Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
11.4C Жаңа заттар мен материалдарды дайындау
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімніңаты-жөні:
|
Сынып: 11
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақ тақырыбы
|
Жаңа материалдар мен заттар дайындау
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
11.4.2.29
|
Сабақ мақсаттары
|
Оқушылар:
|
Бағалау критериі
|
Оқушы мақсатқа жетеді, егер:
- Материалдар дизайнын анықтаса
- Жаңа заттарға мысал келтірсе
|
Тілдікмақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология:
металдар, композиттік материал, жаңа материалдар
фразалар және сөз тіркестері:
Жаңа материалдарға .....
|
Құндылықтардыдарыту
|
Нақтылық, тазалық, ұқыптылық, жан-жақтылық
|
Пәнаралықбайланыстар
|
-
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Power point
|
Бастапқы білім
|
Металдар
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
1-5 минут
|
Сәлемдесу, сыныптың қонақжай атмосферасын құру
Мұғалім жаңа сұрақтар қояды: «Химия адамдар үшін қаншалықты пайдалы?, Ол қандай тапсырмаларды орындайды?, Табиғатта барлық полимерлер бар ма? Немесе олардың кейбіреулері табылмаған ба? « Осы немесе басқа сұрақтар бойынша мұғалімнің сұрауы бойынша оқушылар синтез - жаңа заттар алу жолдары сияқты ұғымға келуі керек.
|
https://www.youtube.com/watch?v=_BhlSZwGHQk
https://www.youtube.com/watch?v=a4Vh42DSkKo
|
6-7
|
Оқу мақсаты
Оқу мақсатымен таныстыру
|
|
Сабақтың ортасы
8-10
11-35
|
Оқущылар топтарға бөлінеді және әр топ тақырыпқа сәйкес: Ерекше қасиеттері бар металдар мен қорытпалар, каталитикалық жүйелер мен технологиялар, микро- және наноэлектроникаға арналған материалдар, мембраналық технологиялар, полимерлер және композиттер. Балалар өз жұмыстарын постер, презентация, реферат немесе есептер түрінде дайындай алады.
Енді химиялық және физикалық қасиеттерін салыстырыңыз.
Проблемалық сұрақ қойыңыз
|
https://www.youtube.com/watch?v=3QfTzO2V_qI
https://www.youtube.com/watch?v=wI-qAxKJoSU
https://www.youtube.com/watch?v=KgUmNQD6m5Q
https://www.youtube.com/watch?v=E_HxLqlhzuI
https://www.youtube.com/watch?v=GObBJaLGruc
https://www.youtube.com/watch?v=T1mUpnUSfNg
|
Сабақ соңы
36-40
|
Қойылымнан кейін оқушылар бірін-бірі бағалайды, шығарманы талқылау, мұғалімнің ескертулері болады.
Сабақ соңында рефлексия жүзеге асырылады.
|
Өзіндік бағалау парағы
|
|
Үйге тапсырма
|
|
Саралау –оқушыларғақалай көбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?
|
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?
|
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы
|
Барлық оқушылар:
Азот тыңайтқыштарының халық шаруашылығындағы маңызын түсінеді
Кейбір оқушылар:
Азоттың табиғаттағы айналымын талдай алады
|
Ой талқылар кезінде жауап беруіне;
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары арқылы.
|
партада дұрыс отыруын қадағалау, слайдтардағы жазулардың көрнекі болуы
|
Сабақбойыншарефлексия
Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме?
Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма?
Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?
|
Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз.
|
|
Жалпыбаға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нен ібілдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|