточних зобов’язань і забезпечень( в основному за рахунок зменшення залишку кредиторської заборгованості за товари, роботи, послуги).
Аудити вважають, що звіт про фінансові результати за 2014 рік в усіх суттєвих аспектах повністю і достовірно відображає величину і структуру доходів і витрат ПАТ «Азбодеревскло», а також розкриває інформацію про них. Фінансові результати за 2014 рік реально відображені в фінансовій звітності підприємства, обсяг нерозподіленого прибутку розкритого у фінансової звітності в повній інформації. На підставі вищевикладеного, фінансовий результат від діяльності підприємства за 2014 рік – збиток у розмірі 1 108 тисяч гривень. Сукупний дохід -збиток складає 1 108 тисяч гривень. Керівництвом забезпечено незмінність визначених методів обліку доходів та витрат протягом звітного періоду. Дані, відображені у фінансовій звітності, відповідають даним бухгалтерського обліку, відповідні показники форм звітності, які взято до порівняння, відповідають один одному.
Фінансову стабільність підприємства характеризують наступні показники:
Висновок про фінансовий станАналіз показників фінансового стану та платоспроможності показує, що ПАТ « Азбодеревскло » не має фінансових ресурсів, які можуть бути використані для погашення його поточних зобов'язань. Підприємство має сприятливий стан абсолютної та швидкої ліквідності, що свідчить про достатній рівень наявності власних оборотних активів. На підставі аналізу показників фінансового стану ПАТ « Азбодеревскло », можна зробити висновок про реальність фінансового стану підприємства. Аудитори спостерігає стабільність фінансового стану підприємства, та існування вірогідності того, що підприємство зможе безперервно функціонувати як суб’єкт господарювання. 2.15.Події після дати балансу На нашу думку, в періоді після дати складання фінансової звітності (31.12.2014 р.) до дати аудиторського висновку не відбувалося подій, які могли б суттєво вплинути на фінансово-господарський стан Підприємства та призвести до значної зміни вартості його активів, зобов’язань або результатів діяльності. Річні фінансові звіти Публічного акціонерного товариства « Азбодеревскло » станом на 31.12.2014 року включно, які підтверджує аудиторська фірма ТОВ "Аудиторська фірма " Баррістер АГЕНС Груп " (Свідоцтво про внесення в реєстр суб’єктів аудиторської діяльності № 2935, видане АПУ 30.05.2002 р. рішення № 110 додаються до цього аудиторського звіту. Аудитор Цимбал Г. Д., сертифікат Серії А №004349, виданий АПУ 29 вересня 2000 року рішенням № 94, термін дії до 29.09.2019 року ______________ (Цимбал Г.Д.) Директор ТОВ "Аудиторська фірма "Баррістер АГЕНС Груп" Аудитор, _______________ Г.Д.Цимбал Сертифікат аудитора Серія А № 004349, виданий АПУ 29.09.2000р. Дата аудиторського висновку 20 квітня 2015 року
Адреса аудитоа :03151,м. Київ,вул.Народного Ополчення,26А ТОВ «АФ «Баррістер АГЕНС Груп»., висновок незалежного аудитора, к.тел.0679786192 жүктеу/скачать 356.27 Kb. Достарыңызбен бөлісу: |