Қазақ әдебиеті пәні Қысқа мерзімді жоспар



Дата10.06.2016
өлшемі42.94 Kb.
#126304


Қазақ әдебиеті пәні
Қысқа мерзімді жоспар

ПӘНІ

Қазақ тілі

КЛАСЫ

9 «б»

ТАҚЫРЫП

Абайдың мұражай үйі.Сабақтас құрмалас сөйлем.




МАҚСАТЫ

Мәдени орталық ұғымын түсіндіру,қосымша ақпараттар бере отырып,тақырыпты сыни тұрғыдан ойлау арқылы,өз бетінше аша білуге мүмкіндік туғызу. Сөздік қорын дамыту.Құрмалас сөйлем түрлерін ажырата білуге үйрету.Ұжымдық жұмыс жасай отырып, ынтымақтастыққа тәрбиелеу.

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ

Ақынның өмірі мен шығармашылығына зерттеушілік жұмыс жүргізе отырып,оқушы білімін өзектендіре алады.Өз ойларын бөліседі,қосымша ақпараттар жинақтайды,өзара қарым-қатыынасы қалыптасады,адамгершілік сезімге тәрбиелейді.Өз-өзін бағалайды,бірінің-бірі ой-пікірін тыңдауға дағдыланады.




КЕЗЕҢДЕРІ

МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ

ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ

ДИФФЕРЕНЦИАЦИЯ

БАҒАЛАУ

РЕСУРСТАР

Ұйымдастыру кезеңі

(2 минут)



Сәлемдесу:шаттық шеңбері арқылы тілектер айту.(сиқырлы таяқша арқылы)

Оқушылар сиқырлы таяқшаны беру арқылы бір-біріне тілек тілейді.






Аудио дискі.

Интерактивті тақта.

Маркер.


Қызығушылықты ояту

(5 минут)


Оқушыларды Абайдың өздері жақсы білетін табиғат туралы екі өлеңі бойынша топқа бөлу.



Оқушылар өлең жолдарын құрастыра отырып,екі топқа бөлінеді,өлеңнің тақырыбын табады



Жеке оқушыларға көмек.







Мағынаны тану

(25 минут)



Сергіту

(3 минут)

1.Интерактивкі тақтадан Абайдың өлеңін оқу.

2.Ассоцация кестесі арқылы тақырыпты талдау.

Абай ақын-( )

Абай аудармашы( )

3.Мәтіннің таныс емес сөздерді жазуын сұрап,беттерге жазып тақтаға ілу.

4. деңгейлік тапсырма бойынша тапқан сөздерге 4 сабақтас құрмалас сөйлем құру.

Абайдың «көзімнің қарасы» әнін айту.


1.Оқушылар кімнің өлеңі екенін табады.

Әсемпаз болма әрнеге

Өнерпаз болсаң арқалан

Сен де бір кірпіш дүниеге

Кетігін тап та бар қалан.

2. Абай ақын-( )

Абай аудармашы( ) сөздеріне ассоцация жасап,қорғайды.

3.Мәтіннен таныс емес сөздерді бетке жазып береді.(Тақтаға ілу)

Мағлұмат, көрініс-келбет, дәліз,қазанаспа, самаурын, кебеже.

4.Әр топ екі сабақтас құрмалас сөйлемнен құрап,талдау.

Бұл әнді оқушылар әдебиет сабағында жаттады,сол себепті музыкасымен қосылып айту.


Жеке оқушыларға көмек.



Критериалдық бағалау.

Екі тапсырма бойынша бірін-бірі бағалайды



Ватман.

Маркер.


Стикер.

Интерактивті тақта.

Оқулық, Абай энциклопедиясы

Бейнефильм



Рефлексия

(10 минут)





Баспалдақ бойынша қай тұста қандай жауап беріледі.

1.Ассоцация қорғау

2.Мәтіннен таныс еумес сөздерді табу.

3. Орысшаға ауда

4.Сөйлем құру



Жеке оқушыларға көмек.





Оқулық.

Тірек сызбалар.



Сабақты қорытындылау

Кубизм әдісі бойынша бағалау. Абайдың табиғат тақырыбына байланысты өлеңдеріне слайд жасау.


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет