Бір аптаға (01-03 қыркүйек 2021ж.)
Өтпелі тақырып:«Менің мектебім»
Мақсаты:мектепке дайындықтың ерекшелігі, баланың адамгершілік қасиеттерінің білімдік дағдылары мен икемділіктерінің негізін қалыптастыру
Міндеттері: мектепке даярлауда балалардың білімдерін жинақтау мен жүйелеу; ойын арқылы оқуға деген ынтасын дамыту
Күн тәртібі
|
Уақыты
|
Дүйсенбі
|
Сейсенбі
|
Сәрсенбі 01.09.2021ж
|
Бейсенбі 02.09.2021ж
|
Жұма 03.09.2021ж
|
Сабақ кестесі
|
|
|
|
Сөйлеуді дамыту Жаратылыстану
Жапсыру
Дене
шынықтыру\
қауіпсіз мінез құлық негіздері
|
Сауат ашу негіздері
Сурет салу
Құрастыру\ Қоршаған ортамен танысу
Ойнаймыз,ойлаймыз,
оқимыз,жазамыз
(в\б)
|
Русский язык
Музыка
Дене
шынықтыру
Ертегілер елінде
(в\б)
|
Балаларды қабылдау.
Ата-аналармен әңгімелесу.
|
08:30-08:40
|
«Сәлеметсіздер ме, ата-аналар, балалар!»
Ата-аналармен, балалармен сәлемдесу, баланың жағдайына назар салу, ата-анадан баланың жағдайын сұрау, баланың дене қызуын өлшеу
|
Таңертеңгілік гимнастика
|
08:40-08:50
|
Жаттығулар кешені. Жан-жақты дамытушы жаттығуларды жалаушалармен орындау
Жалпылама бақылау
|
Гигиеналық шаралар
|
08:50-09:05
|
Гигиеналық шараларды реттілігімен орындауын қадағалау. Антисептик пен қолды тазалау және бетпердені дұрыс қолдану.
Жанама бақылау
|
ҰОҚ
1-сабақ
2 сабақ
3 сабақ
4 сабақ
Серуенге дайындық 1115
Серуен 1115-1130
|
09:05-09:30
940-1005
1015-1040
1050-1115
|
|
|
1.Сөйлеуді дамыту
Тақырыбы: Балабақшадағы алғашқы күн
Мақсаты: «Б» – «П» дыбыстарының ұқсастығын түсіндіру;
Міндеттері: 1. Балаларды әңгімені жалғастырып айтуға үйрету. 2. Мазмұнды жалғастырту арқылы ой- қиялдарын дамыту.
Ұйымдастыру кезеңі Тақтаға көркем сурет іліп, балалардан кімнің суретін көріп отырғандарын сұраймын. «Бала» сөзі «Б» дыбысынан басталып тұр. Кәне, бәріміз бірге «Б» деп айтайық. – Енді «П» дыбысын айтайық «Б» – «П» дыбыстары кішкене тіл ашық тұрып, дем ауыз арқылы қатты жұмылған еріндердің кілт ашылуынан сыртқа шығу нәтижесінде жасалады. 2. Негізгі кезен. балаларға "б","п" дыбысынан басталатын сөздер ойлап айтқызамын. Па-па-па – парта. Жа-па-лақ – жал-пақ. Па-рақ – жа-пы-рақ. Балаларға «бала», «парта», «бақа», «бақбақ» сөздеріне сөйлем құратамын. Балабақшадағы алғашқы күн Кішкентай Балжанды таңертең әжесі ұйқысынан оятты. – Сен бүгін балабақшаға барасың, онда сені жаңа достарың және апайың күтіп отыр, – деді әжесі. Қуанып кеткен Балжан әп-сәтте дайын бола қалды.Өйткені оның үйде іші пысатын , әжесінің мазасын алатын. Балабақшаға баруды асыға күтіп жүрген еді. Әжесі қолынан жетектеп балабақшаға алып келді,тобына ертіп кірді. – Ал, балалар, әңгімені әрі қарай өз ойларыңмен жалғастырыңдар, Балжан балабақшада кімдермен танысты, нелерді көрді, балабақша Балжанға ұнады ма? Дәптермен жұмыс. Бірнеше дәптердегі суреттердің жетіспейтін жерлерін толықтыру. Балалардың тілін жаңылтпаш қайталату арқылы жаттықтыру: 1.Тебіншек ат – шегіншек. 2.Шегіншек ат – тебіншек. 3. Қорытынды бөлім. Рефлексия Сөздерді дыбысталуы бойынша салыстыру Клуб, штаб, араб, куб; Мектеп, кәсіп, ғажайып, доп, нәсіп. «Б» ұяң – дауыссыз, ал «п» дыбысы – қатаң дауыссыз.
2.Жаратылыстану
|
Достарыңызбен бөлісу: |