Сабақ тақырыбы
|
Жасанды тамақтандыру
|
Модуль /пән атауы
|
«Мейіргер ісінің негіздері»
|
Дайындаған педагог
|
Бекболқызы Айсауле
|
20_ жылғы "__" ______
|
2023 жылғы __
|
1.Жалпы мәліметтер
|
Жасанды тамақтанудың ұғымы. Жасанды тамақтанудың түрлері. Пациентті тамақтандырудың мақсаттары, көрсеткіштерімен қарама қарсы көрсеткіштері. Пациентті назогастральді зонд, гастростома арқылы тамақтандыру техникасын оқыту.
|
Курс, оқу жылы, топ
|
09130100 «Мейіргер ісі» 1 курс, 2 семестр
|
Сабақ типі
|
Аудиторный №11
|
2. Мақсаты, міндеттер
|
Студенттерге жасанды тамақтандыруды үйрету.
|
2.1 Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі
|
Жасанды тамақтанудың ұғымы. Жасанды тамақтанудың түрлері. Пациентті тамақтандырудың мақсаттары, көрсеткіштерімен қарама қарсы көрсеткіштері. Пациентті назогастральді зонд, гастростома арқылы тамақтандыру техникасы.
|
3. Сабақты жабдықтау
|
Презентация,видио,дидактикалық метериалдар (тестер, таблица, есептер,бұйырықтар,стандарттар)
|
3.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер
|
С.А.Мухина «Мейірбикелік іс негіздері» теориялық негіздері, Маскеу 2014 ж
С.А.Мухина «Мейірбикелік іс негіздері» практикалық басшылық, Маскеу 2014 ж
В.Н.Ослопов «Терапиялық клиникадағы науқастың жалпы күтімі»,Мәскеу 2014 ж
А. Қаныбеков, «Мейірбикелік дағдылар», Алматы 2016 ж
Н.Ю. Корягина, «Мамандандырылған медбикелік күтімді ұйымдастыру», Мәскеу 2015 ж
|
3.2 Техникалық құралдар, материалдар
|
Интерактивті тақталар, видио көрсету,презентациялар
|
4. Сабақтың барысы
|
Сабақ
тың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Студенттін
әрекеті
|
Бағалау
(критерии)
|
Ресурстар
|
Ұйымдас-тыру кезеңі:
|
-сәлемдеседі
-топты түгелдейді
-аудитория тазалығын тексереді
-сабақ мақсатын айтады
|
-сәлемдеседі
-аудитория тазалығын сақтайды
-сабақ мақсатын тыңдайды
|
|
|
Білім деңгейін тексеру:
|
-сұрақтар қояды
|
-сұрақтарға жауап береді
|
-өткен тақырыптарды біледі
|
-қосымша №1
|
Жаңа тақырып-ты талқылау
|
Жасанды тамақтанудың ұғымы. Жасанды тамақтанудың түрлері. Пациентті тамақтандырудың мақсаттары, көрсеткіштерімен қарама қарсы көрсеткіштері. Пациентті назогастральді зонд, гастростома арқылы тамақтандыру техникасы
|
-оқытушының көрсеткен көмектерін қайталайды
- өз беттерінше чек парақтағы іс-әрекеттермен дағдыланады.
|
-анамнез жинап тексеру жүргізе алады
-мейіргерлік күтім жүргізеді
|
- қосымша №2
|
Бекіту
|
-тақырыпқа байланысты сұрақтар қояды
-ситуациялық есеп беріледі
|
-тақырыпқа бойынша берілген сұрақтарға жауап береді;
-ситуациялық есептерге , тесттерге жауап береді
|
-сұрақ жауабын біледі;
-есепке жауап бере алады
|
-қосымша №3
|
5. Сабақ бойынша рефлексия
|
Студенттермен сабақ жайлы кері байланыс жүргізу
|
|