Сабақ өткізуші: математика пәні мұғалімі Бегайдарова Назгуль Серикбаевна Күні



Дата20.02.2023
өлшемі16.84 Kb.
#469821
түріСабақ
5 самоанализ


Мұғалімнің өзі өткізген сабағын талдау кестесі



Сабақ өткізуші: математика пәні мұғалімі Бегайдарова Назгуль Серикбаевна
Күні: 13.10.22
Сыныбы:7“А” сынып
Пәні: геометрия
Сабақтың тақырыбы: Үшбұрыш және оның түрлері
Сабақтың мақсаттары: 7.1.1.13 үшбұрыштың түрлерін ажырату;



Ескертпелер

Мұғалім пікірі

1


Сабақты жоспарлағанда оқушылардың қандай ерекшеліктері ескерілді?





Сабақты жоспарлай отырып, әр оқушының жеке дара ерекшеліктерін ескеріп, тапсырмалар құрастырылды. 

2


Сабақтың түрі қандай? Өткен сабақпен байланысы бар ма?





Сабақтың түрі – жаға сабақ.
Алдыңғы сабақта оқушылар квадрат теңдеудің түрін, оларды ажырата алуы, формуланы қоладана отырып, есептер шығара алуы.

3


Сабақта қандай міндеттер алға қойылды?





Негізгі міндет оқушыладың квадараттық теңдеудің формуланын дұрыс қолдануы.

4


Аталған міндеттерді шешуде сабақтың бұл түрі неге тиімді болды?





Сабақта қолданылған әдіс-тәсілдер: «Ойлан-топтас-бөліс» білімін жинақтап, ынтымақтаса отырып, өз ойларын еркін жеткізуге итермелейді. «Ойыңды жалғастыр» оқушылардың ойлау қабілеті дамиды.

5


Сабақ кезеңдерінің арасында байланыс болды ма? Уақыт тиімді пайдаланылды ма?





Әр кезеңнің тапсырмалары оқу мақсатына бағытталған, сабақ брысындағы оқушының іс-әрекетіндегі байланысы, мұғалімнің дұрыс бағыт-бағдар беруі, уақыттың тиімді пайдалана білуінен мұғалімнің кәсіби шеберлігі көрінді.

6


Жаңа тақырыпты ашуда оқытудың әдіс – тәсілдерінде қандай үйлесім болды? Әдіс – тәсілдерді таңдау себептерін түсіндіру.



Тақырыпты ашу мақсатында жоспарланған: «Қайталау оқу айнасы» әдісі оқушылар интербелсенді тақтада физика пәнімен байланысты есепті кестеде толтырды, «Ойлан-топтас-бөліс»әдісі арқылы жаңа тақырыпты меңгере алады.Заманауи әдіс тәсілдерді кеңінен пайдалана аламын, себебі қазірзі технология дамыған заманда ұялы телефондарды, ноутбуктерді мүмкіндіктерін оқушылар меңгерген,жақсы қолдана алады.

7


Оқушымен жеке жұмыс болды ма? Ол қалай ұйымдастырылды? Неліктен?





Оқушылардың жеке жұмысын ұйымдастыруда Kahoot, Learnigaps платформасындағы жекелік тапсырмаларды орындады. Жеке жұмысты жоспарлауымда мұғалім әр оқушының жеке дара ерекшелігі мен білім деңгейлерін ескеруге себін тигізеді.



8

Оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтары байқалды ма? (себебін түсіндіру)





Сабақтың құрылымы дұрыс, жүйелі құрылғандықтан, барлық Саралау тәсілінің «Қарқын» үлгерімі жақсы оқушылардың ынта-жігерлерін арттырады, үлгерімі төмен оқушыларды ынталандырады. Еркін сөйлеуге, өзіне түсініксіз сұрақтарды қоя алуға, емін-еркін диалогқа түсуге бағытталған бұл тәсіл,оқушылардың пәнге қызығушылықтарын арттырады. Шығармашылық тапсырмалар ойлауға бағытталған, логикалық зейіндерін арттыратын, есептерді шығаруда ерекшеліктерімен көзге түсе білді.

9


Сынып бөлмесінде қандай оқу құрал - жабдықтары пайдаланылды? Неліктен?

Сыныпта интерактивті тақта, жеке ноутбуктер, ұялы телефондарды пайдалана отырып, Kahoot, Learnigaps тапсырмаларын орындау барысында қолданылды. Деңгейлік тапсырмалар жазылған карточкалар оқушыларды әр сабақ кезеңінде жалықтырмайтындай білімдерін табыстыпайдалана отырып,уақытты ұтымды пайдаланды.

10


Сабақ барысында оқушылардың арасындағы дұрыс психологиялық қарым – қатынас жасауына мұғалімнің тәрбиелік әсері қалай жүзеге асты.

Мұғалім сабақ басында ұйымдастыру кезеңінде «Жүректен жүрекке» бір біріне жылы тілектерін білдіріп, жүрекшені бір біріне беріп,бір-бірімен дұрыс қатынасын жасауын сабақ барысында үнемі бақылауға алды.

11


Үй тапсырмасын беру



Үйге тапсырма әр оқушының жеке дара ерекшелігін ескере отырып Wordwall платформасы «Сиқырлы ұяшық» әдісі арқылы берілді. Білім деңгейлері жоғары оқушыларға шығармашылық тапсырма берілді.

12


Қандай да бір жағдайда артық әдіс – тәсіліңіз бар ма?


Сабақ барысында уақыт арттық қалған жағдайда, интертен жүйесініңжылдамдығы төмен болған жағдайда карточкамен алдын-ала әзірленген тапсырмалар деңгейлік тапсырмалар дайындап қойылған.


13



Мұғалім көздеген мақсатына жетті ме?



Сабақ оқу мақсатына жетті,шынайы, ұсынылған тапсырмалар толығымен орындалды. Оқушылардың ойлау қабілеттерідамиды. Оқушылардың бағалау парағы арқылы өзара бағалау, бірі-бірі бағалау, мұғалімнің бағалауы жүргізе білді. Сабақ соңында рефлексия «Бағалау ағашы» арқылы оқушылар стикелре жабыстырды жағымды стикерлер басым болды.


Пән мұғалімі: Бегайдарова Н.С

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет