Пәні:
|
Әліппе
|
Күні:
|
11.10.2022.
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Байденес А
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ы дыбысы және әрпі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді; сызба – модель,сурет,белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады;
Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады.
|
Сабақтың мақсаты
|
сурет бойынша әңгіме құрастырады
сөздерді буындап, қосып оқиды
сөздерге дыбыстық талдау жасайды
әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы (3 мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
«Көңілді шарлар»
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар шарлардың қозғалысына қарап,сабаққа дайындықтарын көрсетеді
|
|
https://bouncyballs.org/
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
10 мин
|
«Ата, талда, құрастыр» әдісі.
1-қатар құрамында Ы дыбысы бар сөздерді буынға бөледі
2-қатар сол сөздерге дыбыстық талдау жасайды
3-қатар сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс
«Оқы және талда» әдісі
Сөздерді оқып, дыбыстық талдау жаса.
Сызбаға сәйкес сөйлем құрастыр.
Дескриптор:
- сөздерді буындап, қосып оқиды
-сызбаға сәйкес сөйлем құрастырады
|
Ы дыбысы бар сөздерді буынға бөледі, сөздерге дыбыстық талдау жасайды, сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды
1. сөздерді буындап, қосып оқиды
2.сызбаға сәйкес сөйлем құрастырады
|
Мадақтау
Геометриялық фигуралармен бағалау (жауабына қарай)
|
Оқулық
37 бет
Ы әрпінің баспа, жазба
түрлері
Таратпа
Түрлі – түсті қарындаш
|
9 мин
Сергіту сәті
5 минут
|
2- тапсырма Жеке жұмыс
Дәптермен жұмыс
Құрамында ы дыбысы бар сөздерді
үлгі бойынша жаз.
Дескриптор:
- әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
- жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады
Нейрогимнастикалық жаттығу
«Алма және алма ағашы»
|
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады
Алма мен ағашты саусақпен көрсетіп жаттығады.
|
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау»
|
Дәптер
қаламсап
|
Сабақтың соңы
8 мин
|
3 –тапсырма
Жұптық жұмыс
«Құрастыр және сәйкестендір» әдісі
Бос тор көздерге қажетті әріптерді жазып,шыққан сөзді оқы.
Дескриптор:
- бос торкөздерге қажетті әріптерді жазады
-шыққан сөзді оқиды
|
1. бос торкөздерге қажетті әріптерді жазады
2.шыққан сөзді оқиды
|
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау»
|
Оқулық
37 бет
Таратпа
қаламсап
|
Рефлексия
5 мин
|
«Бәйге» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар
Бүгінгі сабақты түсінбедім
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады.
|
«Комментарий»
арқылы
|
Бесбұрыш,шаршы,ұшбұрыш (қызыл,сары,
жасыл)
|