Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
|
Мектеп: Ш.Уәлиханов атындағы орта мектеп
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:Дуйсенова Гулназ
|
Сынып: 11
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Экономиканың аралас түрі
|
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
11.1.1.7 экономиканың аралас түріне тән белгілерді анықтай отырып, оған көшудің себептерін зерттеу
|
Сабақтың мақсаты
|
Экономиканың аралас түріне тән белгілерді анықтай отыра, оған көшудің негізгі себептерін зерттей алады
|
Бағалау критерийі
|
Аралас экокномикаға тән белгілерді анықтайды, ерекшелігін түсінеді
Әртүрлі елдердің экономикаларын дамытуға экономиканың аралас түріне көшу себептерін зерттейді
|
Тілдік мақсаттар
|
Экономиканың аралас түрінің белгілерін анықтай отырып, оған көшу себептеріне зерттеу жүргізу арқылы ғылыми тілде сөйлеуге дағдыландыру.
|
Құндылықтарға баулу
|
Индустрияландыру және инновацияларға негізделген экономикалық өсу
|
Пәнаралық байланыс
|
география
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім
|
Экономиканың аралас түрі 1 сабақ
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
3 минут
5 минут
Сабақтың ортасы
7 минут
20 минут
|
1.Психологиялық ахуал
2.Оқушылардың назарын аудару
1-тапсырма
«Ассоцияция» әдісі арқылы аралас экономиканың сипатты белгілерін жазыңдар:
Аралас
экономика
Дескриптор
Аралас экономикаға тән 1 белгісін жазады
Аралас экономикаға тән 2 белгісін жазады
Аралас экономикаға тән 3 белгісін жазады
Аралас экономикаға тән 4 белгісін жазады
ҚБ : Мұғалімнің кері байланысы
ЖұпЖ : 2-тапсырма кестені толтыру
Аралас экономика
|
Экономика жүйе түрлері
|
Ерекшеліктері
|
1
|
Жапондық модель
|
|
2
|
Швед моделі
|
|
3
|
Қытайлық модель
|
|
4
|
Германдық модель
|
|
Қалай тексередіҚБ: Жұп аралық бағалау
3 ТЖ -тапсырма топтарға «Экономикалық дамудың Қазақстандық моделі үлгісін» зерттейді тапсырма ???
1 топ «Қос диаграмма» Әлеуметтік себебін зерттеу
2 топ «Қос жазба үлгісі» Саяси себебін зерттеу
3 топ «Пирамида» Экономикалық себебін зерттеу
ҚБ: «Екі жұлдыз бір тілек»
|
.
Маркер
Маркер
|
Сабақтың қорытындылау
|
Дескриптор
Білім алушы:
Қазақстандық модель үлгісінің әлеуметтік сипатын зерттейді
Қазақстандық модель үлгісінің саяси сипатын зерттейді
Қазақстандық модель үлгісінің экономикалық сипатын зерттейді
РЕФЛЕКСИЯ
Білемін
Білдім
Білгім келеді
|
|
Оқу мақсатына сәйкес емес тапсырмалар, мақсатқа жете алмайды ,өйткені зерттеу жұмысы ұйымдастырылмады, Бағалау критерийлер,тапсырмалар талапқа сәйкес емес,дескрипторлар дұрыс жасалмаған,Саралау көрсетілмеген
Қосымша ақпарат
|
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс; денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ- мен байланыс, құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі)
|
|
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары қолжетімді ма?
Оқушылар бүгін не үйренді?
Сабақтағы ахуал қандай болды?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?
Уақыт есебінен ауытқу болды ма?
Жоспарға қандай өзгеріс енгізілді?
|
Өткізген сабақ туралы ойлану үшін төмендегі орынды пайдаланыңыз.
Сол жақтағы сіздің сабағыңызға қатысты сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1:
2:
Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
|
Достарыңызбен бөлісу: |