Сабақ жоспары
Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Татен М.С.
|
|
Пән/Сынып:
|
5 сынып
|
|
Күні:
|
|
|
Тарау немесе бөлім атауы:
|
5.1В Натурал сандардың бөлінгіштігі
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Натурал сандардың
бөлгіштері мен еселіктері
|
|
Оқу мақсаты:
|
5.1.1.5.натурал сандардың бөлгіштері мен еселіктерінің анықтамаларын білу;
|
|
Бағалау критериі:
|
-натурал санның бөлгіштері мен еселіктерін анықтайды;
-сандардың ортақ бөлгіштерін табады;
-сандардың ортақ еселіктерін табады.
|
|
Саралап оқыту тапсырмалары
|
|
Ұжымдық жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;
Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату
|
Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма)
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету
Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;
Тапсырмалардың жауаптарын жазу.
|
Жеке жұмыс
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы
|
|
Уақыты
|
Кезең дері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
2 минут
|
Ұйым дастыру
|
Сәлеметсіздерме!
Бүгін, Натурал сандардың
бөлгіштері мен еселіктері тақырыбын қарастырамыз
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
натурал сандардың бөлгіштері мен еселіктерінің анықтамаларын білу;
натурал сандардың бөлгіштерін табу;
натурал сандардың еселіктерін табу.
Ұйымдастыру сәті
Үй жұмысын тексеру
«Сандарды бейнеле» әдісі арқылы топтарға бөлу және сыныптағы психологиялық ахуалды жақсарту және топтарға бөлінеді. Әр топ өздеріне берілген сандарды дене мүшелерімен,қимылымен бейнелеп, көрсетеді
|
|
|
|
|
8 мин
|
Жаңа сабақ
|
«Конверт-сұрақ» әдісі оқушыларды сыни ойлауына ықпал етеді. Мұнда әр бала, өз ойын айтып,шығармашылығын қалыптастырады. Ол дегеніміз – бала бұрын тек тыңдаушы болса, енді ізденуші, өз ойын дәлелдеуші, ұйымдастырушы рөлін атқарады. Сын тұрғысынан ойлау қабілеттері сабақ үстіндегі проблемалық сұрақтарды шешу кезінде, бір сұраққа бірнеше нұсқада жауап берумен және ситуациялық жағдайлардан жол тауып шығу әрекеттерінен байқалады.
Сұрақтар:
Қандай сандармен жұмыс жасаймыз? (Біз натурал сандармен жұмыс жасаймыз)
Ол қандай сандар? (Заттарды санауда қолданатын сандар: 1,2,3,4,5,6, …, 10, 11, …, 100, 101,…натурал сандар деп аталады)
Жұп сандар дегеніміз?
Тақ сандар дегеніміз?
Бөлгіштері дегеніміз не? (Оқушылар анықтамасын тұжырымдап, мысалдар келтіреді: 6:2=3, 2)
Еселі дегеніміз не ? (Оқушылар бұл түсінікпен таныс еместігін айтады)
Оқушылар сабақтың мақсатын құрайды.
Мұғалім жауаптың дұрыстығын айтып, сабақтың мақсаты мен жетістік критерийлерімен танысуды ұсынады.
Жаңа сабақ. https://youtu.be/tbH8WmmieRM сайтынан видео сабақ |
Сұрақтарға жауап береді
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады
|
Достарыңызбен бөлісу: |