Бөлім менің туған өлкем педагогтің аты-жөні



Дата27.03.2024
өлшемі124.28 Kb.
#496670

Бөлім

МЕНІҢ ТУҒАН ӨЛКЕМ

Педагогтің аты-жөні

Мухамеджан А.А.

Күні

08.01.2024

Сынып: 2Б

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

8-сабақ. Армысың, ауыл!

Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.3.1 мәтінді тыңдау және сұрақтарға жауап беру, түсінгенін хабарлама мазмұнына сәйкес иллюстрация/заттық сурет- сызба таңдау арқылы көрсету;
2.2.2.1 сюжетті сурет бойынша сөйлеу.

Сабақтың барысы:

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: түсінгенін хабарлама мазмұнына сәйкес суреттер арқылы көрсетеді, мәтін құрайды.
Оқушылардың көбі жасай алады: сурет бойынша қайда тұратынын айтады.
Оқушылардың кейбірі жасай алады: хатты оқып, сұраққа жауап береді.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (5 мин)

Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Сыныптың оқу әрекетіне мотивін тудыру. Өлеңді хормен қайталайды, бір-біріне жақсы тілектер айтады.

Қайырлы күн, табиғат, Жайқалып өссін өсімдік.
Жайнай берсін орманымыз,
Биік болсын тауларымыз, Сәтті болсын сабағымыз!

ҚБ: шапалақтау


ән тыңдау

Сабақтың ортасы (35 мин)

Жаңа сөздер: гүл теру, көк шалғын, балық аулау, суда жүзу.

Жаңа сөздерді тыңдалым мәтінінен қайталайды.










1-тапсырма. Тыңдайық. Аң-құсы көп тауында, Жидегі мол бауында,
Ата-әжем тұратын Бардым жазда ауылға.

Өлеңді тыңдайды. Сұраққа жауап береді.

  • Жазда ауылда қандай қызықтар болады?

сюжетті сурет




Қармақ пенен ауды алып, Көлден балық ауладық. Қызыл, сары гүл теріп, Көк шалғында аунадық.
Серік Әкірамұлы










Дәптердегі №1 тапсырма.

Дәптермен жұмыс.












  1. тапсырма. Айтайық.

«Жалғасын тап» ойыны.
Диалогті жалғастырып айтып бер.

  1. тапсырма. Оқиық.

«Сұрақ-жауапқа құрылған хат» ойыны.
Бірінші сұрақ: «Кім?» Екінші сұрақ: «Қайда?»
Үшінші сұрақ: «Не істеді?» Төртінші сұрақ: «Ол не айтты?» Бесінші: Қорытынды.
Бір қызығы әр оқушы қандай сұрақ
берілгенін білсе де, басқалардың сұрағы мен жауабын білмейді. Сондықтан қызықты хат құрастырылады.


Дәптердегі №2 тапсырма. 4-тапсырма. Жазайық.
Суреттерге қара. «Ауылдағы демалыс»


Керекті сөздер: жазғы демалыста, атам мен әжем, көк шалғын, асық ойнаймын,
демаламыз, балық аулаймын, суда жүземін, гүл теремін.

Жұптық жұмыс.
Жұбымен жұмыс жасайды.
Дескриптор:

  • мәтінді мұқият тыңдайды;

  • сұраққа жауап береді;

  • диалогті жалғастырып айтады.

Сергіту сәті
Тереңдет ойыңды, Тiк ұста бойыңды. Құстарға ұқсайық, Қалықтап ұшайық. Шық алға, оң қанат,
Шық алға, сол қанат. Шаршаған кездерде Қонайық жорғалап.
(музыка ырғағымен қайталайды)
Мәтінмен жұмыс.
Хатты оқы. Сұраққа жауап бер.

  • Қанат досын қайда шақырды?

Дәптермен жұмыс.

Тақырыпқа мәтін құрайды.







ҚБ:«Бағдаршам» әдісі

интербелсенді тақта
сергіту
музыкасы
Хат үлгісі







Үй жұмысы: сөздерді жаттау




Дескриптор:

  • мәтінді мұқият оқиды;

  • сұраққа жауап береді;

  • сурет бойынша мәтін құрайды;

  • тірек сөздерді қолданады.










Сабақтың соңы (5 мин)

Кері байланыс. «Білім гүлі» әдісі.

Көк гүл – өте жақсы түсіндім. Сары гүл – жақсы түсіндім.


Көк гүл – ізденуім керек.






түрлі түсті гүлдер,
стикер


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет