Сабақ жоспары Пән: Қазақ тілі Т2



Дата29.11.2023
өлшемі148.94 Kb.
#484837
түріСабақ
1-3-8 Менің кітапшам


Білім беру ұйымы:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 3 «Менің отбасым және достарым»

Педагогтің Т.А.Ә.




Күні :




Сынып:1

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тықырыбы: Менің кітапшам

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.1.1* сөйлеу барысында танысу, өзі туралы айту және затты сипаттау үшін сөздер мен сөз тіркестерін дұрыс қолдану;
1.3.4.1* мұғалімнің қолдауымен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар (кім? не? қандай? қанша?) қою және қысқаша жауап беру;
1.5.1.5* мұғалімнің қолдауымен сөз тіркестері/сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін дұрыс қолдану.

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: өткен бөлім бойынша негізгі сөздік қорды тірек суреттер бойынша атай алады, қарапайым сұрақтарға үлгі бойынша жауап бере алады, тапсырмаларды мұғалімнің қолдауымен орындай алады.
Оқушылардың басым бөлігі: 3-бөлімдегі негізгі материалды жақсы түсінеді, үйренген үлгі бойынша айта алады, дәптердегі тапсырмаларды жеңіл орындай алады.
Кейбір оқушылар: 3-бөлім бойынша өткен материалды өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады, дәптердегі тапсырмаларды өз бетінше орындай алады

Сабақтың кезеңі/
уақыт

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(7 минут)

Сәлемдесу ,түгелдеу.
2.«Көңіл-күй аралы» стратегиясы
-Ал, балалар сендердің сабақ басындағы көңіл-күйлерің қандай?

Сабақтың басындағы көңіл-күйлерін дөңгелекшелерге смайлдарды салу арқылы көрсетеді.








Қызығушылықты ояту.
1)Сөз бен суретті сәйкестендір.

Іні қарындас,сіңлі әке ата әпке аға ана әже
2)Іс –қимылды суретпен сәйкестендір

Мен доп ойнаймын



Ол шаңғы тебеді



Мен сурет саламын



Мен доп ойнаймын



Ол велосипед тебеді



Сабақтың тақырыбын, мақсатын айту.



Слайд



Сабақтың ортасы
(8-42 минут)



№3 дәптермен жұмыс жүргізеді.
1-тапсырма. Суретке қара.Жаз.
Мұғалім карточкалар бойынша 1-ден 10-ға дейінгі сандарды қайталату, оқушыларға хормен, жеке-жеке санату, оқушыларға карточкалар-ды таратып беріп, ретімен тұру арқылы қайталату сияқты жұмыс түрлерін ұйымдастырады .
2-тапсырма
Сұраққа жауап бер, Суретпен көрсет.
Сен неше жастасың?
Сергіту сәті
3-тапсырма: Сұраққа жауап бер. Белгіле.
Сенің досың неше жаста?
Оқушылардың «жаста» сөзін дұрыс қолдана алуларына көңіл бөледі.
4- тапсырма.
Суретке қара. Сұраққа жауап бер.Жаз.
Ол неше жаста?
-Қыздың қолыңда неше шар?Қане санайық!
5-тапсырма: Сұраққа жауап бер. Суретін сал.
Сен не істейсің?
6-тапсырма.Сәйкестендір
7-тапсырма.Сандарды қайтала. Боя.

Суретке қарап, берілген ана, ата сөздерінде түскен әріптердің орнына а әрпін жазу арқылы толықтырады.
ана. ата
2-тапсырмада оқушылар 1-ден 10-ға дейін санайды, карточкалар бойынша сандарды қайталайды

Тапсырма бойынша сұраққа жауап береді.


Мен алты жастамын.
Сергіту сәтін орындайды.
3-тапсырмада сұраққа жауап береді.
Менің досым ... жаста.
я болмаса
Ол .... жаста.

4-тапсырмадағы берілген суретке қарап, сұраққа жауап береді.


1-сурет: Ол 7 жаста.
2-сурет: Ол 3 жаста.
3-сурет: Ол 2 жаста.
4-сурет: Ол 5 жаста.
7 , 3,2, 5 деп жазады.
Сұраққа жауап береді. Дәптерге суретін салады. Мысалы:
Мен доп ойнаймын.
Деп доптың суретін салады.
Оқушылар сурет бойынша берілген сөздерді қайталайды, содан кейін оларды отбасы және мектеп ұяшықтарымен сызықпен сәйкестендіреді




Дескриптор
-сұраққа жауап береді;
- тілдік нормаларды сақтайды
-сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтайды

Дескриптор
-сұраққа жауап береді;
- тілдік нормаларды сақтайды-сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтайды




№3 жұмыс дәптері


4бет




5бет

суреттер
6 бет


7бет



Сабақтың соңы
(3 минут)



Рефлексия «Көңіл-күй аралы» стратегиясы
Оқушылар смайлдар арқылы көңіл-күйлерінің сабақтың басындағымен салыстырғанда, сабақ соңында қаншалықты өзгергендігін көрсетеді.




Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет