Чернятська зош І –ііі ступенів Учитель – Танасійчук В’ячеслав Федорович Вікторина «Кімнатні квіти» Мета



Дата09.06.2016
өлшемі6.24 Mb.
#124453
Чернятська ЗОШ І –ІІІ ступенів
Учитель – Танасійчук В’ячеслав Федорович
Вікторина «Кімнатні квіти»

Мета. Ознайомити з назвами кімнатних рослин та легендами про

них. Розвивати пізнавальні інтереси, спостережливість,

поповнити знання про походження кімнатних рослин, їх цілющі властивості. Виховувати бережливе ставлення до кімнатних рослин, естетичні смаки, повагу до професії квітникаря.

Обладнання. Тексти запитань, кімнатні рослини, про які йтиме

мова, фотографії кімнатних рослин.



Запитання вікторини.

  1. Відомо, що на мексиканському гербі викарбувані орел, змія, скеля, вода і одна рослина, яка є майже у кожного з нас. Що це за рослина?( актус)

  2. У древніх греків ця рослина була квіткою печалі і смерті. Але в цей же час була вона і символом весни, оживаючої природи . У древніх римлян вона називалася квіткою Юпітера. (Фіалка)

  1. Стародавні греки вважали цю рослину священною, адже за легендою паросток цієї рослини відвернув смерть від самого бога Діоніса. Назвіть цю рослину . (Плющ)

  2. Яку рослину називають рослиною – космонавтом?(Традесканцію)

  3. Існує легенда, що ця рослина в кімнатних умовах цвіте раз у 100 років. Називають її колючим лікарем. (Алое)

  4. Ця рослина відома в народі під назвою «грошового дерева» (Товстянка)

  5. На Гавайях цю рослину вважають національною. Це - одна з найвідоміших рослин родини мальвових . «Квітка чудових жінок» ,- так називають її у Китаї. В перекладі з давньогрецької її назва означає «шток-роза» - прості квітки цієї рослини дуже нагадують шток рози, чи мальви. (Мова йде про всім відомий гібіскус)

  6. Цю рослину називають кімнатним кленом, бо його листки нагадують кленові, а ще – канатником. (Абутилон)

  7. Сік цієї рослини спричиняє сильні опіки та подразнення , але , незважаючи на примхливість рослини, ця «тропіканка» вже давно увійшла в наші інтер’єри. Названа рослина на честь німецького ботаніка . ( Диффенбахія).

  8. Ця рослина здавна перебуває в людській пошані. Інші її назви – смоковиця, фігове дерево. Рослину вважають символом миру, вічного життя, здоров’я і щастя. (Інжир)

  9. Ця рослина була і залишається символом слави та звитяги. Культ її існував ще, мабуть, за доісторичних часів, а зберігся до наших днів. Слово лауреат походить саме від назви цієї рослини. (Лавр)

  10. Ця рослина має запашні квіти, але є отруйною. У культурі вона вирощувалася ще в садах Стародавньої Греції та Риму. Під час розкопок Помпеї були знайдені фрески із зображенням букетів та гірлянд з квітів цієї рослини. (Олеандр)

  11. В давнину цю рослину називали цитроном. Перші згадки про цитрон знаходимо у Теофаста (біля 300 р. до н. е). У другій половині ХVІІІ століття цю рослину було завезено в Москву, а потім в Україну - в місто Умань. (Лимон)

  12. Раніше цю рослину називали “свиняче вухо”. Існує сотні різних її видів, які поділяють на три групи. Вже у 18 столітті ця рослина була однією із популярних рослин. З того часу інтерес до неї не зменшується. (Бегонія)

  13. Дихоризандра у народі називається живий волос, кукурузка. Рослина стає лікувальною після того, як на ліаноподібних відростках утвориться не менше дев’яти відростків – вусів. Яка ще народна назва існує у цієї рослини? (Золотий вус)

16. Дуже декоративна рослина - вічнозелене дерево з тонкими звисаючими гілками. Різновид фікуса. (фікус Бенджаміна)

17. Ця рослина добре відома під назвою «щучий хвіст». За довжину листків у багатьох країнах цю рослину називають «тещин язик», а за поперечні смуги – «зміїна шкіра». Яка літературна назва цієї рослини? (Сансев’єра)

18. Про здатність цих рослин захищати від електромагнітного випромінювання комп’ютерів, телевізорів та іншої техніки складено легенди. Вони нейтралізують злість і гнів, заспокоять, допоможуть не концентрувати увагу на переживаннях (Кактуси)

19. Ця рослина більш відома в Україні під назвою «калачики». Вона вбирає в себе чад, вологу, освіжає затхле приміщення. Попутно допомагає зняти внутрішню напругу. (Герань, пеларгонія)

20. Рослину вважають хорошим очисником повітря від різних хвороботворних мікроорганізмів. За добу рослина може знищити біля 80% хвороботворних мікроорганізмів, які знаходяться в приміщенні. (Хлорофітум чубатий)

21. У назві цієї рослини відображений страх, який вселяють людині ці ліани зі своїм величезним листям і повітряним корінням, що химерно переплітається. (Монстера)

22. За свою властивість квітнути в грудні рослина зигокактус отримала головне народне прізвисько - декабрист. А друге прізвисько - Варварина краса - йому дали знову ж таки з-за цього місяця: у грудні православні відзначають свято св.Варвари. Як іще називають цю рослину? (Різдвяник)

23. Ця рослина має понад 4000 квіток, але після цвітіння гине. Її сік містить понад 10% цукру, з нього виготовляли патоку і цукор. Індіанці їли цю рослину сирою, печеною і вареною, з неї виготовляли спирт і папір, мило та волокно сизаль. (Агава)

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет