Мектеп миссиясы Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі



Дата12.11.2023
өлшемі0.66 Mb.
#483058
ҚМЖ Антидене құрылысы


Мектеп миссиясы




Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Молекулалық биология

Мектеп:




Кәсіби даму мақсаты:







Күні:

Мұғалім:




Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:




Сабақтың тақырыбы:



Антидене құрылысы. троение и структура антител. Антиденелердің арнайылылығы (белсенді орталығы).

Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаты

  • 11.4.1.1 – Антиген антидене әрекеттесуін түсіндіру




Сабақтың мақсаты

  • Антидене құрылысын білу;

  • Антиденелердің арнайылылығын түсіну.




Бағалаукритерийлері

Оқушылар:




Тілдік мақсаттар



Оқудағы тілдік мақсат:
Интернетті пайдаланып немесе ресурстарды қолдана отырып жазбалар жазады (оқу, тыңдау және жазба сөз машықтары).
Лексика және терминология:
Антидене - бұл молекула ....
Антидене ... тұрады.
Антиденелер ... қарсы түзіледі.

  • Антидене (қарсыдене) – ағзаның иммундық жауап кезінде түзелетін нәруыздар.

  • Антиген – ағзаға енген жат бөгде зат.

  • Антидене белсенді орталығы – антидененің антигенді байлайтын бөлігі.

  • Паратоп – вариабелді бөлігіндегі антигенге қарсы комплементарлы аумақ

  • Эпитоп – антидене байланысатын антиген аумағы

Құндылықтардыдарыту:



«Мәңгілік ел»құндылықтары: жалпыға ортақ еңбек қоғамы.
Білім беру құндылықтары: ынтымақтастық, ашықтық, өмір бойы білім алу.

Пәнаралықбайланыстар:

Химия

АКТ қолдану дағдылары:

Бейнефильм көрсету, презентация.

Алдыңғы білім



  • Иммунитет дегеніміз не?

  • Иммунитеттің қандай түрлерін білесің?

  • Иммундық жүйенің мүшелерін ата?

Сабақ барысы




Сабақ кезеңдері

Сабақ кезеңдері

Оқыту ресурстары




1-мин

3 мин

3 мин

4 мин



1 мин
7 мин
4 мин
8 мин
3 мин
2 мин
1мин

Ұйымдастыру кезеңі: оқушыларды қарсы алу, сабаққа дайындығын тексеру (керек-жарақтарының болуы)
Оқушылардың зейінін шоғырландыру
Адам ағзасына бөтен қан тобы құйылса не болады? Сұрағын талқылау
Оқушылармен бірге
Сабақтың тақырыбын анықтау
Сабақтың мақсатын анықтау (оқушылар осы сабақтың оқу мақсатын өз бетінше қалыптастырады)
Табысқа жету критерийлерімен танысу
Сабақ соңында күтілетін нәтижелерді айқындау


Оқушылардың алдыңғы білімдерін белселендіру
Төмендегі сұрақтарды талқылау

  • Иммунитет дегеніміз не?

  • Иммунитеттің қандай түрлерін білесің?

  • Иммундық жүйенің мүшелерін ата?

Оқушыларды сабақтың терминологиясымен таныстыру

Мұғалімнің тақырыпты түсіндіруі


Антидене құрылысы, белсенді орталығы
Бейнеролик көру және оны талқылау
Сабақты бекіту мақсатында өзіндік жұмыс
Өзін-өзі тексеру және бағалау
Рефлексия: What / Went / Well әдісі
Үй тапсырмаы, бейне роликті көріп, конспект жазу

Презентация


Презентация


www.youtube.com


/watch?v=_Ftr4b0_d4M
www.youtube.com
/watch?v=HE2v-PmGmZs






Қосымша ақпарат




Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?



Барлықоқушылар
Оқушылардыңкөбі:
Кейбіроқушылар:





Бағалау – сіз оқушылар білімін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз.


Оқушылардың топпен іс-әрекетте белсенді әрекетін,өз пікірін жеткізе алуын ескеремін

Оқуаралық байланыстар Денсаулық сақтау және қауіпсіздік қағидаларын орындау. Байланыс АКТ




Рефлексия

Сабақтың мақсаттары/Оқу мақсаттары шынайы ма? Сіз бүгін не оқып білдіңіз? оқу атмосферасы қандай болды? Мен дайындағаноқудифференциациясытабыстыма? Мен уақыттысақтадым ба? Мен жоспарғақандайөзгерісенгіздімжәне неге?















Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі ең табысты (сабақ беру мен оқытуды қарастырыңыз)?


1:Оқыту және таныту


Қандай екі мезет сабақты жақсарта алар еді (сабақ беру мен оқытуды қарастырыңыз)?
1:Өзіндік жұмыс жасату арқылы есте сақтау қабілетін арттыру танымын дамыту.


2:
Мен сабақтан топ пен жекелеген адамдар туралы маған келесі сабаққа дайындалуға көмек беретіндей не білдім?
Топтардың жұмысын жандандыру.Сұлбаны құрастырудың бағыттаушы үлгі суреттерді қабырғаларға іліп қою.

















Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет