МОДУЛЬ БОЙЫНША САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Курс:
|
3
|
Топ:
|
Т-21
|
Сабақ нөмірі
(жұп)
|
21
|
Мамандығы-біліктілігі:
|
1218000 «Тамақ өнеркәсібі кәсіпорындарының жабдықтары»
1218033 «Жабдықтарды пайдалану және жөндеуші технигі»
|
Модульдің атауы:
|
«КМ 04. Шикізат дайындау және ұннан дайындалатын, аспаздық және жекелеген жартылай дайын өнімдер дайындау»
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Торттар мен пирожное өндірісіндегі толассыз желілер.
|
Өткізілген күні:
|
24.02.2022ж.
|
Ұзақтығы:
|
2 сағат (90 мин)
|
Өткізу орны:
|
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің ШЖҚ «Сервис және туризм колледжі» МКК
|
Сабақтың мақсаттары:
|
Білімділік: Торттар мен пирожное өндірісіндегі толассыз желілердегі жабдықтармен танысу.
Дамытушылық: Тақырыптың мәні мен мазмұнын ашу. Теорияда алған білімдерін күнделікті өмірде және жұмыста қолдануға дағдылау.
Тәрбиелік: Білім алушылардың дағдыларының, көзқарастарының қалыптасуын дамыту және жетілдіру
|
Күтілетін нәтижелер:
|
Теориялық материалды зерделеу және макарон өнімдерін кептіру жұмыстары бойынша практикалық дағдылар мен іскерліктерді пысықтау
|
Сабақ типі:
|
Практикалық
|
Оқыту әдістері, әдістемелік тәсілдер, педагогикалық техника, педагогикалық технологиялар:
|
Көрнекі-иллюстрациялық (презентация), ішінара-іздестіру (зерттеу жұмысы), оқытушының жетекшілігімен жүргізілетін оқу жұмысының әдістері, өзіндік оқу жұмысының әдістері.
|
Қажетті жабдықтар мен құралдар:
|
ДК, смартфондар, гаджеттер, презентациялық материалдар, дидактикалық материалдар, интерактивті оқыту құралдары
|
Қосымша
дереккөздер
(әдебиет):
|
Цыганова Т.Б. Технология хлебопекарно производство, -М.: Колос, 2003
Кошевой Е.П. Практикум по расчетам технологического оборудование пищевых производств, - СПб,: ГИОРД, 2002
Хромеенков В.Н. Технологические оборудование хлебозаводов и макаронных фабрик / В.Н. Хромеенков. - СПб,: ГИОРД, 2002
Медведев Г.А. Технология макаронного производства, - М,: Колос 2004
|
Оқытушымен байланыс ақпараты:
|
Оқытушының аты-жөні, тегі:
Тәукебаева Балғын Базарханқызы
|
Тел.: 8 778 246 92 44,
E-mail: balgyn.taukebaeva.95@mail.ru
|
Сабақ жоспары
|
Сабақ барысы
|
Уақыты (минут)
|
Оқытушының іс-әрекеті
|
Білім алушылардың іс-әрекеті
|
Оқу ресурстары мен материалдары
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
1. Ұйымдастыру кезеңі
|
5
|
Сәлемдесу. Аудиторияның дайындығын тексеру. Студенттердің қатысуын тексеру.
Сабақтың мақсаты мен мазмұнымен және жұмыс кезеңдерімен танысу
|
Оқу материалдарын дайындау
|
Топтың оқу журналы, қатысу тізімдемесі
|
2. Білім алушыларды негізгі кезеңдегі жұмысқа дайындау
|
5
|
Біілм алушыларды жаңа тақырып бойынша жұмыс кезеңдерімен таныстыру
|
Білім алушылар тақырып бойынша зерттелетін сұрақтарды жазады
|
ДК, интерактивті тақта; презентациялық материалдар
|
3. Жаңа білім мен қызмет тәсілдерін қалыптастыру
|
30
|
Оқытушы мультимедиялық презентацияны қолдана отырып, пәннің мақсаттары туралы ақпарат береді.
|
Білім алушылар жаңа тақырыпты мұқият бақылап, қажетті жерлерін белгілейді.
|
ДК, интерактивті тақта; презентациялық материалдар, дәптерлер, қаламдар, қарындаштар
|
4. Зерттелген оқу материалы бойынша білім алушылардың алғашқы білімдерін тексеру
|
10
|
Платонус платформасында мұғалім тапсырманы тағайындайды
1.Дәптерде сұрақтарды орындау
студенттердің зерттелген материалды игеруі үшін
|
Алынған ақпаратты пайдалана отырып, білім алушылар сұрақ қояды, бір-бірінің сұрақтарына жауап береді
|
ДК, смартфондар, гаджеттер, презентациялық материалдар
|
5. Жаңа білім мен қызмет тәсілдерін бекіту
|
15
|
Оқытушы білім алушылардың зерттелген материалды меңгеруін тексереді
|
Алынған ақпаратты пайдалана отырып, білім алушылар кластерді толтырады
|
ДК, кластер және баспа түріндегі тест тапсырмалары, қаламдар
|
6. Білім мен қызмет тәсілдерін қолдану
|
15
|
Топтарға бөлу. Білім алушы оқытушы дайындалған жағдаяттық тапсырмалардан бір тапсырманы таңдайды және тапсырма бойынша жұмыс жасайды.
|
Білім алушылар топта алған тапсырманы талқылап, тәжірибелік тұрғыдан жауап іздейді
|
Жағдаяттық тапсырмалар
|
8. Білімді жинақтау және жүйелеу. Білім мен қызмет тәсілдерін түзету
|
5
|
Оқытушы білім алушылар орындаған тапсырмаларды талдайды, түзету енгізеді, қателер мен дәлсіздіктерді көрсетеді және түсіндіреді
|
Білім алушылар қажетті сәттерді мұқият тыңдайды және тіркейді
|
ДК, интерактивті тақта; презентациялық материалдар
|
9. Үй тапсырмасы туралы ақпарат
|
2
|
Кластер құру. Цыганова Т.Б. Технология хлебопекарно производство, -М.: Колос, 2003
|
Білім алушылар тапсырмасын мұқият тыңдайды және дәптерге жазады
|
ДК, интерактивті тақта
|
10. Сабақты қорытындылау және рефлексия
|
3
|
Өткізілген сабақты талдау. Білім алушыларды бағалау және рефлексия
|
Білім алушылар мұқият тыңдайды
|
Топтың оқу журналы
|