Бекітемін:
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
1 – Бөлім. Визуалды өнер
|
Мектеп: №114
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 7
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақ тақырыбы
|
Қазақстанның бейнелеу өнеріндегі заманауи бағыттар. Поп-арт стиліндегі Қазақстан образы.
|
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
7.1.2.1- Қазақстандағы заманауи бейнелеу өнерінің әртүрлі ақпарат көздерін пайдалана отырып, зерттеу жұмысын, шығармашылық идеясын дамытады.
7.1.3.1
Өз идеясын жеткізу үшін поп-арт стиліндегі визуалды образдарды және көркем құралдарды орынды қолданады.
|
Сабақмақсаттары
|
танымалқазақстандықсуретшілердіңжұмыстарынзерттейді
ұлттықнақыштағы поп-арт стилініңкомпозициясынқұрабіледі
практикалықжұмыстардытүрлітехникадаорындайды
өзін-өзібағалаужәнекөрменіқою
|
Жетістік кретерийлері
|
Білу
1. Қазіргізаманғықазақстансуретшілерінбіледі
2. Автордың туындысын қолтаңбасы бойынша анықтауды біледі
Түсіну
3.Қазақстан суретшілерінің туындысында ұлттық мәнмәтін
Қолдану
4. Білімдерін жинақтау құру кезінде натюрморт қолданады.
Анализ
5.Бейнелеу өнерібағыттары менстильдерінанықтайды
Бағалау
6. талқылау және өзін-өзі бағалау өзіндік практикалық жұмыс басқа да, көрсету кезіңінде жұмыстарды орындайды
|
Тілдікмақсаттар
|
Русский
|
Казахский
|
Английский
|
Картины
|
суреттер
|
Pictures
|
Живопись
|
кескіндеме
|
Painting
|
Графика
|
графика
|
Graphics
|
скульптура
|
мүсін
|
sculpture
|
Эскизы
|
эскиздер
|
Sketches
|
|
Құндылықтардыдамыту
|
Оқыту: Қазақстансуретшілерініңжұмыстарыментаныстыру
іс-қимылұлттықмәденикодтар, өзаразерделепжәнеәлемдіккөркемдікдәстүрлердіңшығармашылығызерттелетіншеберлері.
Сыйластық: түрліелдердіңмәдениетінеқатысты ,ұлттықмәдениеттіжәнетолеранттылықтықұрметтептәрбиелеу
Ынтымақтастық: өзаражұмыскезінде, топтықжәнежұптықсыйластықтықалыптастыру
|
Пәнаралықбайланыстар
|
ДүниежүзіліктарихыжәнеҚазақстантарихыменбайланысы , оқушыларсабақтаәртүрліелдердіңмәдениетіментанысады,
|
АКТ қолдану дағдылары
|
практикалықжұмыстыорындаукезінденоутбуктіпайдалану
|
Бастапқы білім
|
ҚазіргізамандағыБейнелеуөнерібағытынтәуелсіззерттеу
|
Сабақбарысы
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері
|
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2 мин
8 мин
|
Ұйымдастыру уақыты, сыныптағы атмосфераның құру.
Мұғалім: сабақтың басында оқушылар назарын шоғырландыру
сабақтың тақырыбын жариялау "Қазіргі Қазақстан суретшілері"
Қабылдау жүргізу "идеялар себеті":
1. Қандай галереялар мен көрмеге сіз бардыңыз?
2. Қандай қазақстандық суретшілерді білесіз?
3. Қазақстандық суретшілердің картиналар айырмашылығы басқа елдердің суретшілердің жұмыстары?
- Қазақстандық суретшілердің слайдын көрсету және шығармашылығымен танысу
Оқушылар: суретшілер өз альбомына тегін жазады
- оқушылармен бірге сабақтың мақсаты анықтау
- түйін сөздер оқушылармен бірге сөйлесу
Мұғалімі оқушыны жұпқа бөледі.
Бөлу жұп немесе шағын топтың көмегімен тренинг – мозаика.
Тренинг мозаика. Оқушыларға сурет бөлігі, беріледі және олар табуға тиіс, оқушы басқа бөліктерін осы сурет сабақта мозаика картиналар қазақстандық суретшілердің, қолдануға болады ал кері жағынан орындау жұмысын суретшінің тегін жазу Мозаика бірнеше бөліктерге бөлуге болады, қажеттілігіне қарай қандай оқушылар сіз топты жинайсыз.
|
Интерактивтітақтаныпайдалану.
|
Сабақтыңортасы
10 мин
15 мин
|
ұлттық стил натюрмортты үшін қойылымды алдын-ала материалдарды таңдау
карточка тапсырманыорындауүшінтеориялықжәнепрактикалықжұмыстыорындау
Тапсырма:
1. Нысандарсезімінбілдіретінқазақтұрмысынатаңыз?
Сізқалайойлайсыз, қазақстандықсуретшілердіңдаралыққарағанда?
Қандайөнертүрлерідеректерорындалды.?
2. Натюрморт ұсынылғантұрмыстықзаттаржинау, қазақхалқыныңжәне А3 форматқаэскиздердікомпозициялықорындаунемесеальбомға
Оқушылар: Натюрмортқатоппенорынтаңдайдыұсынылғанзаттардынатюрмортқажалпыкомпозициясынорналастырыпжәнетүрліжанжағынанэскизінсалыпотырғызу
Жайқарындашпенэскиздісалу ,соданкейінқарапайымнемесетүрлі-түстіқарындаштарқолдану.
Мұғалімтәжірибелікжұмысыноқушылар мен бақылайдықажеттікөмеккөрсетіпкеледі, бұлжұмыстағана импровизация, құпталады.
Жұмыс аяқталғаннан кейін тақтаға эскиздер натюрморт өткізу, талқылау және бағалау. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
- Сіз сабақта қандай қазақстандық суретшілерімен таныстыңыз?
- Қандай қазақстандық суретшілердің сіздің үйіңізе суреттері бар?
- Қазақстандық көрмелер мен галереяларға сіздердің ынтаңмен баруға болдыма?
Сабақты қорытындылау.
Болашақта сіздерге көрмелер мен галереялар сияқты өз елімізде де баруға, басқа елдерде. Сіз сондай-ақ виртуалды мұражайларда қарауға интернетте өте танымды және
сіздің ой-өрісін кеңейтеді бейнелеу өнері саласында
|
Дидактикалық материал
Қосымша № 1
Формат А3
бояулар, картон, түстіқағаздар кожа.
|
Сабақтыңсоңы
10 мин
|
Сабақ соңында оқушылар рефлекция жүргізеді:
- не білді, нені үйренді
- не түсініксіз болды
-немен жұмыстану қажет
Сабақтың қорытындысы Сабақ соңында оқушылар рефлекция жүргізеді:
- не білді, нені үйренді
- не түсініксіз болды
-немен жұмыстану қажет
Сабақтың қорытындысы Сабақ соңында оқушылар рефлекция жүргізеді:
- не білді, нені үйренді
- не түсініксіз болды
-немен жұмыстану қажет
Сабақтың қорытындысы Сабақ соңында оқушылар рефлекция жүргізеді:
- не білді, нені үйренді
- не түсініксіз болды
-немен жұмыстану қажет
Сабақтың қорытындысы Сабақ соңында оқушылар рефлекция жүргізеді:
- не білді, нені үйренді
- не түсініксіз болды
-немен жұмыстану қажет
Сабақтың қорытындысы Сабақ соңында оқушылар рефлекция жүргізеді:
- не білді, нені үйренді
- не түсініксіз болды
-немен жұмыстану қажет
Сабақтың қорытындысы
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |