Бекітемін
Директордың орынбасары:
_____________К.Сарсенова
«___»_______20023ж.
Күні: 9.10.2023
|
Мұғалімнің аты-жөні: Жанханова Самал Шнибековна
|
|
Курсы: І
|
Тобы: №60,61
|
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Ақпараттық қамтамсыз ету. Мобильді құрылғылардың сипаттамалары
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сəйкес)
|
ұялы құрылғылардың негізгі құрамдастарының сипаттамаларын салыстыру: планшеттер, телефондар
|
|
Сабақтың мақсаттары
|
Студенттер процессордың, жадының, планшеттер мен телефон экранының сипаттамаларын салыстырады
|
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
0 – 10
минут
|
Сәлемдесу. Студенттерді топқа біріктіру
Смартфон мен планшет бейнеленген пазлдар арқылы топқа біріктіру.
Оқытудың тақырыбы мен мақсаттарымен танысу.
Мұғалім студенттерге слайд 1 мазмұны негізінде сабақ тақырыбын болжауды ұсынады.
Мұғалім студенттерге бұлт негізінде сабақтың мақсаты мен оқу мақсатын тұжырымдауды ұсынады
Қиын болған жағдайда мұғалім "салыстыру", "жады", "процессордың жиілігі", "экран өлшемі"сөздеріне назар аударады.
|
Дереккөз №1. Пазлдар
Сабаққа арналған презентация
Слайд 1. Тақырыпты анықтау
Слайд 2-3: сабақтың мақсаты мен оқу мақсатын тұжырымдау
Мұғалім өз сөздерін бұлт жасай алатын дерекөз https://www.wordclouds.com/
|
Негізгі кезең
10 – 25
минут
|
Білімді өзектендіру. Сонымен, бүгін біз ұялы құрылғылардың сипаттамаларын зерттейміз және салыстырамыз. Алдымен ұялы құрылғылар сөз тіркесі деп нені түсінеміз? Ұялы құрылғылардың қандай түрлері бар? Олар не үшін қажет?
Тапсырма 1. Әр түрлі мобильді құрылғылар мен олардың қолданылу аясы неғұрлым көп тізілетін постерді дайындаңыз.
Сұраққа жауап беріңіздер: құрылғының мобильділігі дегеніміз не (5 мин)
Бағалау критерийлері: мобильді құрылғылардың түрлерін атайды
Дескрипторлар:
Мобильді құрылғылардың кемінде 3 түрін;
Әрбір түр үшін қолдану саласы ұсынылған
Жабдықтың ұтқырлығы туралы түсінік ашылды
Топ спикерінің жұмысының тұсаукесері. (2-3 минут.әр топ үшін. Барлығы 6 мин)
Бағалау парағын қолдану арқылы өзара бағалау және барлық сөз сөйлеулерден кейін критерийлерге сәйкес мұғалімнің кері байланысы. (2 мин)
|
А3, фломастерлер
Дидактикалық материал: Дереккөз №2. Википедиядан екі мақала негізінде
https://clck.ru/LjXdn
https://clck.ru/LjSn2
Дереккөз №3 Бағалау парағы
|
25-35 минут
|
(К) Кумулятивті әңгімелесу (15 мин)
Мұғалім оқушылардың ұялы құрылғыларды пайдалану тәжірибесі негізінде зерттеу мәселесін ұсына отырып, әңгіме құрастырады.
Сіздің үйіңізде телефон, мүмкін планшет бар. Бір минуттан кейін құрылғыңыз қандай сипаттамаларға ие екенін айта аласыз ба?
Студенттер экран өлшемі, процессор жиілігі, жад көлемі, аккумулятордың жұмыс уақыты және т. б. сияқты сипаттамаларын атай алады.
Кейбір студенттер құрылғысының құрамдас сипаттамаларын қарау үшін командалар кезектілігін тақтаға жаза алады.
Мұғалімнің сұрағы: бұл сипаттамалардың арасындағы тәуелділік қандай?
Студенттер жауап нұсқаларын ұсынады.
Бірақ бұл сұраққа дұрыс және негізді жауап алу үшін материалдарды қосымша зерделеу қажет болады.
|
|
35-45 минут
|
Рефлексия. Студенттер сабақтың бастапқы мақсатына байланысты 3 рефлексивті сұраққа жауап береді:
1.Сабақ мақсатына қол жеткізу үшін оңай болған қадамдарды тізіп шығыңыз.
2. Қандай қиындықтар тудырды?
3. Сабақтың мақсатына толық қол жеткізу үшін сізге тағы не қажет ?
Padlet онлайн платформасын пайдалана отырып, мұғалім оқушылардың жауаптарына түсініктеме жаза алады, бұл оларды тақырыпты оқуды жалғастыруға ынталандырады.
Стикерлерде рефлексия өткізген жағдайда келесі сабақты мұғалім оқушылардың жауаптарына қысқаша шолу жасай алады.
|
Презентация.
Слайд 5
Бұл сауалнаманы стикерлерде де, онлайн түрінде де, платформаны пайдалана отырып қоюға болады. padlet.com
|
Студенттер қолдау деңгейін таңдай алады:
* басып шығарылған дидактикалық материалдар
* Интернетке сілтеме
* Тапсырманы өз бетінше орындау
*топтың қолдауымен топтарда жұмыс
* Қажет болса, мұғалімнің көмегі.
|
* Әр тапсырма мұғалімнің кері байланысы арқылы қалыптастырушы бағалаумен сүйемелденеді
|
Информатика кабинетінде техника қауіпсіздігі ережесін сақтау:
- экранға дейінгі қашықтық және дұрыс отыру сақталады;
- техниканы ұқыпты ұстау
|
Оқытушы: Жанханова С
Достарыңызбен бөлісу: |