«САРСЕН АМАНЖОЛОВ АТЫНДАҒЫ ШЫҒЫС ҚАЗАҚСТАН УНИВЕРСИТЕТІ» КЕАҚ
ЖОҒАРЫ КОЛЛЕДЖІ
Педагогтың сабақ жоспары
.
(сабақ тақырыбы)
Модуль /пән атауы Бейнелеу өнерінің мазмұны, мақсаттары мен міндеттері және оны әдістері туралы білімді меңгеру
Дайындаған педагог Бекмукамет М
2023 жылғы "30" қазан
1.Жалпы мәліметтер
Курс, оқу жылы, топ ДО3Б(11)
Сабақ типі жаңа білім беру
2. Мақсаты, міндеттер
Бейнелеудің дәстүрден тыс әдістері адамның әсіресе мектеп жасына дейінгі балалардың шығармашылық ойы мен қиялын дамытуда,шығармашылық белсенділігін аттыруда маңызының ерекшелігімен таныстыру. 2.1 Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі
2.2 Оқыту нәтижесі:
1) барлық берілген тапсырмаларды орындай алады
2.3 Бағалау өлшемдері:
1) Студенттердің белсенділігінің болуы;
2) Тапсырмаларды дер кезінде орындау сонымен қатар сапалы орындап шығу.
3) Тиянақтылық, ұжымшылдық, белсенділіктің ескерілуі.
3. Сабақты жабдықтау
3.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер оқулықтар, ноутбук, түрлі-түсті бояулар, қағаздар т.б.
3.2 Техникалық құралдар, материалдар телефон, ноутбук
4. Студентермен «Көңілді амандасу» «Ыстық алақан» әдісі (музыка әуен ойнайды)
Нұсқау: - шеңбер жасап отырып, қасында отырған адамға қарап көңіл көтеретін бір сөз айту.
Мысалы: сен бүгін өте әдемісің, көйлегің қандай әдемі...
4.1. Сабақтың барысы. Лекция түсіндіру жұмыстарын жүргізу.
4.2 Өткен тақырыптар бойынша талдау жүргізу. «Қар қиыршығы» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру, талдау жасау.
Сергіту сәті: «Көңілді әуен»
4.3 «Ашық микрофон» әдісі
Студенттер қолдарына микрофон ұстап, өткен сабаққа байланысты немесе үй жұмысына байланысты сұрақ қояды, екінші оқушы жауап береді.
4.4 Өзіндік жұмыс:
1-топ Сурет салудың әр түрлі әдіс тәсілдерін атап талдау жасау.
2-топ Ересек топтарда дәстүрден тыс сурет салу түрлері
3-топ
«Бір сөзбен» әдісін пайдаланы отырып сабақты қорытындылайды. «Бір сөзбен» әдісі –берілген 12 сөздің ішінен өздерінің бүгінгі сабақтағы жағдайларыңды сипаттайтын бір сөзді таңдаймыз және түсіндіріп өтеміз. Төзімділік қуаныш шабыт ашу қанағаттану рахаттану алаңдау зерігу тыныштық сенімділік сенімсіздік еңбексүйгіштік.
5. Сабақ бойынша рефлексия
«Бағдаршам» әдісі арқылы рефлексия жасау.
Үй тапсырмасы
Тақырыпқа байланысты дидактикалық ойын дайындау.
Қосымша материалдар жинақтау. Презентациямен жұмыс жасау.
1.Бейнелеу тапсырмаларын шешу теориясы- БТШТ (ТРИЗ)
2. Сабақ жүргізу кезінде төмендегі ережелерді атқару керек.
3.
Достарыңызбен бөлісу: |