Постановка проблеми у загальному вигляді і її зв'язок з важливими науковими та практичними завданнями. На сучасному етапі реформування економічних відносин в Україні установи державного сектору економіки виступають частиною єдиного народногосподарського комплексу, виконують специфічні функції. Поняття реформування економіки нашої держави, її нормативно-законодавчої бази обумовило необхідність систематизації та вдосконалення методів мобілізації та ефективного використання бюджетних ресурсів, а також зумовлює вдосконалення важелів управління установами державного сектору економіки. Суб'єкти господарювання бюджетної сфери задовольняють соціальні, культурні та інші потреби суспільства шляхом фінансування їх діяльності за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, які надаються їм безповоротно, а тому виникає необхідність ефективного управління рухом бюджетних коштів та майна. Для задоволення даних потреб держава щорічно виділяє з бюджету значну кількість фінансових ресурсів. Причому важливо, щоб вони використовувались органами місцевого самоврядування з максимальним ефектом, повністю задовольнялися потреби українського народу в культурному розвитку, освіті, медичному обслуговуванні, забезпечувалися всі інші соціальні потреби суспільства.
Процес реформування економічних відносин обумовив трансформацію бухгалтерського обліку в Україні, введення нового плану рахунків та формування фінансової звітності відповідно до вимог національних та міжнародних стандартів. Це, у свою чергу, зумовило необхідність здійснення фінансового аналізу установ державного сектору економіки за методичними підходами, які властиві сучасній ринковій економіці.
Аналіз останніх досліджень та публікацій у яких започатковано вирішення проблеми. Питання фінансового аналізу установ державного сектору економіки завжди є актуальним в силу специфіки їх діяльності, а також постійного реформування та уточнення нормативно-правових актів.
Проблемам фінансового аналізу та його вдосконаленню присвоєно ряд наукових праць, які розглядаються вченими як на теоретичному так і на практичному рівні.
Проблемам фінансового аналізу з різних точок зору присвячені роботи А. Поддєрьогіна, М. Білик, К. Ізмайлова, О. Кононенка, Н. Верхоглядової, Н. Шморгун, Т. Боголіб, С. Салиги, Н. Нестеренка, Ю. Цал-Цалко, С. Свірко, С. Жукевич та інші. Однак дане питання на сьогоднішній час не одержало достатнього висвітлення.
Цілі статті. Мета дослідження полягає в обґрунтуванні основних напрямів, методів та проблемних питань фінансового аналізу діяльності установ державного сектору економіки.
Достарыңызбен бөлісу: |