Лабораторна робота №6 Експертна оцінка нових сортів рослин Теоретична частина



Дата27.11.2022
өлшемі13.49 Kb.
#465843
түріЛабораторна робота
Лабораторна робота 6


Лабораторна робота №6
Експертна оцінка нових сортів рослин
Теоретична частина
Головна мета проекту, що розроблюється, визначити можливість розповсюдження нових сортів рослин і внесення нового сорту до реєстру сортів рослин України. Після збору врожаю остаточно визначаються усі необхідні параметри польових випробувань, головний з яких – врожайність.
Отримані параметри досліджуються усередині певної кліматичної зони. Як правило, новий сорт може показати хорошу врожайність лише в одній з кліматичних зон, хоча бувають і такі «рекордсмени», що показають хорошу врожайність в усіх трьох кліматичних зонах. Такі «рекордсмени» - мрія будь-якого замовника нового сорту.
Таким чином, для вирішення питань, пов’язаних з експертизою нового сорту, необхідно провести аналіз даних, що занесені до бази даних. Для цього розроблюються запити, на основі яких формуються звіти.
Постановка завдання
Основна мета лабораторної роботи – розробка звітів, за якими робиться висновок щодо можливості розповсюдження нового сорту рослини на території України та внесення такого сорту до реєстру сортів рослин України. Усі звіти будуть ґрунтуватися на запитах, які мають бути розроблені мовою SQL.
У лабораторній роботі №5 було представлено головне вікно проекту, в якому передбачена кнопка «Експертиза». При натисканні на цю кнопку користувач має побачити вікно з переліком звітів, які необхідні для проведення експертизи. Натискаючи на назву звіту, на екрані мають з’явитися необхідні діалогові вікна та сам звіт.
Завдання на виконання лабораторної роботи
1. Розробити форму «Експертні звіти» та представити у її осередку у вигляді кнопок усі відповідні звіти.
2. Розробити запити мовою SQL за таким завданням:
1) користувач має вказати культуру, кліматичну зону, станцію, часовий період випробувань (роки); на основі цих даних вивести усі сорти вказаної культури, вказавши їхню середню врожайність за вказаний період, упорядковуючи за врожайністю; передбачити варіанти: а)за усіма станціям вказаної кліматичної зони, б) за один рік, в) лише один сорт та комбінації цих варіантів ;
2) користувач вказує назву культури, кліматичну зону, мінімальну та максимальну значення врожайності; на основі цих даних вивести лише ті сорти вказаної культури, які у поточному році завершили випробування та мають середню врожайність, що знаходиться у вказаному діапазоні врожайності;
3) користувач вказує назву культури та часовий період випробування; на основі цих даних вивести усі сорти вказаної культури, вказавши їхню середню врожайність, об’єднавши їх в окремі групи відповідно кліматичних зонах;
4) користувач вказує назву культури; на основі цих даних вивести усі сорти вказаної культури, які не завершили випробування на поточний рік.
3. На основі запитів сформувати звіти; заголовки цих звітів мають містити дані, які вказує користувач, назви звітів мають чітко відображати їхній зміст.
4. У звіті за лабораторною роботою представити тексти запитів та сформовані звіти..

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет