Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Адам құқығы мен бостандығы
|
Мектеп .№54 жалпы орта білім беретін мектебі
|
Сабақ тақырыбы: Адам құқығы мен бостандығы – мемлекеттің негізгі тірегі
|
Күні:
|
Мұғалімнің ТАӘ: Айдосова А.Е
|
Сыныбы: 9-«А»
|
Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
|
9.1.5.1 – мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап беру;
9.4.4.2 - салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Мәтіннің маңызы туралы болжап айтып бере алады, салалас құрмалас сөйлемнің мағыналық түрлерін ажырата алады.
|
Жоспар
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басталуы
10 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі:
-Сәлемдесу
-Түгелдеу
- сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру.
Қызығушылығын ояту
Суретке қарап отырып төмендегі сұрақтарға жауап беріп көріңіздер.
1.Бұл лагерде неше адам тұрады?
2.Олар бұл жерге қашан келген? Бүгін бе,бірнеше күн бұрын ба?
3.Маңайдағы ауыл лагерьден алыс па,жақын ба?
4. Жел қай жақтан соғып тұр?
Оңтүстіктен бе?Солтүстіктен бе?
5.Суретте күннің қай мезгілі ?
6.Мақсат қайда кетті?
7.Кеше кім кезекші болған екен?
Үй тапсырмасын сұрау:
5-тапсырма. «Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстанның жетістіктері" тақырыбында бейне жазбаны көріп,шағын мәтін жазыңдар.
« wordwall» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру. «Ыстық қорап» әдісі арқылы оқушыны таңдау
Оқушылардың алдыңғы білімдерін қорытындылау. Ыстық қораптан оқушыны таңдап алынады.
Сен үшін бәсекеге қабілетті болу деген не?
Құрамалас сөйлемнің түрлерін ата?
Салалас құрмалас сөйлем дегеніміз не?
Сабақтас құрмалас сөйлем дегеніміз не?
Құамындағы жай сөйлемдердің алғашқысы тиянақсыз болып,екінші сөйлемге бағына байланысқан құрмаластың түрі?
Еліміз тәуелсіздік алғалы қандай ірі жобалар болды?
Адам алаң үшін емес,тәуелсіздік үшін... (жаралған)
...... (тарихты) білмей,болашақты бағдарлау мүмкін емес
Әділ істің ,арты игі
Ұрлық түбі,қорлық
Қолыңмен істегенді ,мойныңмен көтересің.
«Ой шақыру» әдісі.
Әдіс мақсаты.Тақырыпқа байланысты видеоролик көрсету арқылы ой шақырып, тақырыпты ашу.
мұғалім интербелсенді тақтадан видео көрсетеді;
-оқушылар ойларын ортаға салады;
сабақтың тақырыбын болжайды;
|