Програма навчальної дисципліни еволюція наукових концепцій у геоморфології і палеогеографії



Дата25.06.2016
өлшемі215.83 Kb.
#157928
түріПрограма
_____Львівський національний університет імені Івана Франка___

Кафедра __геоморфології і палеогеографії___


затверджую”

Проректор з науково-педагогічної

та виховної роботи

______________З. І. Мамчур

”____“ _____________ 2010 р.
Програма навчальної дисципліни
еволюція наукових концепцій у геоморфології і палеогеографії

(шифр і назва навчальної дисципліни)

напряму підготовки ________040104 географія__________

(шифр і назва напряму підготовки)

для спеціальності (тей) _______8.070501_географія_________

(шифр і назва спеціальності (тей)

спеціалізації _геоморфологія і палеогеографія_плейстоцену__

(назва спеціалізації)

факультету ________географічного___________

(назва інституту, факультету, відділення)




Форма навчання

Курс

Семестр

Загальний обсяг (год.)

Всього аудит. (год.)

У тому числі (год.):

Самостійна робота (год.)

Контрольні (модульні)роботи (шт..)

Розрахунково-графічні роботи (шт..)

Курсові проекти (роботи), (шт..)

Залік (сем.)

Екзамен (сем.)

Лекції

Лабораторні

Практичні

Денна

5

9

84

42

28




14

33

-

-

-

-

9

Робоча програма складена на основі: освітньо-професійної програми ГСВО______

напряму __географія___

(шифр, назва)



варіативної частини освітньо-професійної програми спеціальності _8.070501 географія_

Робоча програма складена кандидатом географічних наук, доцентом, Дмитруком Р.Я.

(вчена ступінь, вчене звання, ім’я та ініціали автора (ів) програми)

кандидатом географічних наук, доцентом, Яцишином А.М.

(вчена ступінь, вчене звання, ім’я та ініціали автора (ів) програми)


Робоча програма затверджена на засіданні кафедри __геоморфології і палеогеографії___

Протокол № ___ від “____” _________________ 2010 р.

Завідувач кафедрою геоморфології і палеогеографії

____________________ /проф. Я.С. Кравчук /

(підпис) (прізвище та ініціали)

“________” ______________________ 2010 р

Схвалено Вченою радою за напрямом підготовки (спеціальністю) 8.070501 географія___

(шифр, назва)
Протокол № ___ від “_____” _______________ 2010 р.
“_____” _______________ 2010 р. Голова _______________ /Хомин Я. Б./

(підпис) (прізвище та ініціали)




  1. Рівень сформованості вмінь та знань

Шифр умінь та змістових модулів

Зміст умінь, що забезпечується

Змістовий модуль 1.

Вміти схарак-теризувати го-ловні геомор-фологічні, палео-географічні по-ложення на: по-чатковому, кла-сичному, теоре-тичної диферен-ціації, сучас-ному етапах. Описати роль ендогенної і екзогенної скла-дової у розвитку рельєфу Землі. Схарактеризува-ти вивітрювання, його типи.



Розумінням суті еволюції уявлень про походження Землі, зокрема ролі ендогенної та екзогенної складової її розвитку. Знанням основних положень робіт М. Ломоносова, І. Черського, П. Семенова-Тянь-Шанського, Ч. Лаєля, Л. Агассіца, В. Докучаєва та інших. Суті геоморфологічних теорій У. М. Девіса, В. Пенка. Особливостей формування основ денудаційної хронології країн Британської Співдружності; кліматичної геоморфології країн континентальної Європи; структурної геоморфології колишнього СРСР; кількісної динамічної геоморфології США. Розумінням геоморфологічних досліджень на сучасному етапі, зокрема роботи Д. Брандсена, М. Кіркбі, Р. Шорлі та інших. Знанням особливостей перебігу процесів вивітрювання у різних кліматичних поясах.

Змістовий модуль 2.

Розкрити роль льодовиків в історії розвитку Землі, у першу чергу зледенінь плейстоценового віку. Розкрити фізико-геогра-фічні особивості зон вічної мер-злоти та пери-гляціальної зони плейстоценових зледенінь: спіль-ні та відмінні риси.



Знанням історії досліджень льодовиків, зокрема результатів досліджень А. Пенка, Дж. Тиндаля, Г. Авсюка, П. Шумського та інших. Розумінням понять кліматичної снігової лінії та хіоносфери, які викладені у роботах Ф. Ратцеля, Ф. Енквіста. Знанням схем класифікацій типів льодовиків, їхніх відкладів та створюваних ними форм рельєфу, розкритих у роботах Р. Флінта, К. Лукашова, А. Москвітіна та інших. Розумінням основних положень теорії анти гляціалізму, викладених у роботах Підоплічко, Лазукова та інших.

Знанням історії досліджень вічної мерзлоти, процесів та форм з нею пов’язаних (роботи М. Ломоносова, А. Міддендорфа, Г. Майделя, Л. Ячевського, Є. Леффінгвелла, К. Брукса, А. Порсило, І. Лопатіна, В. Кудрявцева, Г. Єршова та інших). Знанням сучасних уявлень про еволюцію перигляціальної зони у плейстоцені, проблем походження лесів та лесоподібних порід, їхніх властивостей та відмінностей. Знанням історії та результатів досліджень лесово-ґрунтової серії України та суміжних територій (дослідження П. Тутковського, Крокоса, М. Веклича, А. Величко, Печі, Г. Марущака, А. Богуцького).



Змістовий модуль 3.

Вміти «прочи-тати» карстові процеси, їх про-яви, головні ти-пи карсту. Кла-сифікація карсту



Знанням карсту і як процесу, і як форми рельєфу, а також розумінням понять карсту, суфозії, псевдо- і термокарсту. Знанням історії досліджень карстово-суфозійних процесів та форм, що пов’язані з ним (роботи Й. Цвіїча, А. Крубера, Г. Косака, Й. Корбеля, М. Гвоздецького, Г. Максимовича, Л. Якуча та інших). Розумінням поняття антропогенно-обумовлений карст. Знанням регіонів прояву карсту у Західній Україні.

Змістовий модуль 4.

Розкрити особ-ливості перебігу процесів нако-пичення і будови гумідного та пе-ригляціального алювію.



Знанням історії становлення вчення про флювіальний морфо- та літогенез, основними положеннями та першими схемами фаціальної диференціації алювію, викладених у роботах Докучаєва, Павлова, Нікітіна, Мордвінова, Плюсніна. Розумінням суті теорій В. Ламакіна про динамічні фази річкових долин; алювіальних відкладів; типів співвідношення фацій алювію за Ю. Лаврушиним; фаціальної структури алювію та морфологічних типів заплав за Є. Шанцером. Суті проблеми встановлення факторів формування алювіальних товщ та їх співвідношення. Ролі кліматичних коливань, тектонічних рухів та коливань базису ерозії у формуванні алювіальних товщ згідно з теоріями Ю. Полянського, Є. Шанцера, Ю. Лаврушина, Г. Горецького, А. Асєєва, М. Веклича та інших. Особливостей процесу накопичення та будови перигляціального алювію, викладених у роботах Г. Горецького, Ю. Лаврушина, Ю. Васільєва, Г. Холмового. Відмінностей складу, будови перигляціального і гумідного алювію.

Змістовий модуль 5.

Розкрити зв'язки між процесами формування те-рас і коливань клімату, форму-вання терас і тектонічних ру-хів та формуван-ня терас і ко-ливань базису ерозії. Умов роз-витку схилових процесів, фор-мування повер-хонь вирівню-вання.



Знанням головних схеми класифікації річкових терас – схеми В. Зубакова, М. Крігера, С. Лютцау, П. Макєєва та інших. Розумінням суті теорії «леси і тераси» та її еволюцію через аналіз результатів досліджень В. Крокоса, Ю. Полянського, М. Веклича та інших.

Розумінням поняття «поверхні вирівнювання». Розвиток вчення про поверхні вирівнювання, умови їхнього формування, класифікації поверхонь вирівнювання, які викладені у роботах Ю. Мещерякова, Д. Тімофєєва та інших. Знанням особливостей розвитку схилів, перебігу схилових процесів в умовах різних морфоструктур та різних кліматичних зон. Знанням основних положень робіт С. Воскресенського, І. Попова, Б. Рижова, Є Шанцера та інших.



Змістовий модуль 6.

Розкрити особ-ливості станов-лення геомор-фологічної дум-ки в Україні.



Знанням основних напрямків та результатів геоморфологічних досліджень українських науковців: роботи П. Тутковського, С. Рудницького, Ю. Полянського, П. Цися, І. Гофштейна, М. Веклича та інших

2.1. Лекційний курс



Шифр змістового модуля

Назва змістового модуля

Кількість аудиторних годин

Змістовий модуль 1.

Вступ. Історія розвитку геоморфології. Головні етапи її розвитку: початковий, класичний, теоретичної диференціації, сучасний. Роль ендогенної і екзогенної складової у розвитку рельєфу. Вивітрювання, його типи.

6

Змістовий модуль 2.

Гляціальна геоморфологія, історія досліджень. Мерзлотознавство, історія досліджень.

4

Змістовий

модуль 3


Карст, історія його вивчення.

2

Змістовий

модуль 4


Флювіальний морфо- та літогенез у гумідній та у перигляціальній зонах.

8

Змістовий

модуль 5


Питання терасоформування. Поверхні вирівнювання. Схилові процеси.

6

Змістовий

модуль 6


Геоморфологія в Україні.

2

2.3. Практичні заняття



Шифр змістового модуля

Назва змістового модуля

Кількість аудиторних годин

1

Історія розвитку геоморфологічної думки. Основні етапи розвитку геоморфології: дослідники до другої половини 18 століття. Початковий етап у геоморфології. Класичний етап у геоморфології: вчення В. Девіса, В. Пенка і інших. Етап теоретичної диференціації геоморфологічних досліджень. Сучасний стан геоморфології.

2

2

Гляціальна геоморфологія. Історія досліджень льодовиків і зледенінь. Сучасне та минулі зледеніння Землі. Концепція анти гляціалізму.

2

3

Процеси у перигляціальній зоні, характерні форми рельєфу

2

4

Еволюція концепцій флювіальної геоморфології. Еволюція поняття «алювій», факторів формування алювіальних товщ. Алювій річкових долин територій досліджень магістрантів.

4

5

Проблеми терасоформування. Фактори формування терас. Тераси річкових долин територій досліджень магістрантів.

2

6

Проблеми розвитку поверхонь вирівнювання. Поверхні вирівнювання Карпат, Передкарпаття, Волино-Поділля. Поверхні вирівнювання територій досліджень магістрантів.

2

2.5. Самостійна робота студента:



(денна форма навчання)
Історія розвитку геоморфології. Головні етапи її розвитку: початковий, класичний, теоретичної диференціації, сучасний. Роль ендогенної і екзогенної складової у розвитку рельєфу. Вивітрювання, його типи. Гляціальна і перигляціальна геоморфологія, історія досліджень. Карст, історія його вивчення. Флювіальний морфо- та літогенез у гумідній та перигляціальній зонах. Питання терасо формування, розвиток поверхонь вирівнювання. Схилові процеси. Розвиток геоморфологічних та палеогеографічних досліджень в Україні протягом 19 – 20 століть.
Література

Blachowski R. W sprawie granicy lodowca dyluwialnego w okolicach Samborа // Kosmos.-1938.- T.LXIII.- S.451-455.

Pawlowski St. O morenie lodowcowej w Czyzkach pod Nowem Miastem // Kosmos.-1910.- t. XXXV.- S.1050.

Pawlowski St. Przyczynek do znajomosci doliny Dniestru // Kosmos.-1913.- t. XXXVIII.- S.170-178.

Pokorny W. Kilka spostrzezen odnoszacych sie do historyi doliny Strwiaza // Kosmos.-1913.-.t.XXXVIII.- 1913.- S.1-20.

Przepiorski W. Dyluwium na plaskowyzu Chyrowsko-Lwowskim // Kosmos.-1938.- t. LXIII.- S. 183-245.

Przepiorski W. Utwory glacjalne i fluwioglacjalne na poludnie od Lwowa // Rocz. pol. Tow. Geol.-Krakow.-1932.-t.VIII. z.2.-P.224-226.

Romer E. Kilka przyczynkow do historij doliny Dniestry // Kosmos.-1906.- t.XXXI.-S.363-386.

Romer E. Kilka spostrzezen i wnioskow nad utworami lodowcowemi miedzy Przemyslem a Dobromilem // Kosmos.-1907.- t.XXXII.- S. 423-440.

Teisseyre H. Czwartorzed na predgorgu arkuszy Stary Sambor // Rocz. Pol. tow. Geol.-1935.-T.VIII.-P.67-81.

Teisseyre H. Czwartorzed na predgorgy arkuszy Sambor i Dobromil // Rocz. Pol. tow. Geol.-1938.-t.XIII.-P.31-81.

Teisseyre H. Problemy morfologiczne wshodniego Podkarpacia // Spr.Polsk. Inst. Geol.-1932-1933.- t.VII. Warszawa.- S.421-464.

Zirhoffer A. Zwiry polnocne na prawym brzegu Dniestru pod Samborem // Rocz. Pol. Tow. Geol.-Krakow.-1932.-t.VIII. z.2.-P.222-224.

Алферьев Г.П. Некоторые соображения о молодых движениях Карпат // Труды Львов. геол. о-ва.–1948.–Вып.1.–С.87-106.

Афремов Д.Н. Антропогенные влияния на формирование продольного профиля р.Днестр // Изв. АН СССР.-Сер. географ.-1969.-№3.-С.39-43.

Афремов Д.Н. Возраст пойменного аллювия Днестра по данным палинологического анализа // Вест. Московского ун-та.-География.-1970.-№3.-С.102-105.

Афремов Д.Н. Изменчивость состава и свойств аллювия как показатель условий осадконакопления // Докл. АН СССР.-1976.-Т.230.-№1.-С.178-181.

Барович В.В. Карст Черногории. – М., 1976.

Благоволин Н.С., Муратов В.М., Тимофеев Д.А. Некоторые вопросы формирования склонов в условиях различных морфоструктур // Изв. АН СССР.- Сер. геогр.-1963.-№3.

Благоволин Н.С., Муратов В.М., Тимофеев Д.А. Некоторые вопросы формирования склонов в условиях различных морфоструктур // Изв. АН СССР.-Сер. геогр.-1963.-№3.

Бондарчук В.Г. Ещё о неогеновых и четвертичных террасах Украины // Сов. геология.-1939.-№10-11.

Васильев Ю.М. О перигляциальном аллювии // Бюлл. Комис по изуч четвертичн. периода.-1973.-№40.-С.87-95.

Васильев Ю.М. Отложения перигляциальной зоны Восточной Европы. – М.: Наука, 1980. – 171 с.

Васильев Ю.М. Формирование антропогеновых отложений ледниковой и внеледниковой зон.-М.: Наука,1969.-182с.

Веклич М.Ф. Основні етапи розвитку річкових долин// Геоморфоолгія річкових долин України.-Київ: Наук. думка, 1965.-С.7-26.

Веклич М.Ф. Палеоэтапность и стратотипы почвенных формаций позднего кайнозоя. – Киев: Наук. думка, 1982. – 212 с.

Веклич М.Ф. Палеоэтапность и стратотипы почвенных формаций позднего кайнозоя. – Киев: Наук. думка, 1982. – 212 с.

Веклич М.Ф. Стратиграфия лессов Украины // Советская геология. – №6. – М., 1965. – С. 35–53.

Веклич М.Ф. Этапы образования позднекайнозойских речных долин Украины // Речные системы и мелиорация.-Новосибирск: Изд-во АН СССР,1977.-Ч.1.-С.23-26.

Величко А.А. К вопросу о обследовательности и принципиальной структуре главных климатических ритмов плейстоцена // Вопросы палеогеографии плейстоцена. – М.: Наука, 1981 – С. 220–244.

Величко А.А. Климаты в геологическом прошлом Земли // Климаты Земли в геологическом прошлом. – М.: Наука, 1987. – С. 5–43.

Величко А.А. Лесс, перигляциал и палеолит на территории Русской равнины // Лесс–перигляциал–палеолит на территории Средней и Восточной Европы. – М., 1969. – С. 405–438.

Величко А.А. Природный процесс в плейстоцене. К IX конгрессу ИНКВА. – М.: Наука, 1973. – 256с.

Вернадский В.И. История минералов земной коры. Т.ІІ, ч.1, вып.1. История природных вод. – Л., 1933.

Вольдштедт П. Проблемы террасообразования // Вопросы геологии четвертич-ного периода.-1955.-С.197-208.

Воскресенский С.С. Динамическая геоморфология. Формирование склонов.-М.: Изд-во Моск. ун-та, 1971.-228с.

Втюрин Б.И. Подземные льды СССР. – М.: Наука, 1975.

Гвоздецкий Н.А. Карст. Природа мира. – М.: Мысль, 1981. – 214 с.

Гвоздецкий Н.А. По Зрубежной Європе. – М., 1970.

Гвоздецкий Н.А. Проблемы изучения карста и практика. – М., 1972.

Герасимов И.П. О движении почвенно-грунтовых масс на склонах // Почвоведение.-1941.-№7-8.

Герасимов И.П. О движении почвенно-грунтовых масс на склонах // Почвоведение,1941.-№7-8.

Геренчук К.І. Геоморфологічні спостереження на Сансько-Дністровському межиріччі // Геогр. зб.-1956.-Вип.1.-С.14-22.

Геренчук К.І., Демедюк М.С., Зденюк М.В. До четвертинної палеогеографії Сансько-Дністровського межиріччя // Палеогеограф. умови території України в пліоцені і анторпогені.-Київ:Наук.думка,1966.-С.5-19.

Гожик П.Ф., Аверіна О.Л. Алювіальні відклади головних річкових систем УРСР // Басейни річок платформеної частини.-Київ, 1969.

Горецкий Г.И. Великие пра-реки антропогена Русской равнины // Матер. Всесоюзн. Совещ. по изуч. четвертичн. периода.-М.: Изд-во АН СССР, 19612.-Т.1.-С.116-121.

Горецкий Г.И. Генетические типы и разновидности перигляциальной формации // Материалы по генезису и литологии четвертичных отложений.-Минск: 19622.

Горецкий Г.И. О перигляциальной формации // Бюлл. Комиссии по изучению четвертичного периода. – 1958. – №22.

Горецкий Г.И. Основные проблемы палеопотамологии антропогена // Бюлл. Комис. по изуч. четвертич. периода.-1974.-№42.

Горецкий Г.И. Особенности палеопотамологии ледниковых областей.-Минск: Наука и техника, 1980.-288с.

Горшков С.П. Отличие состава нормального и перигляциального аллювия // Докл АН СССР.-1966.-Т.168.-№3.-С.643-646.

Гофштейн И.Д. Геоморфологический очерк Украинских Карпат.–Киев: Наук. думка, 1995.–87с.

Гофштейн И.Д. К истории долины верхнего Днестра // Докл. АН СССР.-1958.-Т.120.-№1.-С.159-161.

Гофштейн И.Д. Неотектоника верхнего Приднестровья // Бюллетень комиссии по изучению четвертичного периода.-1960.-№29.-С.81-90.

Гофштейн И.Д. Неотектоника Карпат.–Киев: Изд-во АН УССР, 1964.–182с.

Гофштейн И.Д. О педиментах в Польско-Словацких и Украинских Карпатах // Геоморфология.–1985б.–№2.–С.70-78.

Гофштейн І.Д. Неотектоніка і морфогенез Верхнього Придністровя.-Київ: В-во АН УРСР, 1962.-131с.

Гофштейн І.Д. Про поверхні вирівнювання Передкарпаття в межах басейну Дністра // Доп. АН УРСР.-1960.-№12.-С.1627-1630.

Девис В. Геоморфологические очерки. – М., 1962.

Демедюк М.С. Водно-льодовикові долини Передкарпаття // Доп. АН УРСР.-1969.-№8.-Серія Б.-С.681-685.

Демедюк М.С. Гляціодислокації у північно-західній частині Передкарпаття // Доп. АН УРСР.- 1964.-№12.-С.1629-1631.

Демедюк М.С., Демедюк Ю.М. Особливості літології відкладів дністровського льодовикового комплексу Передкарпаття // Геол. журн.-1995.-№2.-С.47-51.

Демедюк Н.С. Древние поверхности выравнивания Украинских Карпат // Геоморфология.–1982.–№3.–С.36-44.

Демедюк Н.С. Корреляция древних ледниковых комплексов Предкарпатья и северных склонов Карпат // Стратигр. и коррел. морских и континент. отложений Украины.-Киев: Наук. думка, 1987.-С.26-37.

Демедюк Н.С. Литологические особенности голоценовых аллювиальных галечников Предкарпатья // Материалы по четвертичному периоду Украины. К ІХ Конгрессу INQVA .-Киев: Наук. думка,1974.-С.228-246.

Демедюк Н.С. О строении плиоцен-четвертичного покрова Предкарпатья // Доклады и сообщения Львов. отдела Географ. об-ва УССР.-Львов,1966.-С.53-59.

Демедюк Н.С. Поверхности выравнивания Украинских Карпат и их предгорий // Studia Geomorphologica Carpatho-Balkanica. Vol XVI, 1983.–S.3-14.

Демедюк Н.С., Демедюк Ю.Н. Днестровский ледниковый комплекс Пред-карпатья.-Киев,1988.-56с./ Препринт Ин-та геол. наук АН УССР; 88-27/.

Демедюк Н.С., Сокуров С.А. Аномально-высокие мощности аллювия в предгорной части долины Днестра и использование их при поисках солей // Материалы по четвертичному периоду Украины. К ІХ Конгрессу INQVA .-Киев: Наук. думка, 1974.-С.259-265.

Демедюк Н.С., Стельмах О.Р. Соотношение ледниковых и речных образований Сан-Днестровского междуречья.-Киев,1980.-43с. / Препринт Ин-та геол. наук АН УССР; 80-12/.

Докучаев В. Материалы к оценке земель Полтавской губернии. Изд-во Полт. губ. земства. СПб, 1894

Докучаев В.В. Способы образования речных долин Европейской России.-СПб,1878.

Достовалов Б.Н., Кудрявцев В.А. Мерзлотные физико-геологические процессы и явления.VI-II, солифлюкция, оползни, обвалы, оплывы, лавины // Общее мерзлотоведение.-Изд-во МГУ, 1967.

Достовалов Б.Н., Кудрявцев В.А. Общее мерзлотоведение. – М.: Изд–во Моск. ун–та, 1967.

Дублянский В.Н. Пещеры Крыма. – Симферополь, 1977.

Ершов Э.Д. Общая геокриология. – М.: Недра, 1990. – 560 с.

Ефремов В. Сходство и различие в форме, строении и способе образования оврагов, балок и речных долин // Тр. о-ва испыт. прир. при Харьковском ун-те, 1889.-Т.29.

Жигарев Л.А. Причины и механизмы развития солифлюкции.-М.:Наука.-1967.

Зденюк М.В. Матеріали до палеогеографії Сансько-Дністровського межиріччя // Вісник Львів. ун-ту.-Серія географ.-Вип.3.- Львів, 1965.-С.61-64.

Зденюк М.В. Споро-пилковий аналіз торфовища в басейні р.Вишні // Вісник Львів. ун-ту.-Серія географ.-Вип.4.-Львів,1966.-С.50-52.

Золотарёв Г.С. Опыт классификации гравитационных движений горных пород на склонах в инженерно-геологических целях // Уч. Зап. МГУ.-Сер. геол.- 1956.-№176.

Зубаков В.А. Классификация и номенклатура речных террас.-М.: Изд-во Ан СССР,1960.-20с.

Иванова И.Н. Микростроение межледникового и перигляциального аллювия // Изв. АН СССР.- Сер. геол.-1978.-№3.-С.82-90.

Калесник С.В. Общая гляциология. – Л., 1939.

Калесник С.В. Очерки гляциологии. – М.: Географиз, 1963. – 551 с.

Каплина Т.Н. Криогенные склоновын процессы.-М.: Наука.-1965.

Карташов И.П. Основные закономерности рельефообразующей деятельности рек // Методы геоморфологических исследований.-Новосибирск.-1967.-С.86-91.

Карташов И.П. Фации, динамические фазы и свиты аллювия // Изв. АН СССР.- Сер. геол.-1961.-№9.-С.77-90.

Кастере Н. Моя жизнь под землей. – М., 1974.

Кинг Л. Морфология Земли. – М.: Прогесс, 1967. – 559 с.

Кравчук Я.С. Геоморфология Пригорганского Предкарпатья // Автореферат диссертации на соискание учёной степени кандидата географических наук.-Львов, 1971.-18с.

Кравчук Я.С. Геоморфологія Передкарпаття.- Львів: Меркатор, 1999.-188с.

Кравчук Я.С. Деякі питання генезису та віку поверхонь вирівнювання Радянських Карпат // Вісник Львів. ун-ту. Сер. географ.- 1975.- Вип. 9.-С.93-98.

Кравчук Я.С. Деякі питання генезису та віку поверхонь вирівнювання Радянських Карпат // Вісник Львів. ун-ту. Сер. географ.–1975.–Вип. 5.–С.93-97.

Кравчук Я.С. Поверхні вирівнювання центральної частини Українського Передкарпаття // Вісник Львів. ун-ту. Сер. географ.- 1972.- Вип.7.-С.82-85.

Кравчук Я.С. Рельефообразующие процессы и их динамика в Украинских Карпатах и прилегающих территориях // Вісник Львів. ун-ту. Серія географ. Вип. 14.–Львів,1984.–С.20-25.

Кригер Н.И. Террасовые ряды, методы их нахождения и перспективы практического использования // Материалы по инженерной геологии.-Металургиздат.-1951.-Вып.4.

Крокос В.И. Некоторые данные по геологическому строению террас южнорусских рек // Зап. Новороссийского общества естествоиспытелей природы.-Одесса.-1918.-Т.42.

Кудрявцев В.Я. Общее мерзлотоведение. – М.: Изд–во МГУ, 1978.

Лаврушин Ю.А. Аллювий равнинных рек субарктического пояса и перигляциальных областей материковых оледенений // Тр. геол. ин-та АН СССР.-1963.-Вып.87.-266с.

Лаврушин Ю.А. Опыт сравнительной характеристики, строения аллювия равнинных рек различных климатических зон, 1966.

Лаврушин Ю.А. Строение и формирование основных морен материковых оледенений. – М., 1973.

Лазаренко А.А. Литология аллювия равнинных рек гумидной зоны (на примере Днепра, Десны и Оки).-М.:Наука, 1964.

Ламакин В.В. Динамические фазы речных долин и аллювиальных отложений // Землеведение.-1948.-Т.ІІ (XLII).-С.154-187.

Ламакин В.В. О динамической классификации речных отложений // Землеведение.-1950.-Т.ІІІ (XLIII).-С.161-168.

Леваковский Н.А. Способ и время образования долин на юге России.-Харьков,1869.

Лессовый покров Земли и его свойства / под ред. Трофимова. – М.: Изд–во МГУ, 2000.



Личков Б.Л. Древние оледенения и великие аллювиальные равнины // Природа.-19302.-№10.

Личков Б.Л. О древнием оледенении и великих аллювиальных равнинах // Зап. Гос. гидрол.ин-та.-Л.-19311.-Т.4.

Лукашов К.И. Генетические типы и фации четвертичных отложений. – Минск,. 1955.

Лукашов К.И. Геология четвертичного периода. – Минск: Вышайшая школа, 1971. –399 с.

Лютцау С.В. К вопрсу о классификации речных террас // Сов. Геол.- 1964.-№5.

Макеев П.С. К вопросу об образовании речных аккумулятивных террас // Изв. Всесоюзн. геогр. об-ва.-1941.-Т.73.-№2.-С.237-244.

Маккавеев А.Н. О влиянии оледенения на строение речных долин.-М.: Изд-во МГУ.-Землеведение, 1980.-Н.С.-Т.13

Максимович Г.А. Основы карстоведения. – Т.І, Т.ІІ. – Пермь, 1963, 1969.

Марков К.К. Избанные труды. Проблемы физической географии и геоморфологии. – М., 1986.

Марков К.К. Основные проблемы в геоморфологии. – М.: Географиз, 1948.

Марков К.К. Шипы оледенения // Тр. Томск. ун–та. – Т.133. – 1956.

Мещеряков Ю.А. Структурная геоморфология равнинных стра.-М.: Наука,1965.-390с.

Мещеряков Ю.А. Структурная геоморфология равнинных стран.-М.: Наука,1965.-390с.

Мирчинк Г.Ф. По поводу термина «делювий // Академику Вернадскому, к 50-летию научной и педагогической деятельности.- Изв. АН СССР.-1936.

Москвитин А.И. Леднековые отложения // Методы изучения осадочных пород. – М.: Госгеолтехиздат, 1957.

Москвитин А.И. Опорные разрезы плейстоцена Русской равнины.– М.:Наука, 1976.–202 с.

Москвитин А.И. Стратиграфия плейстоцена Европейской части СССР. – М.: Наука, 1967. – 238 с.

Мурзаева В.Э. Новые данные по морфологии и эволюции склонов // Весн. Моск. ун-та.- Сер. геогр.- 1963.-№1.

Мурзаева В.Э. Новые данные по морфологии и эволюции склонов // Весн. Моск. ун-та. Сер. геогр.-1963.-№1.

Неспокойный ландшафт / ред. Д. Брансден и Дж. Дорнкемп. – М.: Мир, 1981. – 192 с.



Никитин С.Н. Строение речных долин средней России // Труды Гоел. Ком.-1884.-Т.1.-№2.

Николаев Н.И. О строении поймы и аллювиальных отложений // Вопр. теорет. и пирклад. геол.-1947.-№2.-С.17-33.

Никольская В.В. и др. К проблеме развития педиментов // Землеведение.-Изд-во МГУ.-1967.-Т.7(47).

Обедиентова Г.В. К теории формирования речных террас равнинных областей // Основные направления развития геоморфологической теории.-Новосибирск.- 1982.-С.99-101.

Общее мерзлотоведение / под ред. В.А. Кудрявцева. – М.: Изд–во Моск. ун–та, 1978. – 463 с.



Оппоков Е.В. К вопросу о способе и времени образования речных долин в области среднего Преднепровья // Ежегодн. по геол. и минер. России.- Новая Александрия.-1906.-Т.8.-Вып.3.

Оппоков. Е.В. Речные долины Полтавской губернии.-СПб.-1902.-Ч.1.

Оппоков. Е.В. Речные долины Полтавской губернии.-СПб.-19051.-Ч.2.

Павлов А.П. О рельефе равнин и его изменений под влиянием работы подземных и поверхностных вод // Землеведение.-1899.-Т.5.

Палиенко В.П. Влияние новейших движений земной коры на строение голоценовой террасы Верхнего Днестра // Материалы по четвертичному периоду Украины. К VII Конгрессу INQVA в США.- Киев: Наук. думка, 1965.-С. 262-269.

Палиенко В.П. О некоторых особенностях геологического строения пойменных террас Предкарпатья, обусловленных неотектоническими движениями // Материалы по четвертичному периоду Украины. К VIII Конгрессу INQVA.- Киев: Наук.думка, 1969.-С.198-209.

Палиенко В.П.О типах голоценового аллювия долины Днестра // Материалы по четвертичн. периоду Украины. К ІХ Конгрессу ONQVA.- Киев: Наук. думка, 1974.-С.247-258.

Пенк В. Морфологический анализ. – М.: Географиз, 1961.

Полянський Ю. Подільські етюди. Тераси, леси і морфологія Галицького Поділля над Дністром// Збірник Матем.-природопис.-лікар. секції Наук. товариства ім. Шевченка, т.20, 191с.

Полянський Ю. Подільські етюди: Збірник матем.–прир.–лікар. секції наук. Тов–ва ім. Шевченка. – Т. XX. – Львів, 1929. – 193 с.

Попов И.В. Движение пород со склонов // Инженерная геология.-М.: Госгеолиздат.-1951.

Проблемы поверхностей выравнивания.- М.: Наука, 1964.-219с.



Раскатов Г.И. Основные этапы формирования рельефа и новейшая тектоника Восточных Карпат в пределах СССР // Землеведение. Новая серия.–1957.–С.40-51.

Рухина Е.В. Литология ледниковых отложений. – Л.: Наука, 1977.

Рыжов Б.В. Десерпций. К генетической классификации склоновых образований // Проблемы геологии и палеогеографии антропогена.- Изд-во МГУ.-1966.

Сладкопевцев С.А. О тектонической интерпретации мощностей аллювия // Весн. МГУ.-1969.-№5.-С.113-115.

Сладкопевцев С.А. Развитие речных долин и неотектоника.-М.: 1973.-182с.

Сливка Р. Геоморфологія Вододільно-Верховинських Карпат.–Львів: Меркатор,2001.–152с.

Спиридонов А.И. Денудационные и аккумулятивные поверхности южного склона Украинских Карпат // Бюлл. Моск. о-ва испытателей природы. Отд. геол.–1952.–Вып.1.–С.12-20.

Спиридонов А.И. Флювиальные поверхности центральной части Украинского Предкарптья // Бюлл. Московского о-ва исп. природы. Отд. геологии.-1966.-Т.XLI(6).-С.115-123.

Тимофеев Д.А. Обзор новыз зарубежных работ по поверхностям выравнивания // Проблемы поверхностей выравнивания.-М.: Наука, 1964.

Тимофеев Д.А. Поверхности выравнивания суши.-М.: Наука, 1979.-270.

Тимофеев Д.А. Условия образования долинных педиментов // Вопросы морфогенеза в речных долинах.-Чита, 1968.

Тимофеев Д.А. Что такое долина? // Речные системы и мелиорация.-Новосибирск.: Изд-во АН СССР, 1977.-Ч.1,-С.23-26.

Тиндаль Дж. – Альпийские ледники. – М., 1866.

Троицкий С.Л. Современный антигляциализм. – М.: Наука, 1975. – 163 с.

Тронов М.В. Вопросы горной гляциологии. – М., 1954.

Трофимов А.М. Виды, характер и интенсивность движения обломочного материала по склонам // Геогр. сб. Казанск. ун-та.- 1967.-Вып. 2.

Трофимов А.М. Виды, характер и интенсивность движения обломочного материала по склонам // Геогр. сб. Казанск. Ун-та, 1967.-Вып2.

Тутковский П.А. Зональность ландшафтов и почв в Волынской губернии// Труды о-ва исслед. Волыни.-Житомир,1910.-Т.2.

Тутковский П.А. Ископаемые пустыни северного полушария.-М.,1910.

Тутковский П.А. Полесская безвалунная область, её особенности и причины её происхождения// Зап. Киевского об-ва естествоиспытателей,1905.-Т.19.

Уошборн А.Л. Мир холода. Геокриологические исследования. – М.: Прогресс, 1988. – 382 с.

Флинт Р.Ф. Ледники и палеогеография плейстоцена. – М., 1963.

Холмовой Г.В. Неоген-четвертичный аллювий и полезные ископаемые бассейна Верхнего Дона.-Изд-во Воронеж. ун-та, 1993.-100с.

Холмовой Г.В. О влиянии на строение аллювия различных стадий перигляциального режима // Бюлл. Комис по изуч. четвертич. пер.-1988.-№57.-С.90-100.

Холмовой Г.В. Стадии перигляциального режима и их отражение в строении аллювиальных свит ( на примере бассейна Дона) // Корреляция отложений, событий и процессов антропогена.-Кишинёв, 1986.-С.105-106.

Хруцкий С.В. Формирование речных террас в межледниковых и перигляциальных условиях // Автореф. дис. канд геогр. наук.-М.: Московский областной пед. ин-т, 1971.

Хруцкий С.В. Формирование речных террас в межледниковых и перигляциальных условиях // Автореф. дис. канд геогр. наук.-М.: Московский областной пед. ин-т, 1971.

Цись П.М. Геоморфологія УРСР.– Львів: Вид-во Львів. ун-ту, 1962.–223с.

Цись П.М. До типології і взаємодії морфоструктурних та морфоскульптурних елементів Українських Карпат // Вісник Львів. ун-ту. Серія географ.–Вип.5.–Львів, 1970.–С.51-53.

Цись П.М. Короткий геоморфологічний нарис Турківського району Львівської області та прилеглих територій // Вісник Львів. ун-ту. Серія географ.–№1.–Львів,1962.–С.23-33.

Чепулите В.А. О происхождении палеодолин // Новейшие результаты исследований по геологии Литовской ССР.-Вильнюс,1975.

Чирвинский В.Н. К истории Днепровской долины // Вісн.УРГРУ.-19311.-Вип.16.

Чичагов В.П. Особенности развития склонов гумидного типа // Геоморфология.- 1976.-Вып.1.-Мат-лы ВГО.

Чичагов В.П. Особенности развития склонов гумидного типа // Геоморфология, 1976.-Вып.1.-Мат-лы ВГО.

Шанцер Е.В. Аллювий равнинных рек умеренного пояса и его значение для познания закономерностей строения и формирования аллювиальных свит // Тр. Ин-та геол. наук АН СССР.-1951.-Сер. геол.-Вып.135.-С.1-274.

Шанцер Е.В. Аллювий равнинных рек умеренного пояса и его значение для познания закономерностей строения и формирования аллювиальных свит // Тр. Ин-та геол. наук АН СССР.-Сер. геол.-Вып.135.-С.1-274.

Шанцер Е.В. Генетические типы четвертичных отложений // Краткое полевое руководство по комплексной геологической съёмке четвертичных отложений.-М.:Изд-во АН СССР, 1957.

Шанцер Е.В. О принцыпах генетической классификации континентальных осадочных образований // Генезис и кассификацмя осадочных пород.-М.: Наука, 1968.

Шанцер Е.В. Очерки учения о генетических типах континентальных осадочных образованиях.-М.:Наука, 1966.

Шанцер Е.В. Склоновый смыв как фактор морфогенеза и литогенеза суши // Генезис и литология континентальных и антропогеновых отложений.-М.: Наука, 1965.

Шанцер Е.В. Типы аллювиальных отложений // Вопросы геологии антропогена.: Москва, 1961.-С. 188-199.

Шанцер Е.В., Лаврушин Ю.А. Главнейшие закономерности строения и формирования основных морен материковых отложений // Основные морены материковых оледенений. Материалы международного симпозиума. – М., 1978.

Шумский П.А. Энергия оледенения и жизнь ледников. – М., 1947.

Щукин И.С. Опыт генетической классификации форм рельефа // Вопр. геогр.- 1946.-Вып.1.

Щукин И.С. Опыт генетической классификации форм рельефа // Вопр. геогр. 1946.-Вып.1.

Якуч Л. В подземном царстве. – М., 1963.

3. Перелік рекомендованих підручників, методичних та дидактичних матеріалів.


4. Критерії успішності.

Знання напрямків, основних етапів становлення геоморфології, палеогеографії як науки, їх сучасний стан


5. Засіб діагностики успішності навчання.

Оцінювання результатів виконання практичних робіт, іспит.



Автори ________________________ / Дмитрук Р. Я., Яцишин А. М./

(підпис) (прізвища та ініціали)

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет