Сабақ: 6 Бөлім: Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. Мектеп: Күні



Дата08.11.2022
өлшемі97.33 Kb.
#464245
түріСабақ
10- ҚГБ Қазақ тілі №6


«Тексерілді» _______Директордың бейіндік оқу жөніндегі орынбасары
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

САБАҚ:6
Бөлім: Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет.

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10 «а»

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Тамыры терең мәдениет. Өркениет (7, 8-сабақтар)

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты

10.2.3.1 көпшілікке арналған мақаланың құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау;
10.2.1.1 ә



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:
Мақаланың құрылымы мен рәсімделуін біледі;


Оқушылардың басым бөлігі;
Жанрлық ерекшелігіне талдайды,
Оқушылардың кейбірі:
Тілдік амалдарын анықтайды;

Тілдік мақсаттар

Пән ерекшелігіне сай лексика мен терминдер:өркениет, мәдениет.
Диалог пен жазылым үшін қажетті тіркестер: менің ойымша ..., автордың ойынша ..., мен ... ойлаймын т.б.

Құндылықтарды дарыту

Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:

  • Тіл мен мәдениет

Жалпы адамзат құндылығы:

  • Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет;

  • Ынтымақтастық;

  • Жауапты азаматтық позиция;

  • Отбасы мүшелеріне, құндылықтарға деген құрмет;

  • Өмір бойы білім алу.

Сабақ мазмұны арқылы жеке/жұпта/топта жұмыс жасау, өзінің, өзгенің оқуына жауапкершілікпен қарау, сонымен бірге адамгершілік, отбасылық, ұлттық құндылықтар оқушы бойына сіңіріледі.

Пәнаралық байланыс




Ақпараттық- коммуникациялық технологияларды қолдану

Ақпаратты іздеу,таныстырылым жасау.

Осыған дейін меңгерілген білім




Жоспар

Сабақтың кезеңі

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөз
дер

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Сабақтың басы


5 минут

Сабақтың ортасы


25 минут



І. Ұйымдастыру кезеңі.

  • Жаңа сабақтың мақсаты мен бағалау критерийін таныстырады

1.
Мұғалім оларды сырттан бақылап, бағыттаушы сұрақтар қою арқылы пікірталасты қажетті арнаға бұрып отырады.

Мұғалім жетекшілігімен жүргізілетін жазылым

Дереккөздерді табуға бағыттайды.

Үй тапсырмасын орындауға нұсқаулық беріледі



Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру


Қымбатты жас дос, бүгінгі сабақты көтеріңкі көңіл күймен бастау үшін «Жүректен жүрекке» ойынымен бастайық. Барлығымыз шеңбер бойымен тұрып, бір-бірімізбен алақандарымызды түйістіреміз. Әр оқушы жанында тұрған сыныптасына қарап, есімінің бас әрпінен басталатын игі тілегін айтады.
Оқылым алды тапсырма

Мәдениет деген не? Өркениет деген не?


Екеуінің айырмашылығы мен ұқсастығы қандай?

Өркениет

айырмашылығы

Мәдениет

2-тапсырма, 47-бет. Мәтінді оқып, мәтіннің жанрлық ерекшелігіне талдау жасаңдар.

Мәтіннің тақырыбы




Мәтіннің бағытталған аудиториясы




Мәтіндегі терминдер




Мәтіндегі тақырыпқа қатысты ұғымдар




Тілдік оралымдар




3-тапсырма, 48-бет. Мәтінге сүйеніп, төменде берілген кестені толтырыңдар.

Бұрыннан білемін

Менің ойлағаныма қайшы, кереғар

Мен үшін жаңа ақпарат

Білгім келеді















50-бет. 3-тапсырма. БАҚ, энциклопедиялық, ғылыми-көпшілік ақпарат көздерінен мәдениет және өркениетке қатысты мәліметтерді «Уақыт тізбегіне» салыңдар


ҚБ.Бас бармақ
ҚБ.Мұғалімнің кері байланысы

ҚБ. «Бағдаршам»




Дескриптор:
Мәтінді оқып, мәтіннің жанрлық ерекшелігіне талдау жасайды.
Мәтінге сүйеніп, төменде берілген кестені толтырады

ҚБ.Өзара бағалау



Таныстырылым

Ж.Қ.Балтабаева, Е.О.Арын, Г.Ы.Әбдіраман


Қазақ тілі. 10-сыныпқа арналған оқулық. –Алматы: Атамұра, 2019.
Ж.Қ.Балтабаева, Е.О.Арын, Г.Ы.Әбдіраман
Қазақ тілі. 10-сыныпқа арналған оқулық. –Алматы: Атамұра, 2019.

Сабақты бекіту

Сабақтың соңы


5 минут




Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет