Бібліотека адвокатського об’єднання «Яр. Вал» приклади процесуальних документів слідчих, прокурорів, слідчих суддів та рішень адміністративних судів до теми: «деякі актуальні питання податкових та інших перевірок суб’єктів господарюваннябет1/3
Дата20.07.2016
өлшемі455 Kb.
  1   2   3


БІБЛІОТЕКА АДВОКАТСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ «Яр.ВАЛ»

ПРИКЛАДИ

ПРОЦЕСУАЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ

СЛІДЧИХ, ПРОКУРОРІВ, СЛІДЧИХ СУДДІВ ТА РІШЕНЬ АДМІНІСТРАТИВНИХ СУДІВ ДО ТЕМИ: «ДЕЯКІ АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ПОДАТКОВИХ ТА ІНШИХ ПЕРЕВІРОК СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ. УМОВИ ВІДКРИТТЯ КРИМІНАЛЬНИХ ПРОВАДЖЕНЬ ТА КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА УХИЛЕННЯ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКІВ ВІДПОВІДНО ДО НОРМ КПК УКРАЇНИ 2012 РОКУ»
м. Київ

2014

ПРИКЛАДИ ПРОЦЕСУАЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ

СЛІДЧИХ, ПРОКУРОРІВ, СЛІДЧИХ СУДДІВ ТА РІШЕНЬ АДМІНІСТРАТИВНИХ СУДІВ ДО ТЕМИ: «ДЕЯКІ АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ПОДАТКОВИХ ТА ІНШИХ ПЕРЕВІРКИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ. УМОВИ ВІДКРИТТЯ КРИМІНАЛЬНИХ ПРОВАДЖЕНЬ ТА КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА УХИЛЕННЯ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКІВ ВІДПОВІДНО ДО НОРМ КПК УКРАЇНИ 2012 РОКУ»
ЗМІСТназва документу

стор.

1

Запит слідчого щодо витребування документів на підставі ст. 93 КПК України ……….
2

Вимога слідчого щодо витребування документів на підставі ст. 93 КПК України …….
3

Постанова слідчого щодо витребування документів на підставі ст. 93 КПК України .
4

Постанова слідчого щодо витребування документів на підставі ст. 93 КПК України .
5

Проект відповіді підприємства на вимогу(запит, постанову) в порядку ст. 93 КПК України ……………..…………………………………………………………………………………………………………
6

Ухвала суду щодо тимчасового доступу до речей, документів(вилучення) (витяг) ..
7

Ухвала суду про обшук(витяг) …………………………………………………………………………………..
8

Ухвала апеляційного суду про скасування арешту майна, вилученого під час обшуку(витяг) …………………………………………………………………………………………………………….
9

Аналітична довідка відділу фінансових розслідувань, якою донараховано підприємству податкові зобов’язання(витяг) ……………………………………………………………
10

Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства, яким донараховано податкові зобов’язання(витяг) ………………………………………………………………………………..
11

Акт про неможливість проведення перевірки, яким діюче підприємство фактично визнане фіктивним(витяг) …………………………………………………………………………………………
12

Постанова суду щодо оскарження дій по складанню Актів про неможливість перевірки(витяг) …………………………………………………..…………………………………………………..
13

Постанова суду щодо оскарження ППР, винесених на підставі актів про нікчемність(витяг) ……………………………………………………………………………………………………..
14

Ухвала суду щодо оскарження дій слідчого про відкриття кримінального провадження(витяг) ………………………………………………………………………………………………….
15

Постанова прокуратури щодо проведення перевірки суб’єкта господарювання(витяг) …………………………………………………………………………………………….
16

Постанова суду щодо скасування постанови прокуратури про перевірку(витяг) ….

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ МІНДОХОДІВ –

ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС З ОБСЛУГОВУВАННЯ ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ

СЛІДЧЕ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИХ РОЗСЛІДУВАНЬ
Керівнику ТОВ «П…» …
«Щодо надання документів»
В провадженні Слідчого управління фінансових розслідувань Міжрегіонального головного управління Міністерства доходів і зборів України – Центрального офісу з обслуговування великих платників знаходиться кримінальне провадження № 320… внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 00.00.2013 року за ч. 3 ст. 212 КК України відносно службових осіб ДП «У…» …

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 93 КПК України прошу Вас надати завірені належним чином копії документів, що підтверджують фінансово-господарські взаємовідносини ТОВ «П…» з ДП «У…», ТОВ «Т…», ПАТ «Д…» … за період 00.00.2012 – 00.00.2013, а саме:  • копії виданих та отриманих податкових накладних;

  • копії платіжних доручень;

Зазначені копії документів прошу надіслати за адресою: …У разі ненадання відповіді (відомостей та копій) у встановлений термін, відносно ввіреного Вам підприємства буде ініційовано заходи забезпечення кримінального провадження, передбачені ст. 159-160 та ст. 234 КПК України(обшук).
Старший слідчий …Іванов І.І.

-------------Примітка: ст. 93 КПК України передбачає лише право сторони обвинувачення щодо збирання доказів, в тому числі шляхом витребування документів.

Порядок та механізм витребування речей та документів та їх вилучення регламентується главою 15 КПК України «Тимчасовий доступ до речей і документів», згідно вимог якої, тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення здійснюється виключно на підставі ухвали слідчого судді, суду(ч. 2 ст. 159 КПК України).

Таким чином, вимога на підставі ст. 93 КПК України, підлягає виконанню лише за умови добровільної згоди на це платника податків, а обов’язковими до виконання є лише законні вимоги слідчого.

Разом з тим, зверніть увагу,за невиконання вимоги про надання документів, слідчий погрожує обшуком, що є зовсім незаконно та безпідставно. (ред. АО «Яр.ВАЛ»).

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ

у … районі м. Києва

СЛІДЧИЙ ВІДДІЛ
Директору ПАТ «К…»

ВИМОГА

(в порядку ст. 93 КПК України)
Слідчим відділом фінансових розслідувань ДПІ у … районі ГУ Міндоходів у м. Києві здійснюється досудове слідство у кримінальному провадженні № … за фактом фіктивного підприємництва, шляхом придбання (створення) ряду суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) в тому числі: ТОВ «Є…», ТОВ «А…», ПП «А…» … за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 205 ч. 2 КК України.

Проведеними слідчими діями встановлено, що ТОВ «Є…» в період 2011 - 2013 років здійснювало фінансово-господарські взаємовідносини з ПАТ «К…» у зв'язку з чим на даний час необхідно дослідити оригінали всіх документів бухгалтерського, податкового обліку, фінансово-господарської діяльності ТОВ «Є…» по взаємовідносинам з ПАТ «К…» …Враховуючи викладене, керуючись пунктами 2, 3, 9 ч. 2 ст. 40, ч. 2 ст. 93 КПК України, Вам необхідно в строк до … 2013 року надати слідчому відділу фінансових розслідувань ДПІ у … районі ГУ Міндоходів у м. Києві оригінали всіх документів бухгалтерського, податкового обліку, фінансово-господарської діяльності ПАТ «К…» по взаємовідносинам з ТОВ «Є…» … для проведення їх огляду.
Старший слідчий слідчого відділу

ДПІ у … районі м. Києва … Іванов І.І.


-------------

Примітка: ст. 40 КПК України перелічує повноваження слідчого та не може бути підставою для вчинення дій третіми особами. Причому, ця стаття передбачає, що обов’язковими до виконання є лише законні вимоги слідчого.

Ст. 93 КПК України передбачає лише право сторони обвинувачення щодо збирання доказів, в тому числі шляхом витребування документів.

Порядок та механізм витребування речей та документів та їх вилучення регламентується главою 15 КПК України «Тимчасовий доступ до речей і документів», згідно вимог якої, тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення здійснюється виключно на підставі ухвали слідчого судді, суду(ч. 2 ст. 159 КПК України).

Таким чином, вимога на підставі ст. 93 КПК України, підлягає виконанню лише за умови добровільної згоди на це платника податків.(ред. АО «Яр.ВАЛ»)
ПОСТАНОВА

про витребування документів

м. Київ 00.00.2013 року


Слідчий слідчого відділу ДПІ у … районі м. Києва ДПС …, розглянувши матеріали кримінального провадження №000000000000,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчим відділом ДПІ у … районі м. Києва ДПС здійснюється досудове слідство у кримінальному провадженні № 0000000000000 по фактам ухилення від сплати податків у значному розмірі службовими особами ТОВ «А…» (код ЄДРПОУ 00000000), за ознаками злочину, передбаченого ст.212 ч.1 КК України.

Так, службові особи ТОВ «А…» (код ЄДРПОУ 00000000) в період з липня по вересень 2012 років на території м. Києва шляхом необґрунтованого завищення витрат на суму нарахованих відсотків за користування кредитними коштами, умисно ухилися від сплати податку на прибуток підприємства в сумі 625 012, 50 грн. …

В ході досудового слідства виникла необхідність дослідження завірених належним чином копій всіх документів щодо відкриття та функціонування невідновлювальної кредитної лінії (кредит/кредитні кошти) ТОВ «А…» (код ЄДРПОУ 00000000) у банківських установах: АППБ «Аваль», ВАТ «Райффайзен Банк Аваль», ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», для їх огляду і вилучення.

Вищевказані документи є процесуальними джерелами фактичних даних (доказів), на підставі яких можуть бути встановлені факти та обставини, що мають значення для цього кримінального провадження та підлягають доказуванню.

На підставі викладеного, керуючись п. 2, 3, 9 ч. 2 ст. 40; ч. 1 ст. 92; ч. 2 ст. 93; ст. 99; ст. 84; ч. 2 ст. 100; ч. 1 та 4, 5 ст. 237; ч. 1, 3, 5-7 ст. 110 КПК

ПОСТАНОВИВ


  1. Витребувати у службових осіб ТОВ «А…» (код ЄДРПОУ 00000000) завірені відповідним чином копії всіх документів щодо відкриття та функціонування невідновлювальної кредитної лінії(кредит/кредитні кошти) у банківських установах: АППБ «Аваль», ВАТ «Райффайзен Банк Аваль», ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», для їх огляду і вилучення

Згідно з ч. 7 ст. 100 КПК України постанова слідчого, прийнята в межах компетенції згідно із законом, є обов’язковою для виконання фізичними та юридичними особами, прав, свобод чи інтересів яких вона стосується.

Відповідно до ч. 2 ст. 303 КПК України постанова може бути оскаржена під час підготовчого провадження у суді згідно з правилами ст.ст. 314-316 КПК України.


Слідчий слідчого відділу

ДПІ у … районі м. Києвa ДПС Іванов І.І.

--------------

Примітка: жодна із статей КПК України, на які посилається слідчий в своєму запиті не містить обов’язку суб’єкта підприємницької діяльності виконати вимогу слідчого: ст. 40 - Слідчий органу досудового розслідування; ст. 92 - Обов'язок доказування; ст. 93 - Збирання доказів; ст. 99 - Документи; ст. 84 - Докази; ст. 100 - Зберігання речових доказів і документів та вирішення питання про них; ст. 237 - Огляд; ст. 110 - Процесуальні рішення.

Порядок витребування, регламентується ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів, які здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

(Редакція АО «Яр.ВАЛ»)

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИХ РОЗСЛІДУВАНЬ

МІНДОХОДІВ у м. КИЄВІ


ПОСТАНОВА

про витребування документів

м. Київ 00.00.2013 року

Старший слідчий … Іванов І.І. розглянувши матеріали кримінального провадження … № 320… за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 209 КК України.

ВСТАНОВИВ:

…Досудовим розслідуванням встановлено, що … невстановлена група осіб… створили та придбали ряд суб'єктів підприємницької діяльності, в тому числі – ТОВ «І…».

Крім того встановлено, що одним із підприємств, яке скористалось послугами вказаної вище групи осіб було - Підприємство з іноземними інвестиціями «С…». Так службові особи підприємства з Іноземними інвестиціями «С…» … перерахувало грошові кошти без виділення на них частки ПДВ на наступні підприємства: Міжнародний Благодійний Фонд «Д…», Громадська Організація «К…», Громадська Організація «Ф…» …, які у подальшому зазначенні грошові кошти перерахували на підприємство з ознаками фіктивності - ТОВ «І…», які в подальшому були перераховані на рахунки фізичних осіб: Петренка П.П., Сидоренка П.П. … і зняті готівкою для нібито купівлі цінних паперів…

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 132 КПК України дня оцінки потреб досудового розслідування враховується можливість отримання документів, які можуть бути використані під час судового розгляду встановлення обставин у кримінальному провадженні, без застосування заходу забезпечення кримінального провадження.Відповідно до роз'яснень Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України від 05.04.13 № 223-558/0/4-13 «Сторона кримінального провадження може витребувати та отримати речі або документи за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої главою 15 КПК України».

Приймаючи до уваги, що документи підприємства з Іноземними інвестиціями «С…» … мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, керуючись ст.ст 40, 84, 92, 93, 110, п 4ст. 132 КПК України.П О СТА Н О В И В:

Витребувати у підприємства з Іноземними інвестиціями «С…») … оригінали (або їх завірені копії) документів …
Старший слідчий Іванов І.І.
-------------

Примітка: це зразок правильного застосування положень ст. 93 КПК України та роз'яснень Судової палати у кримінальних справах ВСС України від 05.04.13 № 223-558/0/4-13. (ред. АО «Яр.ВАЛ»)

Старшому слідчому з ОВС

ГСУ фінансових розслідувань

Міністерства доходів і зборів України

Іванов І.І.

м. Київ, Львівська площа, 8

Що до отриманого нами листа від 19.04.2013 року № …, в якому Ви посилаючись на ст.ст. 93, 99, 100, 237 КПК України, просите надати копії документів, або надати для огляду оригінали документів по взаємовідносинам між ТОВ «С…» та ПП «Н…», ТОВ «А…».

Ви посилаєтесь на ч. 2 ст. 93 КПК України, яка надає право стороні обвинувачення витребувати та отримувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей…».

Однак, звертаю Вашу увагу, що ч. 2 ст. 93 КПК України передбачає лише право сторони обвинувачення щодо збирання доказів, в тому числі витребування документів. Ст. 237 КПК України надає лише право стороні процесу на огляд документів які вже є у володінні такої сторони, але не містить обов’язку і процедури їх витребування.

Порядок та механізм витребування речей та документів деталізований в главі 15 КПК України «Тимчасовий доступ до речей і документів».

Так, згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

При цьому, згідно ч. 6 ст. 160 КПК України, на сторону кримінального провадження, яка звернулася до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, покладається обов’язок довести можливість використання як доказів відомостей,що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до пункту 4 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю.

В разі наявності законних підстав (ухвала суду) щодо тимчасового доступу до документів, ми щиро запевнюємо Вас у готовності виконати такий запит.

З повагою,


Директор ТОВ «С…» П.П. Петров
-------------

Примітка: це зразок правильної відповіді підприємства на запит слідчого в порядку ст. 93 КПК України. (ред. АО «Яр.ВАЛ»)

У Х В А Л А

іменем України

23 жовтня 2013 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

Слідчого судді: Петрової П.П.,

при секретарі:Остапенко О.О.,


розглянувши клопотання старшого слідчого … Іванова І.І. про тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий … звернувся до суду з клопотанням … згідно якого просить надати тимчасовий доступ, з можливістю вилучення документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні банківської установи ПАТ «Банк» … що необхідно для проведення досудового слідства в рамках кримінального провадження № 320… відкритого 00.00.2013, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Клопотання мотивовано тим, що в ході досудового розслідування у справі встановлено, що в період з 00.00.2009 р. по 00.00.2012 р. при взаємовідносинах ТОВ «П…» з ТОВ «С...», ТОВ «К…» … службовими особами ТОВ «П…» допущені порушення Закону України «Про податок на додану вартість» … в результаті чого занижено податок на додану вартість всього у сумі 3 970 500 грн. …Вивчивши матеріали клопотання, вважаю, що воно підлягає задоволенню частково з наступних підстав.Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України, визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч. 4 цієї ж статті передбачено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відома банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.Згідно зі ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо юридичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду.

Як вбачається з матеріалів клопотання ТОВ «П» має рахунки № 2…, 26… в ПАТ «Банк» (м. Київ …).line 2Зважаючи на те, що в інший спосіб одержати відомості, які містять банківську таємницю, в межах досудового розслідування неможливо, так само як отримати доступ до речей та документів, які містять відомості про клієнта ПАТ «Банк», беручі до уваги, що документи зазначені в клопотанні є важливими для встановлення обставин у кримінальному провадженні та використанні їх в якості доказів, клопотання підлягає задоволенню щодо тимчасового доступу до документів.

Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Вважаю, що слідчий не навів підстав, в розумінні положень КПК України, достатніх для надання можливості вилучення оригіналів документів зазначених у клопотанні.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 110,163-165,309 та 395 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити частково.Надати старшому слідчому … тимчасовий доступ до документів, які містять банківську таємницю стосовно клієнта ТОВ «П…» …

Строк дії ухвали встановити в 1 (один) місяць з дня її проголошення, тобто до 23 листопада 2013 року.

Роз'яснити посадовим особам ПАТ «Банк», що у відповідності до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

При виконанні ухвали слідчий в порядку ч.ч. 2, 3 ст. 165 КПК України зобов'язаний пред'явити службовим особам ПАТ «Банк» її оригінал і вручити копію.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчийсуддя Петрова П.П.

УХВАЛА

ВИТЯГ

Іменем України

16.12.13 рік слідчий суддя … районного суду м. Києва Іванов І.І.

Розглянувши клопотання слідчого СВ ДПІ у … районі м. Києва ДПС про проведення обшуку.Каталог: permalink


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3
©dereksiz.org 2020
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет