«
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.1А Құқық түсінігі
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 9
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақ тақырыбы
|
Құқық дегеніміз не және ол қоғамдық қатынастарға қалай әсер етеді?
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
9.1.1.1 Әлеуметтік нормалар жүйесінде құқықтың ұғымы мен ролін түсіндіру
|
Сабақ мақсаттары
|
Құқық, әлеуметтік норма ұғымдарының мағынасын анықтап, құқықтың қо,амдыө қатынастардағы ролін көрсету.
|
Бағалау критерийлері
|
ауызша және жазбаша түрде тиімді қарым-қатынасты жүзеге асырады;
білімді игереді, алған білімді жариялайды;
құқықтық мәселелер мен жағдайларға талдау жүргізеді және өзіндік баға береді;
құқық, мораль, әлеуметтік норма, заң, құқықтық мемлекет ұғымдарының мағынасын анықтайды;
құқықтық және моралдік норманың айырмашылықтары мен байланыстарын анықтайды;
құқықтық мемлекеттің белгілерін анықтайды;
құқықтық мәдениеттің маңызын түсінеді;
|
Тілдік мақсаттар
|
Құқықтық нормалар жүйесінде құқықтың ұғымы мен ролін түсіндіреді (оқылым және айтылым дағдылары).
Венн диаграммасын толтырады (жазылым дағдылары)
Пәнге тән лексика мен терминология:
мораль
әлеуметтік норма
құқықтық норма
заң
құқықтық мәдениет
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
Құқық дегеніміз...
Мен...деп ойлаймын
Құқықтық норманың моральдық нормалардан айырмашылығы/ұқсастығы ...
Құқықтық мәдениетті қалыптастыру маңызды, себебі...
|
Құндылықтарды дарыту
|
Құрмет
Азаматтық жауапкершілік
Патриотизм
|
Пәнаралық байланыстар
|
Қазақстан тарихы, Дүние жүзі тарихы
Бұл пәндерден мемлекет ұғымы мен мемлекет типтерін еске түсіреді
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Берілген Интернет ресурстармен қажетті ақпаратты іздеу және өңдеу дағдылары
|
Бастапқы білім
|
Оқушылар бұған дейін тарих курсынан алған білімдеріне және күнделікті өмірдегі іс тәжірибелері мен медиа жаңалықтарының әр түрлі көздерінен берілетін адам құқығы жайлы ақпараттарға сүйенеді.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын құру үшін
«Құрбыңа күн шуағындағы сөздерден басталған бір ауыз тілек айт» деген әдісті қолдану.
«Бағдаршам» әдісі арқылы оқушыарды 3 топқа бөлу
Мұғалім. «Миға шабуыл» әдісін қолданып, оқушыларға келесі сұрақ қою:
«Мен бұл пәннен нені күтемін?»
Дескриптор: Мұғалім пәннің негізгі мақсатымен, ерекшеліктерімен таныстыра келе, оқушылардың өздерінен сұрақ қою арқылы талқылау ұйымдастырады
|
ҚР Конституциясы. А. 2017
Адам.Қоғам. Құқық. Оқулық. А.2012
|
Сабақтың ортасы
8 мин
10 мин
12 мин
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |