Қысқа мерзімді жоспар (№472 бұйрық негізінде)



Дата04.10.2023
өлшемі0.52 Mb.
#479834
Досова Анар ҚМЖ


Қысқа мерзімді жоспар (№472 бұйрық негізінде)



Мектеп атауы:

Ордабасы ауданы. Н.Нысанбайұлы атындағы ЖОМ

Мұғалімнің аты-жөні:

Досова Анар Орынбасарқызы

Мерзімі:




Сынып: 2

Қатысқаны:

Қатыспағаны:




Пән:

Дүниетану

Бөлім:
Бөлімше:

«Тарих беттерінен»
3.5 Қазақстан тарихы: тәуелсіздік, мемлекеттілік және патриотизм

Тақырып:

Қазақстан халқы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары:

2.3.5.3 Қазақстан халықтары достығының маңыздылығын түсіндіру



Сабақ мақсаты /
Бағалау критерийі:

Ойлау деңгейі:

Білу, түсіну, талдау

Сабақ барысы:

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар







Сабақтың басы (7-8 мин)

Психалогиялық ахуал: “Сәлемдесу” ойыны
Әр халықтың амандасу түрін қолдану.

Іс-әрекет арқылы көрсетіп, амандасады

Мұғалімнің кері байланысы: “Ваууу!Супер!”

Ұлттар суреті








Тудың желбірегені” ойыны.
(жаңа сабаққа ену мақсатында)
Қазақстан елінде тұратын ұлттардың туын көрсетіп, балар тауып алады.

Қазақстан елінде тұратын ұлттардың туын көрсетіп, балар тауып алады.

Мұғалімнің кері байланысы: “Ваууу!Супер!”

Әртүрлі мемлекеттердің туы







Сабақ ортасы
(30-35 мин)



1 тапсырма. ЖЖ. “Ойлан, жұптас!” әдісі. Қысқа жауапты қажет ететін ашық тапсырма. Оқулықпен жұмыс.
Мәтінді түсініп оқы және Қазақстанда қандай ұлт өкілдері тұратынын анықта.


ЕББҚ ететін балаға тапсырма:
Берілген суреттен Қазақстанда қандай ұлт өкілдері тұратынын тауып айт.






Мәтінді түсініп оқиды.
Қазақстанда қандай ұлт өкілдері тұратынын анықтап, айтады.
Берілген суреттен Қазақстанда қандай ұлт өкілдері тұратынын тауып айтады

ОД. Білу, түсіну, қолдану
Бағалау критерийі:
Қазақстанда қандай ұлт өкілдері тұратынын анықтайды;
Дескриптор:
-Мәтінді түсініп оқиды;
-Қазақстанда қандай ұлт өкілдері тұратынын анықтайды;
ЕББҚ бала:
- Берілген суреттен Қазақстанда қандай ұлт өкілдері тұратынын тауып айтады;
ҚБ.
Мұғалімнің кері байланысы: “Ваууу!Супер!”

Оқулық
Сурет








Сергіту сәті: “Глобус” ойыны
Глобусты айландырып, тез тоқтата қалады. Қай елге тоқтаса, сол елдің туы туралы немесе ұлттық киімі немесе салт-дәстүрі, валютасы туралы айтады.

Глобустан тоқтаған ел туралы айтады.

ҚБ.
Мұғалімнің кері байланысы: “Ваууу!Супер!”

Глобус







2 тапсырма. ЖЖ. “Досыңа хабарлас” әдісі
Толық жауапты қажет ететін ашық тапсырма.
Қазақстанды не себептен бірлігі жарасқан ел деп атайды? Өзің байқаған жайыттарды айт, мысал келтір.
ЕББҚ ететін балаға тапсырма:
Қазақстан Республикасы-көп ұлтты мемлекет. Барлығы бірлігі жарасқан үлкен бір халықты құрайды.” тұжырымын өз сөзіңмен түсіндір. Ұлттар арасындағы бейбітшілік пен келісім не үшін керек деп ойлайсың?

Сұрақтарға жауап беріп, Қазақстан халықтары достығының маңыздылығын әңгімелейді

ЕББҚ:
тұжырымды өз сөзіңмен түсіндіреді. Сұраққа жауап береді.



ОД. Қолдану, талдау
Бағалау критерийі:
Қазақстан халықтары достығының маңыздылығын әңгімелейді;
Дескриптор:
-жұпта сұрақтарға жауап береді;
-өмірден мысал келтіреді, дәлелдейді;
ЕББҚ бала:
-Тұжырымды түсініп оқиды;
-Тұжырымды өз сөзімен түсіндіреді;
-Сұраққа жауап береді, өмірмен байланыстырады.
ҚБ.
Мұғалімнің кері байланысы: “Ваууу!Супер!”

Телефон

Таныстырылым


Тұжырым:
Қазақстан Республикасы-көп ұлтты мемлекет. Барлығы бірлігі жарасқан үлкен бір халықты құрайды.”







Сабақ соңы
(5-6 мин)

Кері байланыс: “Сұрақтар жаңбыры” әдісі
Бүгінгі сабақ тақырыбын қаншалықты меңгергенін анықтау мақсатында.



Сұрақтарға жауап береді





Мұғалімнің кері байланысы: “Ваууу!Супер!”










Рефлексия: “Қоштасу” ойыны
Әр халықтың қоштасу түрін қолдану.

Іс-әрекет арқылы көрсетіп, қоштасады

Оқушы өзін-өзі бағалайды.

Ұлттар суреті








ҚОСЫМША

Тапсырма

Бағалау критерийі

Ресурстар

1 тапсырма. ЖЖ. “Ойлан, жұптас!” әдісі. Қысқа жауапты қажет ететін ашық тапсырма. Оқулықпен жұмыс.
Мәтінді түсініп оқы және Қазақстанда қандай ұлт өкілдері тұратынын анықта.


ЕББҚ ететін балаға тапсырма:
Берілген суреттен Қазақстанда қандай ұлт өкілдері тұратынын тауып айт.

ОД. Білу, түсіну, қолдану
Бағалау критерийі:
Қазақстанда қандай ұлт өкілдері тұратынын анықтайды;
Дескриптор:
-Мәтінді түсініп оқиды;
-Қазақстанда қандай ұлт өкілдері тұратынын анықтайды;
ЕББҚ бала:
- Берілген суреттен Қазақстанда қандай ұлт өкілдері тұратынын тауып айтады;
ҚБ.
Мұғалімнің кері байланысы: “Ваууу!Супер!”

Оқулық
Сурет


2 тапсырма. ЖЖ. “Досыңа хабарлас” әдісі
Толық жауапты қажет ететін ашық тапсырма.
Қазақстанды не себептен бірлігі жарасқан ел деп атайды? Өзің байқаған жайыттарды айт, мысал келтір.
ЕББҚ ететін балаға тапсырма:
Қазақстан Республикасы-көп ұлтты мемлекет. Барлығы бірлігі жарасқан үлкен бір халықты құрайды.” тұжырымын өз сөзіңмен түсіндір. Ұлттар арасындағы бейбітшілік пен келісім не үшін керек деп ойлайсың?



ОД. Қолдану, талдау
Бағалау критерийі:
Қазақстан халықтары достығының маңыздылығын әңгімелейді;
Дескриптор:
-жұпта сұрақтарға жауап береді;
-өмірден мысал келтіреді, дәлелдейді;
ЕББҚ бала:
-Тұжырымды түсініп оқиды;
-Тұжырымды өз сөзімен түсіндіреді;
-Сұраққа жауап береді, өмірмен байланыстырады.
ҚБ.
Мұғалімнің кері байланысы: “Ваууу!Супер!”

Телефон
Таныстырылым
Тұжырым:
Қазақстан Республикасы-көп ұлтты мемлекет. Барлығы бірлігі жарасқан үлкен бір халықты құрайды.”











Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет